Architektura - Kraków
Dodaj do ulubionych

10.02.2023

Architektura studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Architektura w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia na kierunku architektura w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

W Krakowie architekturę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki (Wydział Architektury PK) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
Program nauczania na kierunku architektura będzie oscylował wokół zagadnień związanych z naukami technicznymi i artystycznymi. Studenci dowiedzą się więcej na temat urbanistyki, teorii architektury oraz historii sztuki. Ponadto nauczą się projektowania architektonicznego i urbanistycznego z zastosowaniem narzędzi i programów informatycznych. Co więcej, dowiedzą się, w jaki sposób tworzyć rysunek techniczny.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Krakowie na kierunku architektura w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język ojczysty, historia, historia sztuki, historia sztuki i kultury, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka. Dodatkowo przeprawadzany jest egzamin z rysunku oraz rozmowa kwalifikacyjna. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku architektura w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 8800 zł do 11600 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku architektura w Krakowie >
 
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w biurach projektowych, firmach deweloperskich, firmach budowlanych, biurach urbanistycznych oraz w urzędach i instytucjach państwowych. Po ukończeniu studiów można także założyć własną działalność gospodarczą.

czytaj dalej wszystko o Architektura - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ARCHITEKTURA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Architektura stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Architektura stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura w Krakowie?

Studia architektoniczne w Krakowie możesz rozpocząć wtedy, jeżeli pomyślnie przejdziesz cały proces rekrutacji. W przypadku tego kierunku ma on kilkuetapowy charakter. Oprócz doskonałych wyników z egzaminu dojrzałości musisz także podejść do sprawdzianów wstępnych, które mają określić twoje zdolności – niezbędne przy wykonywaniu zawodu architekta.
Przedmioty maturalne, które są brane pod uwagę w procesie rekrutacji to matematyka, fizyka oraz chemia. Egzamin wstępny na studia na kierunku architektura w Krakowie wygląda tak, że trzeba zaprezentować na nim swoje umiejętności z rysunku i projektowania przestrzennego.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura w Krakowie

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować architekturę w Krakowie

Architekturę w Krakowie można studiować w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w jednej uczelni publicznej – Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Studia stacjonarne na kierunku architektura oferuje także jedna krakowska uczelnia niepubliczna – Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

 

Gdzie studiować architekturę bezpłatnie w Krakowie

Bezpłatne studia na kierunku architektura w Krakowie można podjąć jedynie w ramach studiów stacjonarnych, które oferowane są przez Politechnikę Krakowską im. Tadeusza Kościuszki.

Gdzie studiować architekturę niestacjonarnie w Krakowie

Niestacjonarne studia na kierunku architektura w Krakowie można podjąć jedynie w Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Studia niestacjonarne w tej publicznej szkole wyższej wiążą się z opłatami.

Dowiedz się więcej architektura w Krakowie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na architekturze w Krakowie

Studia niestacjonarne w Krakowie są płatne, a możliwość niestacjonarnej nauki na kierunku architektura oferuje tylko jedna krakowska uczelnia – Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki. Ceny za jeden rok akademicki na tych studiach wynoszą około 11000 zł. ceny - architektura Kraków >

 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety studia niestacjonarne na kierunku architektura w Krakowie są związane z opłatami. Studenci, którym zależy na podjęciu bezpłatnej nauki, powinni zdecydować się na studia stacjonarne w uczelni publicznej.

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku architektura w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie starają się swoją ofertę edukacyjną dostosowywać do aktualnych tendencji, które panują na rynku pracy. Jednak studia architektoniczne stanowią ten typ kierunków, który ciężko byłoby podjąć w trybie zaocznym. Jakie są tego przyczyny? Zbyt duża ilość zajęć praktycznych i ogrom materiału teoretycznego do opanowania. Studenci architektury muszą kształcić się w trybie regularnym, który pozwoli na wszechstronny rozwój ich wiedzy i umiejętności. To sprawia, że studia architektoniczne w Krakowie możesz rozpocząć w trybie stacjonarnym, czyli dziennym. To zapewni ci komfort nauki.

 

 
 
1. Dla kogo ten kierunek
Co sprawia, że studia architektoniczne przyciągają wciąż tak wiele osób chętnych, mimo że należą do jednych z najbardziej wymagających kierunków? Czy to możliwości stabilnego i kreatywnego zatrudnienia w przyszłości? Studia architektoniczne mogą zaoferować bardzo dużo, ale jednocześnie od osób kształcących się wymagają tyle samo. Architektura to inaczej ogół obiektów materialnych, które zostały zaprojektowane i stworzone przez człowieka. Najważniejszym celem tej dziedziny (oprócz walorów artystycznych) jest przede wszystkim funkcjonalność tych wytworów. Studia architektoniczne stanowią zatem idealną formę rozwoju dla osób, które mają kompetencje niezbędne do planowania przestrzennego.
Przyszli architekci muszą posiadać także doskonały zmysł estetyczny oraz umiejętność przekształcania abstrakcyjnego myślenia w konkretne projekty. Architekt to jednocześnie esteta, prawdziwy artysta oraz inżynier, który dba o bezpieczeństwo użytkowników danej konstrukcji. Jeżeli zatem nie boisz się działania pod presją, kochasz sztukę, jesteś uzdolniony plastycznie, a matematyka i inne nauki ścisłe nie stanowią dla ciebie problemu, to studia te są stworzone dla ciebie.
 
