Informatyka stoi otworem dla osób zainteresowanych naukami technicznymi, najnowszymi technologiami oraz oprogramowaniami informatycznymi. Studia magisterskie są idealne dla osób, które chcą poszerzyć zdobytą już wiedzę w zakresie informatyki lub zyskać zupełnie nowe perspektywy poznawcze i udoskonalić swoją pozycję absolwenta na rynku pracy.
Kierunek wymaga od kandydatów obsługi najważniejszych programów, znajomości działania komputera, a także umiejętności projektowych bądź programistycznych. Odnajdą się tutaj osoby, które nie mają problemów z naukami ścisłymi. Będziesz mógł/mogła zająć się prowadzeniem obliczeń naukowo-badawczych, tworzeniem nowoczesnych aplikacji internetowych, a także elastycznych i wydajnych systemów rozproszonych.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku informatyka w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Studia informatyczne nie tracą na wartości, ponieważ branża IT nieustannie się rozwija. Drugi stopień umożliwi poszerzenie zdobytych wiadomości i umiejętności. Uczelnie w Trójmieście dbają o wysoki poziom kształcenia, dlatego program studiów opracowywany jest przez najlepszych w swojej dziedzinie specjalistów. Studenci uczęszczają na przedmioty obligatoryjne, fakultatywne i specjalizacyjne. W zależności od wybranej uczelni w siatce zajęć znajdziesz:
-
projektowanie systemów informatycznych
-
języki formalne i złożoność obliczeniowa
-
zarządzanie systemami i sieciami informatycznymi
-
projektowanie sieci komputerowych
-
technologie przetwarzania danych przestrzennych
-
mobilne aplikacje multimedialne
Niektóre treści są zupełnie nowe, inne utrwalają materiał przepracowany już na studiach licencjackich/inżynierskich.
Gdzie studiować na kierunku informatyka w Trójmieście
Kierunek informatyka (studia II stopnia) - uczelnie w Trójmieście:
czytaj dalej uczelnie w Trójmieście