Marine and coastal geosciences

Marine and coastal geosciences

Dodaj do ulubionych

Marine and coastal geosciences studia - kierunek studiów

Ponoć o dnie mórz i oceanów wiemy mniej, niż o powierzchni księżyca. Pewnie właśnie z tego powodu to, co ukryte głęboko poniżej powierzchni wody fascynuje tak wielu zapaleńców, którzy byliby w stanie zrezygnować z dostępu do światła słonecznego i tlenu, by móc badać podwodne jaskinie i morski ekosystem. Badacz, który za przedmiot swojego naukowego zainteresowania wybiera obszary morskie, z całym ich bogactwem przyrodniczym i geograficznym, swoją pasję musi uzupełnić teoretyczną wiedzą z zakresu ekologii, geologii, paleooceanologii. sposobów funkcjonowania obszarów przybrzeżnych i gospodarki morskiej.

 

Dla kogo ten kierunek

Brzmi skomplikowanie? Tylko z pozoru, jeśli impuls do zdobywania wiedzy w tej dziedzinie rodzi się w głowie prawdziwego pasjonata. Czujesz, że naprawdę rozwijasz żagle tylko wtedy, gdy poświęcasz czas na zgłębianie wiedzy oceanograficznej? Chciałbyś związać swoją karierę zawodową z morzem, jako badacz lub specjalista od ochrony, zrównoważonego rozwoju i gospodarki terenów wybrzeża? Zależy Ci na studiach, oferujących praktyczny, realizowany w języku angielskim program, oparty na ćwiczeniach, laboratoriach i doświadczeniu międzynarodowych specjalistów? Jeśli w odpowiedzi na te pytania ochoczo kiwasz głową, powinieneś rozważyć studia na kierunku marine and coastal geosciences.

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w toku studiów jako adept tego kierunku? Będziesz miał okazję połączyć wiedzę z dziedziny przyrody i geografii mórz z socjologicznym, gospodarczym i politycznym aspektem wykorzystywania ekosystemów morskich. Zapoznasz się z procesami geologicznymi, które miały wpływ na kształtowanie się obszarów morskich i przybrzeżnych, przyjrzysz się współczesnym tendencjom w dynamice tych terenów i nauczysz się, jak je chronić, wykorzystując szereg istniejących norm i przepisów ekologicznych. Zostaniesz wyposażony w narzędzia badawcze, które umożliwią Ci monitorowanie i interpretowanie stanu powierzchni mórz z wykorzystaniem zdjęć lotniczych i obrazów satelitarnych. Nauczysz się gromadzić, przetwarzać i analizować dane geograficzne, by wykorzystać je później, na przykład, w eksploatacji zasobów naturalnych mórz i oceanów, inżynierii i gospodarce morskiej i ochronie wybrzeża.

 

Praca po studiach

Jakie kierunki rozwoju zawodowego będziesz mógł wziąć pod uwagę, jeśli ukończysz studia na kierunku marine and coastal geosciences? Jeśli poczujesz, że odnajdujesz się w działalności naukowej, z powodzeniem możesz związać swe losy z międzynarodowymi instytucjami badawczymi zorientowanymi na badanie mórz na potrzeby ekologii lub gospodarki. Absolwenci tego kierunku bardzo często decydują się na karierę w firmach i przedsiębiorstwach, które wykorzystują naturalne zasoby morskie, zostają analitykami danych lub ekologami, zasilają swoją wiedzą struktury administracyjne instytucji i organizacji, działających na rzecz ochrony i eksploatacji morza, szczególnie w rejonie bałtyckim.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MARINE AND COASTAL GEOSCIENCES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku marine and coastal geosciences

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Geograficzne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując marine and coastal geosciences?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • budowy geologicznej dna morskiego i przebiegu procesów geologicznych, które je ukształtowały
   • socjologicznych, politycznych i gospodarczych aspektów wykorzystywania ekosystemów morskich
   • dynamiki terenów morskich i przybrzeżnych oraz aktualnych tendencji ich rozwoju
   • ochrony środowiska
   • monitorowania stanu powierzchni mórz
   • interpretowania zdjęć lotniczych i satelitarnych
   • gromadzenia, przetwarzania i analizowania danych geograficznych
   • zasad eksploatacji zasobów naturalnych zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju

   Jak wyglądają studia na kierunku marine and coastal geosciences?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek marine and coastal geosciences jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie bezpośrednio związana z naukami geograficznymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku marine and coastal geosciences zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych i geograficznych, ochrony środowiska, oceanografii, chemii morza czy biologii. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Marine and Coastal Geosystem Management
   • Coastal and marine palaeoenvironmental archives
   • Marine Ecology and Ecosystems
   • Coastal Ecosystem Dynamics

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie powyższych studiów geograficznych wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, jako student poznasz zaawansowane techniki inżynierskie, które wykorzystasz podczas przeprowadzania badań środowiska morskiego. Ponadto nauczysz się podejmować działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz ekologii. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, będziesz miał okazję rozwinąć zdolności językowe i tym samym zwiększyć swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku marine and coastal geosciences będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku marine and coastal geosciences na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku marine and coastal geosciences?

   Absolwent kierunku marine and coastal geosciences znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • pracownik administracyjny w organizacjach i instytucjach zajmujących się zarządzaniem zasobami morskimi i strefą brzegową
   • analityk danych geograficznych
   • pracownik instytucji naukowo-badawczych
   • pracownik międzynarodowych firm i przedsiębiorstw zorientowanych na gospodarkę morską
   • ekolog – działacz na rzecz ochrony morskich zasobów naturalnych

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MARINE AND COASTAL GEOSCIENCES

   Komentarze (0)