Program studiów na kierunku dialog i doradztwo społeczne w Poznaniu został stworzony w taki sposób, aby wyposażyć studentów we wszechstronne kompetencje, które mogą zostać wykorzystane zarówno podczas komunikacji w codziennym życiu prywatnym, jak i w karierze zawodowej. Podejmując decyzję o wyborze tego kierunku, zyskasz szansę nie tylko na poznanie człowieka i jego zachowań, lecz także złożonego świata międzyludzkich relacji.
Jeśli więc od zawsze byłeś zaangażowany w pracę społeczną, lubisz nieść pomoc innym i jesteś gotowy na nieustanną pracę z ludźmi, a dodatkowo nauki humanistyczne i społeczne nigdy nie stanowiły dla Ciebie problemu, to studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne mogą okazać się stworzone właśnie dla Ciebie.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
-
studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
Podczas studiów na kierunku dialog i doradztwo społeczne zagłębisz się w skomplikowane i jednocześnie fascynujące relacje międzyludzkie, a także rozwiniesz kompetencje interpersonalne oraz dowiesz się więcej o skutecznych sposobach rozwiązywania konfliktów w rodzinie i innych grupach społecznych. W Twoim programie zajęć znajdą się takie przedmioty, jak m.in. antropologia filozoficzna, prawo rodzinne i opiekuńcze, mediacje społeczne, problemy i dysfunkcje w życiu rodzinnym czy trening umiejętności wychowawczych.
Co więcej, doświadczona kadra akademicka przekaże Ci kompleksową wiedzę na temat społecznego funkcjonowania człowieka, wpływu sytuacji społecznych na przebieg procesów psychicznych i zachowania ludzi, rodzajów struktur społecznych, a także zasad treningu interpersonalnego.