GEOGRAFIA - STUDIA NAUCZYCIELSKIE

GEOGRAFIA - STUDIA NAUCZYCIELSKIE

Dodaj do ulubionych

GEOGRAFIA STUDIA NAUCZYCIELSKIE studia - kierunek studiów

Studia na kierunku geografia - studia nauczycielskie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z: języka polskiego, języka obcego, geografii, biologii, WOS-U, historii.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GEOGRAFIA - STUDIA NAUCZYCIELSKIE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   GEOGRAFIA - STUDIA NAUCZYCIELSKIE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku geografia - studia nauczycielskie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC NA KIERUNKU GEOGRAFIA STUDIA NAUCZYCIELSKIE:

   Czego nauczysz się na kierunku geografia studia nauczycielskie?

   Podczas studiów zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu nauk geograficznych i przyrodniczych. Odkryjesz jak bardzo zróżnicowany jest krajobraz ziemski i dowiesz się jakie są tego przyczyny. Na licznych zajęciach i wykładach nauczysz się korzystać z różnego rodzaju map, zdjęć lotniczych i satelitarnych, oraz poddawać je analizie i interpretacji.

   Co więcej, podczas warsztatów zdobędziesz umiejętność przeprowadzania pomiarów i obserwacji, a także w stopniu podstawowym przyswoisz wiedzę z tworzenia map. Ponadto, pogłębisz swoje wiadomości dotyczące środowiska życia człowieka i jego współzależności z przyrodą.

   W trakcie studiów, nauczysz się także bogatej, specjalistycznej terminologii z obszaru geografii i przyrody, także w języku angielskim. Jako absolwent, będziesz musiał orientować się także w zagadnieniach z innych nauk, jednak będących w ścisłym związku z przedmiotem twojego kształcenia. W związku z tym w programie kursu, przewidziano zajęcia, które rozwiną twoją wiedzę z ekonomii, przedsiębiorczości i socjologii.

   Dodatkowo, będziesz uczestniczył w zajęciach związanych ze specjalizacją nauczycielską, podczas których zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w edukacji. Zdobędziesz umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki, oraz nauczysz się jak w efektywny sposób przekazywać wiedzę uczniom.

   Ponadto, będziesz uczestniczył w zajęciach z emisji głosu, który w przyszłości stanie się twoim głównym narzędziem pracy. Aby prowadzone przez ciebie lekcje i zajęcia dodatkowo był ciekawsze i bardziej interesujące dla dzieci, zapoznasz się z nowoczesnymi metodami nauczania i zasadami używania technologi informacyjnych podczas pracy nauczycielskiej.

   Dowiesz się także jak w kreatywny sposób organizować prace swoich podopiecznych. Zdobytą wiedzę teoretyczną, będziesz mógł wykorzystać podczas praktyk zawodowych w szkołach i placówkach dydaktycznych.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • wiedzy teoretycznej z zakresu nauk geograficznych i przyrodniczych
   • umiejętności analizy i interpretacji map i zdjęć satelitarnych
   • umiejętności prowadzenia pomiarów i obserwacji
   • podstaw ekonomii, socjologii i przedsiębiorczości
   • przygotowania z zakresu: pedagogiki, dydaktyki i psychologii.

   Jak wyglądają studia na kierunku geografia – studia nauczycielskie?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek geografia – studia nauczycielskie jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

    

   Studia na kierunku geografia - studia nauczycielskie możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia II stopnia (magisterskie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

    

   Program nauczania na powyższym kierunku będzie oscylował głównie wokół zagadnień z zakresu nauk geograficznych oraz pedagogicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku geografia – studia nauczycielskie będziesz miał okazję rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę geograficzną i wzbogacić ją o nowe elementy. Studenci poznają także podstawy psychologii czy pedagogiki.

   W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

   • Podstawy dydaktyki ogólnej
   • Dydaktyka geografii
   • Metodologia nauk geograficznych
   • Społeczeństwo a procesy globalizacji

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku geografia – studia nauczycielskie rozwiniesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu warsztatu dydaktycznego oraz pedagogicznego, dzięki czemu idealnie odnajdziesz się w zawodzie nauczyciela.

   Ponadto nauczysz się prawidłowej emisji głosu czy organizacji zajęć lekcyjnych. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Ziemia to niezwykła planeta, zróżnicowana pod względem przyrodniczym i społeczno-gospodarczym. Jej badaniem zajmuje się nauka, jaką jest geografia. Od tysięcy lat naukowcy pochylają się nad zagadnieniami związanymi ze środowiskiem naturalnym i działalnością człowieka, czyli nad problemami wchodzącymi w skład tej dyscypliny naukowej.

   Jest to pasjonujące zajęcie, podczas którego można poznać wiele nowych, interesujących rzeczy z obszaru nauki o Ziemi .Nic więc dziwnego, że studia geograficzne są chętnie wybierane przez kandydatów.

   Dzięki swojej bogatej ofercie, pozwalają na zdobycie wszechstronnego wykształcenia. Studenci mają możliwość wyboru specjalizacji, która najbardziej im odpowiada i dalej kształcić się w jej kierunku. Jedną z opcji jest specjalność nauczycielska, która zapewnia przeszkolenie pedagogiczne i rozpoczęcie pracy w edukacji.

   Jeżeli więc jesteś osobą, którą interesują nauki geograficzno-przyrodnicze i jednocześnie chcesz przekazywać swoją wiedzę i umiejętności innym, to kierunek geografia-studia nauczycielskie powinien być twoim wyborem.

    

   5. Gdzie studiować geografię - studia nauczycielskie

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek geografia - studia nauczycielskie:

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku geografia - studia nauczycielskie trwają 2 lata (studia II stopnia).

   Studia drugiego stopnia na kierunku geografia – studia nauczycielskie będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU GEOGRAFIA STUDIA NAUCZYCIELSKIE:

   Jaka praca po tym kierunku?

   Jako absolwent kierunku geografia-studia nauczycielska będziesz miał wszelkie kompetencje do podjęcia pracy w sektorze edukacji. Kompleksowe przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne oraz z zakresu nauk geograficzno-przyrodniczych, umożliwi ci zostanie nauczycielem przyrody w szkole podstawowej.

   Z powodzeniem sprawdzisz się jako prowadzący zajęcia dodatkowe z dziedziny geografii i przyrody, a także jako wychowawca na wycieczkach krajoznawczych. Dodatkowo, będziesz mógł rozpocząć karierę w branży turystycznej lub jako przewodnik. Jeżeli chciałbyś zdobyć kolejne umiejętności i kwalifikacje uprawniające do pracy w innych miejscach, możesz rozważyć kontynuowanie nauki na studiach drugiego stopnia.

    

   Absolwent kierunku geografia - studia nauczycielskie znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

   • nauczyciel przyrody w szkołach podstawowych
   • branża turystyczna
   • pilot wycieczek

   Zobacz inne kierunki Geograficzne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Geograficzne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOGRAFIA - STUDIA NAUCZYCIELSKIE

   Komentarze (2)

   Gegra odpowiedz

   Skończyłam studia podyplomowe z zakresu nauczania geografii i mam pełnoprawne kwalifikacje jako nauczyciel geografii:) studia robiłam na WSKZ-ecie , mają fajne podejście do studenta i ciekawą formę kształcenia, bo online :)

   Kaczynska odpowiedz

   Mam dopiero 11 lat i mam marzenie zeby pójść na studja nauczycielskie

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

   Teraz najważniejsze

   wyniki matur 2022

   matura poprawkowa 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia