Gdyby zapoznać się z kilkoma rankingami najchętniej wybieranych kierunków studiów, prawdopodobnie na większości pedagogika znajdowałaby się bardzo wysoko. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że wielu absolwentów studiów pedagogicznych pierwszego stopnia, jest zainteresowanych poszerzaniem kompetencji na studiach magisterskich.
Społeczne kierunki studiów w Lublinie, chociaż cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród świeżo upieczonych licencjatów, dążących do zdobycia tytułu magistra, z pewnością nie są dla każdego. Wybór kierunku niedopasowanego pod indywidualnym kątem do predyspozycji i pasji danej osoby może skutkować niezadowoleniem z jego zgłębiania. Zatem jeżeli nieustannie dążysz do wzbogacania kwalifikacji, lubisz nauki humanistyczne, a dziedziny społeczne zasługują na twoje uznanie, a ponadto wiążesz swoją przyszłość z niesieniem pomocy ludziom w różnym wieku, zmagającym się z rozmaitymi problemami dnia codziennego, to aplikuj na studia magisterskie drugiego stopnia na kierunku pedagogika!
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku pedagogika możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku pedagogika w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Branie czynnego udziału w procesie wychowania, wdrażania prawidłowych nawyków, odpowiedzialność za swoich podopiecznych oraz wykształcanie w sobie odpowiedniego podejścia wymaga przejścia przez odpowiednio stworzony program kształcenia. Dlatego na pedagogice drugiego stopnia jeszcze bardziej:
-
poszerzysz swoją empatię
-
przećwiczysz umiejętność rozmawiania z osobami w różnym wieku
-
nauczysz się wdrażania konkretnych działań resocjalizacyjnych
-
nauczysz się wstępnej diagnozy zaburzeń rozwojowych
-
nauczysz się istoty działania placówek oświatowych i resocjalizacyjnych
Gdzie studiować na kierunku pedagogika w Lublinie
Kierunek pedagogika (studia II stopnia) - uczelnie w Lublinie