Zarządzanie i inżynieria produkcji studia I stopnia Szczecin

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia I stopnia Szczecin

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia I stopnia Szczecin

Studia I stopnia w Szczecinie

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj zarządzanie i inżynierię produkcji w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia I stopnia (inżynierskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji studia I stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • przedmiot dodatkowy

 

Aby zostać studentem kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz z jednego wybranego przez siebie przedmiotu dodatkowego. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie?

Studia związane z zarządzaniem od lat cieszą się dużym zainteresowaniem studentów chcących objąć stanowiska menedżerskie i kierownicze. Obecny rynek pracy jest niezwykle wymagający, a od kandydaci często muszą mieć wszechstronną wiedzę i kompleksowe przygotowanie zawodowe z zakresu różnorodnych dziedzin. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, który kształci specjalistów z zakresu zarządzania oraz nauk technicznych, którzy dzięki kompleksowemu wykształceniu nie mają problemów ze znalezieniem ciekawej i perspektywicznej pracy.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia będą osoby interesujące się naukami społecznymi, ekonomicznymi oraz technicznymi. Jeżeli dodatkowo masz zdolności przywódcze i wiesz, że odnalazłbyś się na stanowiskach kierowniczych, to kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji będzie oscylował wokół kwestii związanych z naukami ekonomicznymi, technicznymi oraz naukami o zarządzaniu. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • grafika inżynierska
 • projektowania procesów wytwarzania
 • rachunek kosztów dla inżynierów
 • zarządzanie procesami

Jako student skupisz się przede wszystkim na rozwijaniu zdolności z obszaru zarządzania procesem produkcyjnym, finansami czy zasobami ludzkimi. Ponadto, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę informatyczną i nauczysz się wykorzystywać specjalistyczne programy i narzędzia informatyczne w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Program kształcenia zakłada realizacje obieralnych bloków specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji będą trwały trzy i pół roku lub cztery lata, czyli siedem lub osiem semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł inżyniera, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Studia zarządzanie w Szczecinie, dzięki wszechstronnemu programowi nauczania, kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na obecnym, wymagającym rynku pracy. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z centrami logistycznymi i firmami z branży TSL.

Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz w pracy na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Dodatkowo, możesz rozważyć zatrudnienie w sektorze finansowym, gdzie wykorzystasz swoją wiedzę ekonomiczne. Dobrym pomysłem może być także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki czemu zyskasz nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji (studia I stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji (studia I stopnia) w Szczecinie

 • Akademia Morska w Szczecinie
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Szczecinie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)