Mechatronika studia II stopnia Łódź

Mechatronika studia II stopnia Łódź

Mechatronika studia II stopnia Łódź

Studia II stopnia w Łodzi

mechatronika

Odkryj mechatronikę w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Mechatronika studia II stopnia (magisterskie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Mechatronika w Łodzi to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Łódzkiej oraz niepublicznej szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechatronika studia II stopnia Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek mechatronika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca

Mechatronika stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechatronika w Łodzi?

Aby dostać się na kierunek mechatronika, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu kompletu wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechatronika w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHATRONIKA?

 

Interdyscyplinarna dziedzina naukowa, jaką jest mechatronika narodziła się w latach siedemdziesiątych XX wieku w Japonii, jako połączenie mechaniki, informatyki i elektroniki. Do Polski dotarła w latach dziewięćdziesiątych, z roku na rok zyskując coraz większą popularność i znaczenie. Założenia tej nowoczesnej dyscypliny znajdują zastosowanie przy projektowaniu i konstruowaniu między innymi nowoczesnych zabawek, aparatury medycznej, drukarek i innych, tak zwanych urządzeń inteligentnych. Dlatego też, ze względu na szeroki zasięg mechatroniki, nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy posiadaliby wszechstronną wiedzę kierunkową i kompleksowe przygotowanie zawodowe. Odpowiedzią na te potrzeby jest kierunek mechatronika w Łodzi.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia inżynierskie powinny interesować się naukami ścisłymi, informatycznymi i technicznymi oraz nowoczesnymi technologiami i ich zastosowaniem w praktyce. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek mechatronika w Łodzi.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku mechatronika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia inżynierskie z roku na rok zyskują coraz większą popularność, dlatego też uczelnie w całej Polsce decydują się na wprowadzenie ich do swoich ofert kształcenia. Studia magisterskie na kierunku mechatronika zrealizujesz także na wybranych łódzkich uczelniach, których aktualną listę znajdziesz w dziale poniżej.

Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania, będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę z obszaru:

 • mechaniki
 • elektrotechniki
 • informatyki
 • automatyki

 

Wykwalifikowana kadra akdemicka przekaże Ci informacje na temat obecnych trendów rozwojowych w mechatronice oraz zapozna Cię z najnowszymi osiągnięciami naukowymi z obszaru tej dyscypliny. W programie kształcenia przewidziano także realizacje obieralnych bloków zajęciowych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Mechatronika w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia na kierunku mechatronika w Łodzi można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Ostatnia opcja będzie idealnym wyborem dla absolwentów szkół wyższych, którzy chcieliby rozwinąć swoją wiedzę i zyskać nowe kwalifikacje zawodowe. W tym przypadku nauka trwa półtora roku, czyli trzy semestry i kończy się obroną pracy dyplomowej, po której uzyskasz tytuł magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHATRONIKA?

Studia w Łodzi kształcą specjalistów, którzy dzięki swojej wszechstronnej wiedzy i gruntownemu przygotowaniu zawodowemu, doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku mechatronika nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Przede wszystkim, jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do pracy przy obsłudze i eksploatacji systemów mechatronicznych. Idealnie sprawdzisz się także w zawodzie:

 • mechanika utrzymania ruchu
 • konstruktora
 • technologa

 

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej zawodowej przyszłości z firmami projektującymi i wytwarzającymi różnorodne urządzenia mechatroniczne, gdzie z powodzeniem wykorzystasz swoje umiejętności techniczne. Abiturienci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, o profilu dopasowanym do ich wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku Mechatronika (studia II stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek mechatronika (studia II stopnia) w Łodzi

 • Politechnika Łódzka

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Kierunki inżynierskie i techniczne w Łodzi

energetyka
Rozwiń

Komentarze (0)