Inżynieria produkcji - Lublin

Inżynieria produkcji - Lublin

Inżynieria produkcji - Lublin

Studia w Lublinie

inżynieria produkcji

Odkryj kierunek inżynieria produkcji w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Inżynieria produkcji studia Lublin 2022 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Inżynieria produkcji w Lublinie to studia magisterskiektórych program kształcenia kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria produkcji - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek inżynieria produkcji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria produkcji w Lublinie?

Wymagania kwalifikacyjne na poszczególne kierunki studiów w Lublinie, są zawarte w odgórnie ustalonym regulaminie rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria produkcji w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA PRODUKCJI?

 

Przemysł produkcyjny rośnie w siłę z każdym dniem. Dynamiczny rozwój przemysłu, który jest nierozerwalnie połączony z dynamicznym postępem gospodarczym, implikuje konieczność zatrudniania nowego sztabu specjalistów, wykwalifikowanych w obszarze szeroko rozumianej inżynierii produkcji. Studia inżynierskie, które przygotowują do rozpoczęcia przyszłościowej pracy zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym, możesz podjąć między innymi w Lublinie. Wybierając inżynierię produkcji, stawiasz na uzyskanie interdyscyplinarnych kwalifikacji zawodowych, opartych na fundamencie nauk ścisłych z matematyką i fizyką na czele.

Jeżeli w spektrum twoich rozważań na temat kształtowania swojej przyszłej ścieżki edukacji znajdują się techniczne kierunki studiów, oferowane przez poszczególne uczelnie w Lublinie, to powinieneś zawczasu dobrze się zastanowić, czy jesteś dobrym kandydatem na wybrany kierunek. Jakimi predyspozycjami powinien wyróżniać się idealny aplikant na inżynierię produkcji w Lublinie? Najważniejszymi cechami są bez wątpienia: zdolność do szybkiego i trwałego opanowania materiału z zakresu dziedzin ścisłych, spora doza ambicji oraz zainteresowanie przemysłem produkcyjnym w szerokim rozumieniu. Jeśli uważasz, że zdołasz sprostać wszystkim wymaganiom, jakie narzuci na ciebie specyfika inżynierii produkcji, to niezwłocznie aplikuj, gdyż prawdopodobnie jest to kierunek idealny dla ciebie!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria produkcji w Lublinie realizowane są w ramach drugiego stopnia.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Wszystkie studia w Lublinie, których specyfika jest oparta na naukach ścisłych i technicznych, zawierają w swojej siatce kształcenia przedmioty z pogranicza właśnie tych dziedzin. Dlatego jako początkujący student inżynierii produkcji, najprawdopodobniej rozpoczniesz naukę od powtórki treści wyniesionych z poprzednich etapów kształcenia. Udoskonalisz umiejętność rozwiązywania skomplikowanych problemów logicznych, w późniejszym czasie zetkniesz się z takimi dziedzinami, jak:

 • elektrotechnika
 • konstrukcja maszyn 
 • podstawy robotyki
 • informatyka

 

Podczas edukacji będziesz miał okazję brać udział w licznych zajęciach warsztatowych, dzięki których dowiesz się nieco o dopasowywaniu konkretnych metod inżynierskich do specyfiki zadania, będziesz w stanie skutecznie przeanalizować koszty produkcji maszyn i podzespołów, a także w sposób szczegółowy poznasz sposoby działania rozmaitych zakładów produkcyjnych.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA PRODUKCJI?

Perspektywy zawodowe, oferowane przez studia na kierunku inżynieria produkcji w Lublinie są na tyle szerokie, że mogą zostać z powodzeniem dopasowane do potrzeb każdego z potencjalnych absolwentów. Jeśli ukończysz kształcenie na opisywanym kierunku, będziesz mógł pomyśleć o pracy w:

 • międzynarodowych zakładach produkcyjnych
 • placówkach naukowo-badawczych
 • firmach doradczych i konsultingowych
 • firmach działających w branżach informatycznych

Gdzie studiować na kierunku inżynieria produkcji w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria produkcji w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek inżynieria produkcji w Lublinie?

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Lublinie

studia w Lublinie

 

INŻYNIERIA PRODUKCJI - ważne informacje

inżynieria produkcji studia

studia inżynierskie i techniczne w Lublinie

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA PRODUKCJI LUBLIN STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA PRODUKCJI LUBLIN STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria produkcji w Lublinie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Lublinie

nawigacja
Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)