 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku architektura w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 
3. Gdzie studiować
Jednym z miast, gdzie możesz rozpocząć studia architektoniczne, to oczywiście Kraków. Ma ono najdłuższą historię akademicką i co roku przybywa do niego wielu nowych studentów. Studia architektoniczne w Krakowie przygotują przyszłych abiturientów do pracy, która będzie najbardziej satysfakcjonująca. Jeżeli zdecydujesz się na rozpoczęcie nauki właśnie w Krakowie, to możesz wybierać spośród wielu ofert. Możesz bowiem się kształcić na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. Jeżeli interesują cię pokrewne odmiany architektury, to przykładowo architekturę krajobrazu możesz studiować w Krakowie na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja, architektura wnętrz znajduje się w ofercie krakowskiej ASP, a innowacyjny kierunek taki jak architektura informacji możesz podjąć na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN.
 
 
4. Praca po studiach
Architekci należą do jednej z tych grup zawodowych, które cieszą się bardzo dużym uznaniem i szacunkiem społecznym. Zatem absolwenci studiów architektonicznych w Krakowie nie powinni mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem zatrudnienia, odpowiadającego ich wykształceniu. Absolwent architektury może z powodzeniem rozpocząć pracę w różnego rodzaju biurach projektowych. Umiejętności architektów sprawiają, że mogą oni otwierać własne działalności gospodarcze, by wykonywać prywatne zlecenia.
Architekci przygotowani są do podejmowania współpracy z wieloma grupami zawodowymi – inżynierami budownictwa, czy architektami wnętrz. Absolwenci studiów architektonicznych w Krakowie przygotowani są do pracy, która obejmuje cały proces tworzenia – od wstępnego projektu, przez jego wizualizacje graficzne i makiety aż po samą realizację.
 

5. Program studiów i przedmioty

Program studiów, który oferowany jest przez uczelnie w Krakowie, ma bardzo rozbudowany charakter. Przedmioty, znajdujące się w ofercie studiów architektonicznych, można podzielić na dwie zasadnicze grupy: teoretyczne oraz praktyczne. Zagadnienia teoretyczne obejmują przykładowo:

 

Oczywiście podstawę kształcenia na studiach architektonicznych w Krakowie stanowi intensywna nauka przedmiotów ścisłych. Zatem studenci poświęcą wiele godzin na zgłębienie zagadnień związanych z matematyką, geometrią wykreślania, fizyką budowli, czy chemią wykorzystywaną do tworzenia materiałów budowlanych. Przyszli architekci będą zatem dysponować rozbudowaną wiedzą, obejmującą różnorodne aspekty tej dyscypliny.

Jak zapewne się domyślasz, studia architektoniczne, by przynosiły jak najlepsze efekty kształcenia, muszą przede wszystkim opierać się na rozwijaniu umiejętności praktycznych. Zatem na studentów czeka bogata oferta ćwiczeń, dzięki którym rozwiną oni wszystkie swoje umiejętności.

 

W programie studiów na kierunku architektura znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Przedmioty te mają sprawić, że absolwenci studiów architektonicznych w Krakowie, będą posiadać szereg praktycznych umiejętności, które będą mogły być wykorzystane przez nich z powodzeniem w przyszłej pracy. Kwalifikacje przyszłych architektów muszą obejmować wiele rozbudowanych aspektów, związanych z projektowaniem oraz tworzeniem już konkretnych konstrukcji.

Oprócz takich oczywistych umiejętności kierunkowych architekt musi świetnie odnajdywać się w pracy grupie, ponieważ końcowe powodzenie projektu nie jest zależne od jednej osoby, lecz od współpracy wielu osób, które reprezentują czasami bardzo odległe dyscypliny naukowe. Architekt musi czuć się dobrze w pracy, która na ogół wymaga działania pod presją czasu i wiąże się dużą odpowiedzialnością związaną z bezpieczeństwem wykonawczym. Wszystkie te umiejętności będą kształtowane przez studentów podczas studiów w Krakowie.

Wiedza przyszłych architektów musi być tak samo rozbudowana, jak ich umiejętności. Podstawa ich każdego działania praktycznego powinna być podparta odpowiednią wiedzą, jej umiejętnym wykorzystaniem podczas realizacji danego projektu. To niezwykle ważne, ponieważ wiedza architekta jest jego podstawowym narzędziem pracy, to ją wykorzystuje podczas każdego twórczego działania.

