Marine and coastal geosciences

Marine and coastal geosciences

Marine and coastal geosciences studia

Marine and coastal geosciences studia - kierunek studiów

Ponoć o dnie mórz i oceanów wiemy mniej, niż o powierzchni księżyca. Pewnie właśnie z tego powodu to, co ukryte głęboko poniżej powierzchni wody fascynuje tak wielu zapaleńców, którzy byliby w stanie zrezygnować z dostępu do światła słonecznego i tlenu, by móc badać podwodne jaskinie i morski ekosystem. Badacz, który za przedmiot swojego naukowego zainteresowania wybiera obszary morskie, z całym ich bogactwem przyrodniczym i geograficznym, swoją pasję musi uzupełnić teoretyczną wiedzą z zakresu ekologii, geologii, paleooceanologii. sposobów funkcjonowania obszarów przybrzeżnych i gospodarki morskiej.

Brzmi skomplikowanie? Tylko z pozoru, jeśli impuls do zdobywania wiedzy w tej dziedzinie rodzi się w głowie prawdziwego pasjonata. Czujesz, że naprawdę rozwijasz żagle tylko wtedy, gdy poświęcasz czas na zgłębianie wiedzy oceanograficznej? Chciałbyś związać swoją karierę zawodową z morzem, jako badacz lub specjalista od ochrony, zrównoważonego rozwoju i gospodarki terenów wybrzeża? Zależy Ci na studiach, oferujących praktyczny, realizowany w języku angielskim program, oparty na ćwiczeniach, laboratoriach i doświadczeniu międzynarodowych specjalistów? Jeśli w odpowiedzi na te pytania ochoczo kiwasz głową, powinieneś rozważyć studia na kierunku marine and coastal geosciences.

Czego nauczysz się w toku studiów jako adept tego kierunku? Będziesz miał okazję połączyć wiedzę z dziedziny przyrody i geografii mórz z socjologicznym, gospodarczym i politycznym aspektem wykorzystywania ekosystemów morskich. Zapoznasz się z procesami geologicznymi, które miały wpływ na kształtowanie się obszarów morskich i przybrzeżnych, przyjrzysz się współczesnym tendencjom w dynamice tych terenów i nauczysz się, jak je chronić, wykorzystując szereg istniejących norm i przepisów ekologicznych. Zostaniesz wyposażony w narzędzia badawcze, które umożliwią Ci monitorowanie i interpretowanie stanu powierzchni mórz z wykorzystaniem zdjęć lotniczych i obrazów satelitarnych. Nauczysz się gromadzić, przetwarzać i analizować dane geograficzne, by wykorzystać je później, na przykład, w eksploatacji zasobów naturalnych mórz i oceanów, inżynierii i gospodarce morskiej i ochronie wybrzeża.

Jakie kierunki rozwoju zawodowego będziesz mógł wziąć pod uwagę, jeśli ukończysz studia na kierunku marine and coastal geosciences? Jeśli poczujesz, że odnajdujesz się w działalności naukowej, z powodzeniem możesz związać swe losy z międzynarodowymi instytucjami badawczymi zorientowanymi na badanie mórz na potrzeby ekologii lub gospodarki. Absolwenci tego kierunku bardzo często decydują się na karierę w firmach i przedsiębiorstwach, które wykorzystują naturalne zasoby morskie, zostają analitykami danych lub ekologami, zasilają swoją wiedzą struktury administracyjne instytucji i organizacji, działających na rzecz ochrony i eksploatacji morza, szczególnie w rejonie bałtyckim.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując marine and coastal geosciences?

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • budowy geologicznej dna morskiego i przebiegu procesów geologicznych, które je ukształtowały
 • socjologicznych, politycznych i gospodarczych aspektów wykorzystywania ekosystemów morskich
 • dynamiki terenów morskich i przybrzeżnych oraz aktualnych tendencji ich rozwoju
 • ochrony środowiska
 • monitorowania stanu powierzchni mórz
 • interpretowania zdjęć lotniczych i satelitarnych
 • gromadzenia, przetwarzania i analizowania danych geograficznych
 • zasad eksploatacji zasobów naturalnych zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju

 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku marine and coastal geosciences?

 

Absolwent kierunku marine and coastal geosciences znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik administracyjny w organizacjach i instytucjach zajmujących się zarządzaniem zasobami morskimi i strefą brzegową
 • analityk danych geograficznych
 • pracownik instytucji naukowo-badawczych
 • pracownik międzynarodowych firm i przedsiębiorstw zorientowanych na gospodarkę morską
 • ekolog – działacz na rzecz ochrony morskich zasobów naturalnych

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MARINE AND COASTAL GEOSCIENCES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Geograficzne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MARINE AND COASTAL GEOSCIENCES

   Komentarze (0)