Automatyka i robotyka studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Automatyka i robotyka studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Automatyka i robotyka studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

automatyka i robotyka

Odkryj automatykę i robotykę w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Automatyka i robotyka studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku automatyka i robotyka na uczelniach śląskich to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Śląskiej w Gliwicach w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Automatyka i robotyka studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek automatyka i robotyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek automatyka i robotyka?

Aby zostać studentem kierunku automatyka i robotyka będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia pokrewnych studiów wyższych.

Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów aplikacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Automatyka i robotyka w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku automatyka i robotyka w Katowicach i woj. śląskim?

Współczesny przemysł został niemal w całości zautomatyzowany, co wpływa na szybkość, efektywność i większą skuteczność wykonywanej pracy i tym samym przynosi wymierne zyski finansowe. Już dzisiaj można powiedzieć, że trend ten będzie się nieustannie rozwijał, a maszyny przemysłowe będą czymś powszechnym. Dlatego też, z roku na rok, widoczne jest coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny projektowania, konstrukcji i eksploatacji maszyn i robotów. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek automatyka i robotyka w Katowicach i woj. śląskim.

Jeżeli chciałbyś rozwijać się w tym kierunku i aplikować na powyższe studia inżynierskie, powinieneś spełnić kilka istotnych warunków. Idealni kandydaci powinni interesować się naukami ścisłymi i technicznymi oraz posiadać umiejętność analitycznego myślenia oraz zdolności manualne.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku automatyka i robotyka możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku automatyka i robotyka na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku. 

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek automatyka i robotyka będą mieli możliwość ugruntowania i rozwijania wiedzy zdobytej podczas poprzednich etapów nauczania. Porgram kształcenia będzie oscylował głównie wokół nauk technicznych, ścisłych i informatycznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów właśnie z tego obszaru tematycznego, między innymi:

  • Technologie proekologiczne
  • Serwonapędy maszyn i urządzeń
  • Techniki laserowe w procesach produkcyjnych
  • Biocybernetyka

W czasie studiów, przede wszystkim skupisz się na kształtowaniu umiejętności praktycznych. Tym samym nauczysz się analizy, projektowania i konstrukcji układów i systemów automatyki. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób sterować robotami i maszynami przemysłowymi. Jako student będziesz musiał także dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Aktualną ofertę bloków specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku automatyka i robotyka na uczelniach śląśkich, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku automatyka i robotyka trwają półtora roku, czyli trzy semestry. Po zakończeniu nauki i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom magistra inżyniera, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Studia w Katowicach i woj. śląskim kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych nauk, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, niekiedy wymagającym rynku pracy. Po ukończeniu kierunku automatyka i robotyka nie będziesz miał problemu ze znalezieniem perspektywicznego zatrudnienia.

Jako absolwent znajdziesz pracę w przemyśle budowy maszyn czy przetwórstwa materiałów. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w branży metalurgicznej, elektrotechnicznej lub związanie swojej przyszłości z firmami zajmującymi się działaniami na rzecz ochrony środowiska. Uzyskaną wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy w firmach i zakładach wytwarzających nowoczesne maszyny i urządzenia przemysłowe.

Absolwenci często decydują się na wykonywanie zawodu konstruktora czy projektanta systemów automatyzacji. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia i rozpocząć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku automatyka i robotyka (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek automatyka i robotyka (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Katowicach i woj. śląskim

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)