Ekonomia studia II stopnia - Łódź

Ekonomia studia II stopnia - Łódź

Ekonomia studia II stopnia - Łódź

Studia II stopnia w Łodzi

ekonomia

Odkryj ekonomię w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Ekonomia studia II stopnia (magisterskie) Łódź 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Ekonomia w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na Uniwersytecie Łódzkim oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym) lub online.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Ekonomia studia II stopnia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek ekonomia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek ekonomia w Łodzi?

Aby dostać się na kierunek ekonomia w Łodzi, będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia wybranych studiów wyższych ( licencjackich, inżynierskich lub magisterskich).

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Ekonomia w Łodzi - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA?

 

Ekonomia to nauka społeczna, która zajmuje się badaniem, opisem i analizą zjawisk i kategorii gospodarczych. Dyscyplina ta ma długa historię, jednak jej usystematyzowanie nastąpiło dopiero w XVIII wieku. Choć od tego czasu zaszły w niej duże zmiany, to nadał pełni ona bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu całej gospodarki, a ekonomiści są docenianą zarówno na polskim jak i międzynarodowym rynku pracy, grupą zawodową. Ich kształceniem zajmuje się między innymi kierunek ekonomia w Łodzi.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia ekonomiczne w Łodzi powinny osiągać dobre wyniki z przedmiotów ścisłych oraz interesować się naukami gospodarczymi, społecznymi, finansowymi czy matematycznymi. Jeżeli dodatkowo orientujesz się w mechanizmach funkcjonowania polskiej i światowej gospodarki oraz posiadasz zdolność analitycznego myślenia, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku ekonomia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • online

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia ekonomiczne od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, dlatego też można je znaleźć w ofertach większości polskich ośrodków akademickich. Łódzkie uczelnie nie stanowią tutaj wyjątku. W dziale poniżej dowiesz się gdzie możesz realizować kierunek ekonomia w Łodzi.

Program nauczania na tym przyszłościowym kierunku będzie poruszać kwestie bezpośrednio związane z naukami ekonomicznymi, społecznymi, gospodarczymi czy ścisłymi. Jako student ugruntujesz i rozwiniesz swoją wiedzę na temat:

 • teorii ekonomii
 • metod analitycznych wykorzystywanych w tej dyscyplinie
 • prawa gospodarczego

 

Oprócz zajęć teoretycznych, w programie nauczania znajdą się także warsztaty praktyczne, dzięki którym nauczysz się interpretować pewne zjawiska gospodarcze, sporządzać profesjonalne raporty i analizy ekonomiczne, a także pracować w zespołach badawczych. Ponadto, wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Dokładną listę bloków specjalizacyjnych, znajdziesz na oficjalnej stronie uczelni.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Ekonomia w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek ekonomia można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Kształcenie na studiach drugiego stopnia trwa dwa lata, czyli cztery semestry i kończy się uzyskaniem tytułu magistra, który otwiera wiele zawodowych drzwi.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EKONOMIA?

Studia w Łodzi wyróżniają się ciekawym i dopasowanym do współczesnych realiów, programem nauczania, a ich absolwenci doskonale odnajdują się na obecnym, wymagającym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku ekonomia w Łodzi będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w: 

 • przedsiębiorstwach handlowych
 • przedsiębiorstwach usługowych
 • organach administracji publicznej

 

Dobrym wyborem będzie także rozpoczęcie pracy w branży finansowej, między innymi na stanowisku doradcy inwestycyjnego i biznesowego, księgowego czy analityka finansowego. Swoją wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz w bankowości, agencjach ubezpieczeniowych i kredytowych. Dodatkowo, znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju. Abiturienci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej.

Gdzie studiować na kierunku Ekonomia (studia II stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek ekonomia (studia II stopnia) w Łodzi

 • Uniwersytet Łódzki

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić, idąc na studia II stopnia na kierunku ekonomia?

 

Jak wygląda proces rekuracji?

Kandydaci na studia drugiego stopnia w zakresie ekonomii w Łodzi powinni spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Na studia mogą dostać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych, to znaczy osoby, które mają tytuł licencjata/inżyniera/magistra.

W procesie rekrutacyjnym uwzględnia się ocenę na dyplomie oraz średnią wszystkich ocen uzyskanych w trakcie studiów pierwszego bądź drugiego stopnia.

Uczelnie prywatne oczekują przede wszystkim złożenia wymaganych dokumentów we wskazanym terminie. Musisz złożyć elektroniczny formularz oraz zdjęcia i oświadczenia. Kroki rekrutacyjne szczegółowo rozpisano na stronie internetowej wybranej uczelni.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Kierunek ekonomia w Łodzi na drugim stopniu jest przeznaczony dla osób, które chcą poszerzyć wiedzę odnoszącą się do gospodarki polskiej i światowej, finansów, rachunkowości, podatków, a nawet prawa.

Odnajdą się tutaj także Ci, którzy planują założyć własny biznes lub interesują się gospodarką w skali makro i mikro. Jeśli odznaczasz się analitycznym, logicznym myśleniem, z pewnością odnajdziesz się na ekonomii i kierunkach jej pokrewnych.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku ekonomia?

Studia ekonomiczne w Łodzi w ramach drugiego stopnia pozwolą Ci rozwinąć zagadnienia poznane w trakcie edukacji obejmującej pierwszy stopień kształcenia. Dla tych, którzy na licencjacie/inżynierce realizowali inny kierunek, uczelnie przygotowały także pulę przedmiotów podstawowych, umożliwiających swobodne odnalezienie się w dziedzinach ekonomii i finansów.

Studenci mają okazję zapoznać się z analizą ekonomiczną, prawem gospodarczym i finansami publicznymi oraz rynkami finansowymi. Poszczególne tematy zajęć rozwijane są na podstawie najnowszych danych oraz metod badawczych.

Zajęcia umożliwią im korzystanie z zaawansowanych narzędzi matematyczno-statystycznych oraz zapoznanie się z modelowaniem przebiegu procesów ekonomicznych w skali mikro- i makroekonomicznej.

Studia magisterskie pozwolą Ci swobodnie zajmować się analizą zjawisk i procesów gospodarczych, które zachodzą we współczesnym świecie, ale także analizą funkcjonowania rynku międzynarodowego i gospodarki światowej. Absolwenci są także przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Studia II stopnia niestacjonarne na kierunku ekonomia

Studia w Łodzi w zakresie ekonomii drugiego stopnia możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie w trybie zaocznym.

Studia zaoczne odbywają się w weekend w trakcie zajęć od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni w Łodzi. Na studiach dziennych kształcenie prowadzone jest od poniedziałku do piątku.

Niestacjonarne studiowane podlega opłacie. Ceny semestralne i roczne ustalane są indywidualnie przez ośrodki akademickie i różnią się od siebie w zależności od realizowanego kierunku studiów.

Tryb zaoczny wybierają najczęściej osoby, które planują łączyć życie naukowe z osobistym i zawodowym. Program kształcenia studiów niestacjonarnych odpowiada założeniom realizowanym na studiach stacjonarnych. Pamiętaj, że to Ty decydujesz o tym, jak chcesz studiować.

 

Kierunki ekonomiczne w Łodzi

socjologia
Rozwiń

Komentarze (0)