Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Dla kogo ten kierunek
Studia na kierunku geografia morza i wybrzeża oprócz wiedzy ogólnej z zakresu zagadnień fizyczno-geograficznych, społeczno-ekonomiczncych i regionalnych, koncentrują się na naukach o środowisku wodnym, zapewniający tym samym wiedzę stricte specjalistyczną. Jeśli więc jesteś zainteresowany tym, jak działa gospodarka wodna i studiowałeś wcześniej nauki przyrodnicze – kierunek geografia morza i wybrzeża może być kierunkiem, który będzie Ci odpowiadał. Jeśli jednak nie miałeś styczności z naukami przyrodniczymi wcześniej, ale wciąż chciałbyś uczęszczać na zajęcia tego kierunku – nic straconego! Możesz ubiegać się o przyjęcie na studia na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej, która obejmuje zagadnienia takie jak: globalne problemy współczesności(przyrodnicze i społeczno-ekonomiczne), funkcjonowanie środowiska przyrodniczego (z uwzględnieniem wpływu człowieka), problemy i metody monitoringu i kartowania środowiska geograficznego, ogólne wiadomości o środowisku geograficznym Polski i świata.
Program studiów i przedmioty
Jako student będziesz uczęszczać na zajęcia z takich przedmiotów jak język obcy stosowany w naukach o Ziemi, zastosowania GIS w naukach o morzu, geologia morza i paleooceanologia, morskie i lądowe środowiska sedymentacyjne, zagospodarowanie złóż kopalin oceanicznych czy teledetekcja.
Żeby dostać się na geografię morza i wybrzeża, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: geografia, matematyka, język polski, język obcy.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Geografia morza i wybrzeża
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia