Dietetyka studia II stopnia - Poznań

Dietetyka studia II stopnia - Poznań

Dietetyka studia II stopnia - Poznań

Studia II stopnia w Poznaniu

dietetyka

Odkryj dietetykę w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dietetyka studia II stopnia (magisterskie) Poznań | woj. wielkopolskie

Na zdrowy styl życia składa się wiele różnorodnych czynników, takich jak: aktywność fizyczna, utrzymywanie dobrej kondycji psychicznej, brak nałogów czy dbanie o jakość snu. Jednak jedną z najważniejszych kwestii jest zbilansowana dieta. Zmiana nawyków żywieniowych i zwracanie uwagi na skład oraz jakość jedzenia z pewnością przynosi wiele długofalowych korzyści. W związku z tego typu tendencjami, zapotrzebowanie na profesjonalnych dietetyków nieustannie rośnie, a ludzie na całym świecie coraz częściej decydują się na korzystanie z ich usług. Odpowiedzią na te potrzeby jest kierunek dietetyka w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami a studia medyczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk biologicznych, chemicznych, przyrodniczych czy nauk o zdrowiu. Dużym atutem będzie także poczucie powołania, empatia oraz umiejętność pracy z pacjentem. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to kierunek dietetyka będzie dla ciebie idealnym wyborem.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK DIETETYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek dietetyka w Poznaniu?

Wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od uczelni, dlatego wcześniej powinieneś zapoznać się z informacjami zawartymi na ich oficjalnych stronach internetowych.

Najczęściej kandydaci muszą przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk i zaliczyć obowiązkowy egzamin sprawdzający ich wiedzę na temat dietetyki i związanych z nią dyscyplin.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
od 04.05.2020
do 16.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 04.05.2020
do 10.09.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.06.2020
do 06.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 03.08.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.07.2020
do 16.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
do 21.08.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DIETETYKA W POZNANIU

Studia I stopnia

Studia II stopnia

KIERUNKI MEDYCZNE W POZNANIU

Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETYKA?

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek dietetyka w Poznaniu będą mieli okazję ugruntować i uzupełnić wiedzę uzyskaną podczas poprzednich etapów nauczania. Program nauczania obejmuje treści związane z kwestiami medycznymi oraz naukami o żywieniu. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących i rozwijających zajęć, takich jak:

  • fizjologia żywienia człowieka
  • dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych
  • żywienie kliniczne
  • psychodietetyka

 

Jako student nauczysz się także zasad poradnictwa dietetycznego, przygotowywania programów żywieniowych oraz prowadzenia edukacji na temat prawidłowego odżywiania. Co więcej, rozwiniesz swoje kompetencje miękkie, które z powodzeniem wykorzystasz w pracy z pacjentem. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku dietetyka trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DIETETYKA?

Studia medyczne dają gwarancję wszechstronnego wykształcenia oraz stabilnej pozycji na rynku pracy, dlatego też absolwenci kierunku dietetyka w Poznaniu mogą liczyć na wiele ciekawych propozycji zawodowych.

Przede wszystkim, po ukończeniu studiów idealnie sprawdzisz się w zawodzie dietetyka, który możesz wykonywać w prywatnych gabinetach dietetycznych lub szpitalach. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej z:

  • ośrodkami spa i wellness
  • klubami sportowymi
  • domami opieki społecznej

 

Uzyskaną wiedzę chemiczną, biologiczną i medyczną z powodzeniem wykorzystasz w laboratoriach, zakładach przetwórstwa żywności i firmach produkujących żywność. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w mediach, redakcjach czasopism i wydawnictwach, specjalizujących się w wydawaniu książek o tematyce zdrowotnej. Abiturienci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia. Po zakończeniu studiów magisterskich możesz także kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową.

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK DIETETYKA

Komentarze (0)