Ile trwają studia na kierunku architektura w Krakowie?

Ile trwają studia na kierunku architektura w Krakowie?

Studia na kierunku Architektura w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia w Krakowie na kierunku architektura należą do grona dwustopniowych kierunków politechnicznych. Oznacza to, że studia pierwszego stopnia trwają siedem semestrów i po ich zakończeniu absolwent otrzymuje tytuł inżyniera architektury. Tacy absolwenci otrzymują już pewne kwalifikacje, które pozwalają na wstępną pracę w zawodzie – jednak nie mogą oni jeszcze wtedy zaprezentować pełni swoich umiejętności.

Dopiero rozpoczęcie studiów magisterskich pozwala na otrzymanie pełni kwalifikacji. Studia drugiego stopnia na kierunku architektura obejmują trzy semestry nauki. Po ich zakończeniu student przystępuje do obrony pracy magisterskiej. Po jej pomyślnym obronieniu i otrzymaniu wszystkich niezbędnych uprawnień zawodowych może on swobodnie rozwijać swoją karierę.

Architektura w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 4 lata inżynier architekt
studia II stopnia 1,5 roku magister architekt / magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku architektura w Krakowie?

Absolwenci studiów architektonicznych dysponują aparatem rozbudowanych umiejętności, który pozwala im na znalezienie stabilnego zatrudnienia. Ich wiedza oraz kwalifikacje sprawiają, że mogą oni ubiegać się o pracę w różnego rodzaju biurach: projektowych, architektonicznych, czy urbanistycznych. Praca architekta ma wyjątkowo specjalistyczny charakter, jednak rozbudowane umiejętności interpersonalne tej grupy zawodowej sprawiają, że mogą oni podejmować oni owocną współpracę z inżynierami budownictwa, czy architektami wnętrz.

Osoba, która kończy studia architektoniczne, przygotowana jest do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej – to sprawi, że będzie ona mogła realizować się w tej dziedzinie architektury, która jest jej najbliższa. Dodatkowo architekci mogą występować na stanowiskach eksperckich na przykład w czasopismach, które zajmują się promocją i propagowaniem współczesnego designu.

Gdzie studiować na kierunku architektura w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura, w roku akademickim 2022/2023, Politechnika Krakowska oferuje 255 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PK oraz uczelni prywatnej. Ceny wahają się od 8800 zł do 11600 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura w Krakowie

 

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

 

Architektura studia stacjonarne - uczelnie w Krakowie
 
Architektura studia niestacjonarne - uczelnie w Krakowie
 
Architektura studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Krakowie
 
Architektura studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Krakowie
 

Limity miejsc

Rekrutacja na studia przeprowadzana jest w oparciu o limit miejsc na poszczególnych kierunkach. Przyjmowani są ci kandydaci, którzy zajęli odpowiednio wysokie miejsce na liście rankingowej, tworzonej w ramach postępowania kwalifikacyjnego.

Limity miejsc na kierunku architektura w Krakowie:

 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki: 255

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Kandydaci, którym zależy na rozpoczęciu bezpłatnej nauki, mogą podjąć studia stacjonarne w uczelni publicznej. Niestety nauka w większości prywatnych szkół wyższych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelni publicznej jest z kolei płatna.

 • Krakowska akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie – 8800 zł
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki – 11600 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci mogą poznać swoje wyniki w terminie określonym przez daną uczelnię. Dane na ten temat publikowane są w prywatnych profilach kandydatów w systemie IRK lub ERK. Informacje dotyczą nie tylko decyzji uczelni, ale również liczby punktów zdobytych przez kandydata w postępowaniu kwalifikacyjnym oraz zajmowanego przez niego miejsca na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki – od 11.07.2022 do 28.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne składać należy w terminie ustalonym przez daną szkołę wyższą. Kandydaci dostarczają komplety najczęściej osobiście, bezpośrednio do siedziby uczelni. Niektóre uczelnie jednak dopuszczają możliwość doręczenia plików za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne zazwyczaj można dostarczać niedługo po ogłoszeniu wyników rekrutacyjnych. Kandydaci najczęściej mają na to zaledwie kilka dni, dlatego powinni pospieszyć się z dopełnieniem wszystkich niezbędnych formalności. Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych na studia. Terminy dostarczania dokumentów ustalany jest indywidualnie przez uczelnie.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Uniwersytet Łódzki: od 15.07.2022 do 19.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Krakowie - kierunek architektura:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki (Wydział Architektury) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na kierunek architektura w Krakowie?

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na kierunek architektura w Krakowie?

