Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Łódź

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Łódź

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Łódź

Studia II stopnia w Łodzi

mechanika i budowa maszyn

Odkryj mechanikę i budowę maszyn  w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia (magisterskie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata, 3,5 roku lub 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć na Politechnice Łódzkiej oraz Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Aby zostać studentem kierunku mechanika i budowa maszyn będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przestrzegać terminów dostarczenia wymaganych dokumentów. Dokładne i aktualne informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w Łodzi - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

 

W obecnych czasach, maszyny otaczają nas na każdym kroku i mają duży wpływ na nasze codzienne życie. Innowacyjne rozwiązania, takie jak kasy samoobsługowe, bankomaty czy powszechnie stosowane roboty kuchenne, zdecydowanie ułatwiają nam funkcjonowanie i pozwalają zaoszczędzić czas. Jednak maszyny, na szeroką skale stosowane są także w wielu dziedzinach przemysłu, co z kolei wpływa na większa skuteczność i efektywność wykonywanej pracy, a finalnie również na zwiększenie zysków finansowych. Dlatego też, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu projektowania, programowania i eksploatacji maszyn, których kształceniem zajmuje się kierunek mechanika i budowa maszyn w Łodzi.

Idealnymi kandydatami na studia inżynierskie będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk ścisłych, technicznych i informatycznych. Jeżeli pasjonujesz się nowoczesnymi technologiami i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku, to koniecznie weź udział w rekrutacji na te przyszłościowe studia magisterskie.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia inżynierskie, ze względu na swój interesujący i dopasowany do obecnych realiów program nauczania, cieszą się dużym zainteresowaniem studentów. Dlatego też można je znaleźć w ofercie wielu polskich ośrodków akademickich, także w Łodzi. Jeżeli chcesz poznać aktualną listę uczelni, na których zrealizujesz kierunek mechanika i budowa maszyn, to przeczytaj dział poniżej.

W czasie studiów będziesz miał okazję rozwinąć swoja wiedzę i kompetencje inżynierskie. Jako student, wykształcisz cenne umiejętności praktyczne, takie jak:

 • projektowanie
 • konstruowanie
 • eksploatacja

 

nowoczesnych maszyn i urządzeń przemysłowych. Ponadto, rozwiniesz swoje umiejętności informatyczne i nauczysz się wykorzystywać technologie komputerowe w swojej pracy zawodowej. Wszyscy studenci będą musieli wybrać specjalizacje, która będzie dopasowana do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata, 3,5 roku lub 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję, na naukę będziesz musiał poświęcić półtora roku, czyli trzy semestry. Po ukończeniu studiów uzyskasz tytuł magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku mechanika i budowa maszyn będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowne przygotowanie zawodowe, dzięki czemu bez problemu znajdziesz satysfakcjonującą i perspektywiczną pracę.

Jako absolwent idealnie odnajdziesz się jako pracownik biur projektowych oraz firm projektowo-konstrukcyjnych. Uzyskana wiedza i umiejętności umożliwią Ci wykonywania zawodu:

 • konstruktora
 • technologa
 • mechanika
 • programisty maszyn przemysłowych

 

Równie ciekawą opcją może być praca w przemyśle maszynowym oraz w firmach zajmujących się dystrybucją specjalistycznych maszyn i urządzeń. Abiturienci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, co zwykle przynosi wymierne korzyści finansowe.

Gdzie studiować na kierunku Mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek Mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) w Łodzi

 • Politechnika Łódzk

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Kierunki inżynierskie i techniczne w Łodzi

energetyka
Rozwiń

Komentarze (0)