Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj zarządzanie i inżynierię produkcji w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji na uczelniach śląskich to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Jednostka prowadząca

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji +

Wydział Inżynierii Materiałowej PŚ stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Wydział Mechaniczny Technologiczny PŚ stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Wydział Organizacji i Zarządzania PŚ stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Katowicach i woj. śląskim?

Aby zostać studentem kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów inżynierskich. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące procesu rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Katowicach i woj. śląskim?

Jesteś osobą o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk ścisłych, technicznych, a także społecznych? Chciałbyś związać swoją przyszłość z zawodem inżynierskim, a jednocześnie wiesz, że masz predyspozycje do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, który dzięki interdyscyplinarnemu programowi nauczania kształci specjalistów o kompleksowej wiedzy inżynierskiej i przygotowaniu menedżerskim.

Idealnymi kandydatami na powyższy kierunek będą absolwenci studiów wyższych, którzy chcieliby rozwijać swoją wiedzę z obszaru ekonomii, zarządzania, marketingu oraz nauk technicznych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą o roziwniętych zdolnościach przywódczych oraz posiadasz umiejętność pracy zespołowej, to aplikuj na studia zarządzanie w Katowicach i woj. śląskim.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarzązanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji będziesz miał możliwość ugruntowania i wzbogacenia swojej wiedzy z zakresu nauk inżynierskich i nauk o zarządzaniu. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi:

  • Zintegrowany system zarządzania
  • Prognozowanie i symulacja w przedsiębiorstwie
  • Zarządzanie projektami
  • Komputerowe wspomaganie procesów produkcyjnych

W czasie studiów dowiesz się więcej na temat zagadnień związanych z bezpieczeństwem chemicznym i pożarowym. Ponadto, podniesiesz swoje kwalifikacje z zakresu zarządzania BHP w procesach produkcyjnych, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej.

Co więcej, rozwiniesz swoją wiedzę z obszaru finansów i rachunkowości, a także nauczysz się projektowania systemów logistycznych. Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji trwają trzy semestry, czyli półtora roku. Po tym czasie zdobędziesz dyplom magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, dzięki wszechstronnemu wykształceniu i kompleksowemu przygotowaniu zawodowemu będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie sprawdzisz się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich w różnorodnych firmach i instytucjach. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z przedsiębiorstwami produkcyjnymi, usługowymi i handlowymi, gdzie wykorzystasz swoją wiedzę inżynierską.

Absolwenci często decydują się na pracę w firmach związanych z utylizacją odpadów, ochroną środowiska oraz ekologią. Jako absolwent możesz także objąć stanowisko audytora systemu zapewnienia jakości. Po ukończeniu studiów będziesz miał także kwalifikacje niezbędne do założenia własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Katowicach i woj. śląskim

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach


 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Komentarze (0)