Kierunki studiów w Krakowie w szczególności te architektoniczne cieszą się niegasnącą popularnością, jednak należy napisać wprost, że nie jest to kierunek odpowiedni dla wszystkich. Zanim weźmiesz udział w procesie rekrutacji, odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań, które pomogą ci podjąć odpowiednią decyzję:

 • Czy dysponujesz wysoko rozwiniętym talentem plastycznym?
 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nigdy nie stanowiła dla ciebie problemu?
 • Czy jesteś gotowy na pracę, która wiąże się z ogromną odpowiedzialnością?

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to możesz z całą pewnością pomyśleć poważnie o wzięciu udziału w rekrutacji na studia architektoniczne. Jeżeli chcesz znaleźć się na listach osób przyjętych, to już dziś musisz zacząć myśleć o jak najlepszym przygotowaniu do egzaminu dojrzałości oraz do sprawdzianu wstępnego.

 

Proces rekrutacji i przedmioty

W przypadku egzaminu dojrzałości pod uwagę brane są te przedmioty, które mają potwierdzić twoje zdolności do nauki i rozumienia przedmiotów ścisłych. Oczywiste jest zatem, że przedmiotem obligatoryjnym w przypadku rekrutacji na studia architektoniczne jest matematyka – królowa nauk. Oprócz niej musisz zdecydować się na co najmniej jeszcze jeden przedmiot – chemię lub fizykę. Im więcej przedmiotów zdasz na poziomie rozszerzonym, tym większa szansa, że będziesz mógł rozpocząć naukę na wymarzonym kierunku.

Drugim bardzo ważnym elementem rekrutacji jest pozytywna ocena ze sprawdzianu wstępnego. Jego celem jest potwierdzenie umiejętności kandydatów z zakresu rysunku, projektowania i zmysłu przestrzennego. Kandydaci podczas jego trwania muszą na ogół stworzyć projekt obiektu lub zaproponować odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Uczelnie w Krakowie oferują dla swoich kandydatów kursy rysunkowe, które pomogą im przygotować się do egzaminu – warto, abyś już dziś pomyślał nad rozpoczęciem jednego z nich, ponieważ w trakcie jego trwania będziesz mógł zapoznać się z konkretnymi wymogami rekrutacyjnymi.

Ostatnim bardzo ważnym etapem rekrutacji jest terminowe złożenie dokumentów. Nie zaniedbaj tego, by nie zostać skreślony z listy osób przyjętych! W pierwszej kolejności musisz na ogół dostarczyć skany dowodu osobistego, świadectwo maturalne oraz zdjęcia do legitymacji studenckiej. Szczegółowe informacje o terminach ich składania znajdziesz już na stronach poszczególnych uczelni w Krakowie.

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Krakowie

studia w Krakowie

 

ARCHITEKTURA - ważne informacje

architektura studia

studia architektura i budownictwo w Krakowie

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Studia na kierunku architektura Kraków – zaoczne (niestacjonarne)

Studia w Krakowie zazwyczaj można realizować w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy ma możliwość wyboru najlepszej i najbardziej dopasowanej do swoich potrzeb, opcji. Jeżeli chciałbyś połączyć naukę z pracą zawodową, a kwestie finansowe nie są dla Ciebie znaczącą przeszkodą, to kierunek architektura będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

dowiedz się więcej na temat kierunku architektura studia zaoczne w Krakowie

Jakie są ceny studiów na kierunku architektura w Krakowie?

Kierunek architektura w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym czyli zaocznym. Jeżeli zdecydujesz się na tę drugą opcję, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat. Ich wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze uczelni i może ulec zmianie w zależności od różnorodnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach bogaty wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego. Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, ważne jest, abyś przed procesem rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat. Te i wszystkie inne, istotne informacje znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.
dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku architektura - ceny w Krakowie

Jakie opinie mają studia na kierunku architektura w Krakowie?

Studia na kierunku architektura pozwalają na łączenie pasji oraz rozwoju zawodowego.

 

Karolina, studentka architektury w Krakowie, mówi:

Od zawsze uwielbiałam rysować i projektować. To studia, dzięki którym będę mogła rozwijać swoje pasje na gruncie zawodowym! W dodatku studiuję w jednym z najcudowniejszych i najpiękniejszych miast na świecie, czyli w Krakowie!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Architektura Kraków studia i stopnia

Architektura Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Architektura Kraków studia stacjonarne

Architektura Kraków studia niestacjonarne

Kierunki architektura i budownictwo w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

Komentarze (1)

architekt małopolska odpowiedz

praca po nocach, upierdliwi inwestorzy, budowlańcy w cudzysłowiu, brak płatności za projekty, krętactwo inwestorów, i bardzo duża ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Studia super zawód też, ale nie w Polsce, tutaj ten zawód jest zniszczony i nikomu nie zależy na jakości idei - ma być szybko zadarmo i natychmiast

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku