GEOGRAFIA - STUDIA NAUCZYCIELSKIE

GEOGRAFIA - STUDIA NAUCZYCIELSKIE

GEOGRAFIA STUDIA NAUCZYCIELSKIE studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Ziemia to niezwykła planeta, zróżnicowana pod względem przyrodniczym i społeczno-gospodarczym. Jej badaniem zajmuje się nauka, jaką jest geografia. Od tysięcy lat naukowcy pochylają się nad zagadnieniami związanymi ze środowiskiem naturalnym i działalnością człowieka, czyli nad problemami wchodzącymi w skład tej dyscypliny naukowej. Jest to pasjonujące zajęcie, podczas którego można poznać wiele nowych, interesujących rzeczy z obszaru nauki o Ziemi .Nic więc dziwnego, że studia geograficzne są chętnie wybierane przez kandydatów.

Dzięki swojej bogatej ofercie, pozwalają na zdobycie wszechstronnego wykształcenia. Studenci mają możliwość wyboru specjalizacji, która najbardziej im odpowiada i dalej kształcić się w jej kierunku. Jedną z opcji jest specjalność nauczycielska, która zapewnia przeszkolenie pedagogiczne i rozpoczęcie pracy w edukacji. Jeżeli więc jesteś osobą, którą interesują nauki geograficzno-przyrodnicze i jednocześnie chcesz przekazywać swoją wiedzę i umiejętności innym, to kierunek geografia-studia nauczycielskie powinien być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku geografia studia nauczycielskie?

Podczas studiów zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu nauk geograficznych i przyrodniczych. Odkryjesz jak bardzo zróżnicowany jest krajobraz ziemski i dowiesz się jakie są tego przyczyny. Na licznych zajęciach i wykładach nauczysz się korzystać z różnego rodzaju map, zdjęć lotniczych i satelitarnych, oraz poddawać je analizie i interpretacji.

Co więcej, podczas warsztatów zdobędziesz umiejętność przeprowadzania pomiarów i obserwacji, a także w stopniu podstawowym przyswoisz wiedzę z tworzenia map. Ponadto, pogłębisz swoje wiadomości dotyczące środowiska życia człowieka i jego współzależności z przyrodą. W trakcie studiów, nauczysz się także bogatej, specjalistycznej terminologii z obszaru geografii i przyrody, także w języku angielskim. Jako absolwent, będziesz musiał orientować się także w zagadnieniach z innych nauk, jednak będących w ścisłym związku z przedmiotem twojego kształcenia. W związku z tym w programie kursu, przewidziano zajęcia, które rozwiną twoją wiedzę z ekonomii, przedsiębiorczości i socjologii.

Dodatkowo, będziesz uczestniczył w zajęciach związanych ze specjalizacją nauczycielską, podczas których zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w edukacji. Zdobędziesz umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki, oraz nauczysz się jak w efektywny sposób przekazywać wiedzę uczniom. Ponadto, będziesz uczestniczył w zajęciach z emisji głosu, który w przyszłości stanie się twoim głównym narzędziem pracy. Aby prowadzone przez ciebie lekcje i zajęcia dodatkowo był ciekawsze i bardziej interesujące dla dzieci, zapoznasz się z nowoczesnymi metodami nauczania i zasadami używania technologi informacyjnych podczas pracy nauczycielskiej. Dowiesz się także jak w kreatywny sposób organizować prace swoich podopiecznych. Zdobytą wiedzę teoretyczną, będziesz mógł wykorzystać podczas praktyk zawodowych w szkołach i placówkach dydaktycznych.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku geografia-studia nauczycielska będziesz miał wszelkie kompetencje do podjęcia pracy w sektorze edukacji. Kompleksowe przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne oraz z zakresu nauk geograficzno-przyrodniczych, umożliwi ci zostanie nauczycielem przyrody w szkole podstawowej.

Z powodzeniem sprawdzisz się jako prowadzący zajęcia dodatkowe z dziedziny geografii i przyrody, a także jako wychowawca na wycieczkach krajoznawczych. Dodatkowo, będziesz mógł rozpocząć karierę w branży turystycznej lub jako przewodnik. Jeżeli chciałbyś zdobyć kolejne umiejętności i kwalifikacje uprawniające do pracy w innych miejscach, możesz rozważyć kontynuowanie nauki na studiach drugiego stopnia.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z: języka polskiego, języka obcego, geografii, biologii, WOS-U, historii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GEOGRAFIA - STUDIA NAUCZYCIELSKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Geografia - studia nauczycielskie stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 03.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
do 10.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.07.2020
do 15.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.07.2020
do 15.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GEOGRAFIA - STUDIA NAUCZYCIELSKIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Geograficzne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC NA KIERUNKU GEOGRAFIA STUDIA NAUCZYCIELSKIE:

 • wiedza teoretyczna z zakresu nauk geograficznych i przyrodniczych
 • umiejętność analizy i interpretacji map i zdjęć satelitarnych
 • umiejętność prowadzenia pomiarów i obserwacji
 • podstawy ekonomii, socjologii i przedsiębiorczości
 • przygotowanie z zakresu: pedagogiki, dydaktyki i psychologii.

Jak wyglądają studia na kierunku geografia – studia nauczycielskie?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek geografia – studia nauczycielskie jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

Program nauczania na powyższym kierunku będzie oscylował głównie wokół zagadnień z zakresu nauk geograficznych oraz pedagogicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku geografia – studia nauczycielskie będziesz miał okazję rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę geograficzną i wzbogacić ją o nowe elementy. Studenci poznają także podstawy psychologii czy pedagogiki. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

 • Podstawy dydaktyki ogólnej
 • Dydaktyka geografii
 • Metodologia nauk geograficznych
 • Społeczeństwo a procesy globalizacji

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku geografia – studia nauczycielskie rozwiniesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu warsztatu dydaktycznego oraz pedagogicznego, dzięki czemu idealnie odnajdziesz się w zawodzie nauczyciela. Ponadto nauczysz się prawidłowej emisji głosu czy organizacji zajęć lekcyjnych. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GEOGRAFIA - STUDIA NAUCZYCIELSKIE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia drugiego stopnia na kierunku geografia – studia nauczycielskie będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Czas trwania studiów na kierunku geografia - studia nauczycielskie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki stac. I stopnia:
-
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GEOGRAFIA - STUDIA NAUCZYCIELSKIE STUDIA II STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek geografia - studia nauczycielskie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki Przedmioty:

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku geografia - studia nauczycielskie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki stac. I stopnia:
-
II stopnia:
30
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek geografia - studia nauczycielskie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki stac. I stopnia:
-
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU GEOGRAFIA STUDIA NAUCZYCIELSKIE:

 • nauczyciel przyrody w szkołach podstawowych
 • branża turystyczna
 • pilot wycieczek

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOGRAFIA - STUDIA NAUCZYCIELSKIE

Komentarze (1)

Kaczynska odpowiedz

Mam dopiero 11 lat i mam marzenie zeby pójść na studja nauczycielskie