Data science and business analytics - Warszawa

Data science and business analytics - Warszawa

Data science and business analytics - Warszawa

Studia w Warszawie

data science and business analytics

Odkryj kierunek data science and business analytics w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

14.02.2023

Data science and business analytics studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku data science and business analytics to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym  lub niestacjonarnym.

Studia na kierunku data science and business analytics w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku data science and business analytics w Warszawie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 13 września 2023 r. | Data science and business analytics Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Warszawie data science and business analytics możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Ekonomicznych UW).
 

Opis kierunku

Data science and businnes analytics to innowacyjne studia z pogranicza ekonomii, informatyki czy zarządzania. Ich studenci uczą się bowiem, jak skutecznie zarządzać danymi w przestrzeni cyfrowej. W programie kształcenia nie może zabraknąć więc zajęć poświęconych programowaniu, analizie statystycznej czy korzystaniu z nowoczesnych narzędzi związanych z efektywnym zarządzaniem danych.

 

Praca po studiach

Kwalifikacje uzyskane podczas studiów mogą być wykorzystywane podczas pracy dla przedsiębiorstw o różnorodnych profilach działalności. Absolwenci potrafią bowiem wykorzystywać pozyskane dane tak, by przyczyniały się one do rozwoju firmy – między innymi poprzez wdrażanie odpowiednich kampanii marketingowych dostosowanych do potrzeb klientów.

czytaj dalej wszystko o Data science and business analytics - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Data science and business analytics stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek data science and business analytics?

Studia na kierunku data science and business analytics w Warszawie mogą być wybierane przez osoby, które dysponują już tytułem świadczącym o ukończeniu kształcenia I stopnia. Rekrutacja zatem będzie wyglądać inaczej. Na początku należy sprawdzić, jakie dokumenty trzeba dostarczyć do komisji rekrutacyjnej w pierwszej kolejności.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Data science and business analytics w Warszawie

Jak wyglądają studia na kierunku data science and business analytics w Warszawie?

Dzisiejsze świadome zarządzanie biznesem wymaga wielu różnorodnych umiejętności oraz wiedzy, która nie obejmuje wyłącznie profilu działalności firmy. Znaczenie mają także elementy związane z zarządzaniem, znajomością ekonomii czy wiedzą, jak gromadzić różnorodne informacje czy pozyskiwać dzięki temu nowych klientów.

Potrzebni są zatem specjaliści, którzy dysponują tak wszechstronną wiedzą. Studia w Warszawie na kierunku data science and business analytics pomagają wykształcić te rozległe kwalifikacje. Warto podkreślić, że wszystkie wykłady i ćwiczenia odbywają się w języku angielskim, a studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia pogłębiają swoje kwalifikacje związane z gromadzeniem, przetwarzaniem i analizowaniem wszelkich informacji, które są niezbędne podczas zarządzania przedsiębiorstwem.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku data science and business analytics możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

  • studia stacjonarne;
  • studia niestacjonarne.

W Warszawie kierunek taki jak data science and business analytics można rozpocząć wyłącznie na studiach magisterskich. Oznacza to, że został on stworzony z myślą o osobach, które chciałyby poszerzyć swoje kwalifikacje związane z psychologią, mentoringiem i coachingiem. Na studentów czekają różnorodne zajęcia oraz przygotowania do obrony pracy magisterskiej.

Stołeczne ośrodki akademickie przygotowały dla swoich studentów dwa tryby kształcenia – studia stacjonarne, czyli dzienne oraz studia niestacjonarne. Nauka w tym drugim trybie pozwala na większą elastyczność, zajęcia odbywają się wtedy podczas weekendowych zjazdów. To wtedy też można uczestniczyć w wykładach, ćwiczeniach czy porozmawiać z wykładowcami. Należy pamiętać jednak, że studia niestacjonarne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne.

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Warszawie na kierunku data science and business analytics wyposażają studentów przede wszystkim w praktyczne kwalifikacje. Otrzymują oni wiedzę związaną bezpośrednio z mikroekonomii, makroekonomii, statystyki, ekonometrii, finansów ze szczególnym naciskiem na analizę ilościową oraz informatyki, programowania i matematyki.

Warto podkreślić, że wiedza, jaką otrzymają studenci, stanowić będzie jedynie punkt wyjścia dla umiejętności, które mają największe znaczenie. Czego zatem można nauczyć się podczas wszystkich semestrów kształcenia? Chociażby przeprowadzenia wysoko wyspecjalizowanych analiz danych, stosowania zaawansowanych narzędzi informatycznych czy wnioskowania statystycznego, modelowania ekonometrycznego oraz machine learnigowego.

Ile trwają studia na kierunku data science and business analytics w Warszawie?

Studia na kierunku data science and business analytics trwają 2 lata w przypadku studiów magisterskich lub 2,5 roku, jeśli studenci zdecydują się na kształcenie w trybie niestacjonarnym.

Data science and business analytics w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku data science and business analytics w Warszawie?

Data science and business analytics to studia, które interesują coraz większe grono studentów. Ma to związek z kwalifikacjami, jakie zdobyć można w trakcie kształcenia. Absolwenci studiów po zakończeniu nauki mogą z powodzeniem pomyśleć o świadomym prowadzeniu własnej działalności gospodarczej lub też pełnić specjalistyczne stanowiska w korporacjach o różnorodnych profilach działalności.

Możliwe miejsca zatrudnienia po ukończeniu studiów na kierunku data science and business analytics w Warszawie:

  • korporacje w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym itd.;
  • instytucje non-profit;
  • urzędy;
  • instytucje administracji rządowej i samorządowej;
  • wszelkie fundacje, organizacje pozarządowe itd.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Data science and business analytics?

Będąc absolwentem kierunku studiów Data science and business analytics I uzyskaniu tytułu magistra, możesz zacząć poszukiwania swojej często pierwszej pracy w zawodzie. Jako że jest to współcześnie dość prężnie rozwijająca się branża, to na absolwentów czeka wiele możliwości zatrudnienia m.in. w korporacjach, firmach ubezpieczeniowych, bankach, instytucjach non-profit, urzędach, fundacjach oraz organizacjach pozarządowych. Niektórzy z absolwentów decydują się również na poprowadzenie własnej działalności gospodarczej. Do najczęściej obejmowanych stanowisk po ukończeniu kierunku Data science and business analytics możemy zaliczyć data sciencist. Czym się zajmuje na co dzień oraz ile wynoszą jego średnie miesięczne zarobki?

 

Data scientist

Absolwenci kierunku studiów Data science and business analytics, mogą znaleźć zatrudnienie na stanowisku data scientist. Czym on się zajmuje? Data scientist najczęściej zajmuje się zbieraniem danych, przygotowaniem ich, a następnie ich analizą. Co daje taka analiza? Pozwala ona, w zależności od branży lub firmy, w której pracuje data scientist, na wyciągnięcie wniosków oraz na podjęcie działań, które będą korzystne dla przedsiębiorstwa. Data scientist w taki sposób może określić np. ryzyko kredytowe lub przygotowywać wyświetlane reklamy dla użytkowników danego portalu. Mediana zarobków data scientist wynosi około 8880 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (październik 2021)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Data science and business analytics w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Data science and business analytics Warszawa studia ii stopnia


Kierunki ekonomiczne w Warszawie

Rozwiń

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia