Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

mechanika i budowa maszyn

Odkryj mechanikę i budowe maszyn w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn na uczelniach śląskich to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Śląskiej w Gliwicach w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn w Katowicach i woj. śląskim?

Aby zostać studentem kierunku mechanika i budowa maszyn powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

Wszystkie dokładne formacje związane z procesem rekrutacji znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Katowicach i woj. śląskim?

Interesujesz się naukami ścisłymi, informatycznymi oraz technicznymi i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku? Pasjonuje Cię świat najnowszych technologii i zaawansowanych rozwiązań informatycznych? Chciałbyś brać czynny udział w rozwoju technologicznym, jaki dokonuje się obecnie na całym świecie? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn w Katowicach i woj. śląskim.

Idealnymi kandydatami na studia magisterskie na kierunku mechanika i budowa maszyn będą osoby o wszechstronnej wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, informatyki oraz nauk technicznych, które chciałyby rozwijać się w tym kierunku i uzyskać nowe, cenne kwalifikacje zawodowe.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek mechanika i budowa maszyn będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych i informatycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów poruszających powyższe kwestie, między innymi:

 • Automatyzacja i robotyzacja procesów technologicznych
 • Dynamika maszyn
 • Mikroskopia elektronowa
 • Utrzymanie ruchu

Jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat termodynamiki i procesów cieplnych. Ponadto, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. W czasie studiów nauczysz się projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Ponadto, poznasz zaawansowane narzędzia i programy informatyczne, które usprawnią twoją codzienną pracę zawodową. Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych. W ofercie znajdą się między innymi następujące specjalności:

 • maszyny i urządzenia energetyczne
 • projektowanie i eksploatacja maszyn
 • technologie odlewnicze
 • obrabiarki, narzędzia i technologia budowy maszyn

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję, na naukę będziesz musiał poświęcić półtora roku, czyli trzy semestry.

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku mechanika i budowa maszyn będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowne przygotowanie zawodowe, dzięki czemu bez problemu znajdziesz satysfakcjonującą i perspektywiczną pracę.

Jako student idealnie odnajdziesz się podczas pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i eksploatacją maszyn przemysłowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami projektowymi i konstrukcyjnymi, a także z przedsiębiorstwami wykonawczymi. Uzyskana wiedza i umiejętności umożliwią Ci wykonywania zawodu konstruktora, technologa, mechanika czy programisty maszyn przemysłowych.

Co więcej, możesz podjąć pracę w ośrodkach badawczo-naukowych oraz firmach konsultingowych i doradczych. Po zakończeniu nauki będziesz miał kwalifikacje niezbędne do założenia własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Ponadto, możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku logistyka (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Katowicach i woj. śląskim

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 

Komentarze (0)