Kosmetologia studia II stopnia - Kraków

Kosmetologia studia II stopnia - Kraków

Kosmetologia studia II stopnia - Kraków

Studia II stopnia w Krakowie

kosmetologia

Odkryj kosmetologię w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Kosmetologia studia II stopnia (magisterskie) Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Kosmetologia w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia studia II stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia w Krakowie?

Studia II stopnia będziesz mógł rozpocząć wyłącznie wtedy, gdy na twoim koncie widnieć będzie co najmniej tytuł licencjata. Jest to warunek obligatoryjny.

Podczas procedury rekrutacyjnej pod uwagę zostanie wzięta twoja średnia ocena ze studiów z wcześniejszego etapu nauki. Oznacza, że od zawsze powinieneś dbać o to, by przebiegała ona na najwyższym poziomie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Krakowie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Krakowie

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

 

Studia II stopnia na kierunku kosmetologia zarezerwowane są dla osób, które pierwszy etap kształcenia mają już za sobą. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś dalej kontynuował swoją edukację wyższą, zwłaszcza jeśli wciąż towarzyszy ci niedosyt wiedzy i chciałbyś kompleksowo zadbać o swoje kompetencje. Zwłaszcza, że dziś branża kosmetologiczna może przynieść wiele unikalnych możliwości zawodowego rozwoju, ponieważ dziś niemal każdy chce zadbać o swój zdrowy i piękny wygląd.

Kosmetologia ściśle przylega do medycyny, dlatego powinna być wybierana przez osoby, które nie tylko fascynują się wizażem, lecz także nie boją się intelektualnych wyzwań. Osoby, które zawodowo zajmują się kosmetologią powinny mieć także wysoko rozwiniętą wrażliwość estetyczną. W tej pracy liczyć się będą także kompetencje miękki i świetna umiejętność pracy z klientem. Jeśli myślisz, że ten krótki opis pasuje do ciebie, to śmiało możesz rozpocząć przygodę ze studiami kosmetologicznymi.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Warto pamiętać, że dwuletnie studia magisterskie mają charakter uzupełniający. W praktyce oznacza to, że przyszli kosmetologowie będą musieli bazować na tych informacjach, które otrzymali już podczas pierwszego etapu nauki. Stanowić będą one niezbędne podstawy, które pomogą zrozumieć dużo bardziej skomplikowane i zawiłe treści. Pasjonaci wizażu i pięknego wyglądu będą się bowiem spotykać z przedmiotami takimi jak:

 • biotechnologia w kosmetologii
 • zawodowy wizerunek kosmetologa
 • chirurgia estetyczna i pourazowa

 

Będziesz mieć także do wyboru interesujące specjalizacje, które w przyszłości wpłyną znacząco na kształt twojego zatrudnienia.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Kosmetologia w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Pamiętaj, że pełnię uprawnień zawodowych zagwarantuje dopiero ukończenie studiów dwuletnich drugiego stopnia. Pasjonaci kosmetologii systematyzują wtedy swoją wiedzę i wzbogacają ją o nowe, jeszcze bardziej szczegółowe treści. To czas poszerzania także swoich kompetencji związanych z pielęgnacją i wizażem. Studenci drugiego stopnia przygotowują się również do obrony najważniejszej pracy dyplomowej. Otrzymanie bowiem tytułu magistra otwiera drzwi do pełnego rozwoju kariery zawodowej.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

Uczelnie w Krakowie dążą do tego, by zapewnić swoim studentom jak najlepsze wykształcenie, które zaowocuje w przyszłości dobrą i stabilną pracę. Każdy młody człowiek chciałby mieć bowiem pewność, że po studiach będzie mógł realizować się w obszarze zgodnym z jego kwalifikacjami zawodowymi. Gwarantuje je nie tylko odpowiedni kierunek, lecz także wybrana specjalizacja. W przypadku kosmetologii będziesz mieć przykładowo wybrać: wellness i spa, marketing i zarządzanie, czy ostatnio coraz bardziej popularną podologię.

Jako kosmetolog będziesz mógł rozpocząć pracę zarówno w:

 • gabinetach pielęgnacji
 • salonach kosmetycznych
 • specjalistycznych klinikach chirurgii plastycznej i pourazowej

 

Śmiało możesz także pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej. To dobra propozycja dla osób, które nie boją się aktywnego zarządzania zespołem i marzą o tym, by stworzyć swój własny salon kosmetyczny.

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia (studia II stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia (studia II stopnia) w Krakowie

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie

 

Co warto sprawdzić idąc na studia II stopnia na kierunku kosmetologia

Nim aplikujesz na kosmetologię drugiego stopnia w Krakowie, powinieneś przede wszystkim zapoznać się z programem kształcenia, z jakim spotkasz się podczas studiowania. Dzięki zdobyciu wszechstronnej orientacji zyskasz pewność, że jest to kierunek skrojony na miarę twoich potrzeb, aspiracji i zainteresowań, co okazuje się szczególnie ważne podczas kształtowania swojej przyszłości zawodowej.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Osoby starające się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunku kosmetologia biorą udział w elektronicznej rejestracji kandydatów. Oznacza to, że większa część procesu rekrutacji przeprowadzana jest przez Internet, co pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu.

Dopilnuj terminów, w których należy dostarczyć niezbędne dokumenty na wskazany przez uczelnię adres. W przeciwnym wypadku możesz zostać skreślony z listy studentów.

 

Czy te studia są dla ciebie?

Studia drugiego stopnia na kierunku kosmetologia są adresowane do osób, które kształcenie na pierwszym stopniu edukacji mają już za sobą. Jako kandydat na kosmetologię magisterską powinieneś posiadać kompetencje związane ze specyfiką kształcenia, które następnie rozszerzysz i wzbogacisz o całkiem nowe.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku kosmetologia

Nie jest tajemnicą, że coraz więcej osób wykazuje zainteresowanie dbaniem o własny wygląd fizyczny oraz, co za tym idzie, samopoczucie psychiczne. Z tego względu zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów, zdolnych w profesjonalny sposób zadbać o przeprowadzanie zabiegów kosmetologicznych, jest wysokie.

Studia kosmetologiczne drugiego stopnia pozwolą ci na wzbogacenie posiadanych już kwalifikacji, które zdobyłeś na poprzednim etapie kształcenia. Dzięki temu staniesz się jeszcze bardziej biegły w swojej sztuce, oferując klientom usługi o znacznie wyższej jakości.

Dlaczego jeszcze warto iść na krakowską kosmetologię? Chociażby ze względu na wysoką jakość kształcenia, jaka jest oferowana przez tamtejsze uczelnie wyższe oraz szerokie spektrum atrakcyjnych możliwości zawodowych.

Studia niestacjonarne II stopnia na kierunku kosmetologia

Obecnie bardzo wielu młodych ludzi poszukuje rozwiązań, które pozwolą na pogodzenie kilku aktywności, wymagających znacznych zasobów czasowych. Stąd rosnące zainteresowanie kształceniem wyższym w trybie niestacjonarnym. Jeżeli i ty planujesz realizować studia właśnie w taki sposób, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy.

Organizacja kształcenia została zaplanowana w taki sposób, aby nauka była skoncentrowana. Oznacza to, że studenci biorą udział w weekendowych zjazdach, trwających zazwyczaj kilka godzin, które odbywają się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Studenci zaoczni są zobowiązani do opłacania czesnego.

Jakie predyspozycje powinny wyróżniać kandydatów na studia w trybie niestacjonarnym? Przede wszystkim cenne okaże się zorganizowanie i umiejętność dobrego zaplanowania pracy własnej.

Kierunki medyczne w Krakowie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)