Być może tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania
Czy istnieje granica wieku, która ogranicza możliwość podjęcia studiów w systemie stacjonarnym?+
Nie ma takiej granicy. Kryteria przyjmowania na studia wyznaczane są przez stosowną uchwałę Senatu uczelni, w których nie ma mowy o kryteriach wieku.
Jakie dokumenty należy dostarczyć po zakwalifikowaniu się na studia stacjonarne I stopnia?+
Informacje na temat kompletu dokumentów są zamieszczone na naszej stronie internetowej w dziale rekrutacja: http://www.aps.edu.pl/rekrutacja/
W jaki sposób i gdzie mogę dostarczyć dokumenty na Uczelnię?+
Osoby zakwalifikowane na studia wraz z informacją o zakwalifikowaniu otrzymują w systemie IRK informację gdzie i kiedy należy dostarczyć komplet dokumentów.
Czy dokumenty muszę składać osobiście?+
Dokumenty na studia można dostarczyć osobiście lub przez osobę do tego upoważnioną. Nie można dokumentów na studia przesyłać pocztą.
Jakie dokumenty muszą być poświadczone notarialnie?+
Kserokopie dokumentów składanych są poświadczane za zgodność z oryginałem przy ich składaniu w Komisji Rekrutacyjnej. Poświadczenie notarialne jest wymagane, gdy nie ma możliwości okazania oryginału danego dokumentu przy składaniu go w Komisji Rekrutacyjnej.
Czy dokumenty mogą zostać złożone w imieniu kandydata przez upoważnioną osobę?+
Tak.
Czy kandydaci, którzy znajdują się na liście rezerwowej, też muszą składać dokumenty?+
Nie. Tylko osoby zakwalifikowane na studia składają komplety dokumentów. Osoby z listy rezerwowej są zobowiązane do sprawdzania swojego statusu w systemie i jeżeli w wyznaczonym terminie status ich zmieni się na "zakwalifikowany", to wtedy dopiero powinny złożyć dokumenty w terminie wskazanym w komunikacie w systemie IRK.
Czy wyniki matur należy wpisywać samodzielnie?+
Przy rekrutacji należy wskazać, jakie przedmioty z matury mamy brać pod uwagę oraz na jakim poziomie (czy podstawowy czy rozszerzony). Wyniki procentowe również można (ale nie trzeba) wpisać. Wyniki procentowe z matur pobieramy z systemu Krajowego Rejestru Matur (KReM), a więc obowiązek wpisania wyników procentowych z matury do systemu IRK dotyczy osób, które nie wyraziły zgody na przesłanie przez OKE informacji na temat ich wyników z matury do tego systemu (KReM).
Czy w procedurze rekrutacyjnej brana jest pod uwagę część ustna egzaminu maturalnego?+
Nie, wyniki rekrutacyjne są obliczane wyłącznie na postawie wyników z matury pisemnej.
Jak wygląda procedura przyjęć dla kandydatów będących laureatami bądź finalistami olimpiad przedmiotowych?+
Informacje na temat przyjęcia laureatów i finalistów olimpiad są zamieszczane na naszej stronie w dziale rekrutacji: http://www.aps.edu.pl/rekrutacja/
Na jakiej zasadzie ustalane są progi punktowe dla poszczególnych kierunków?+
Informacje na temat są zamieszczane na naszej stronie w dziale rekrutacji: http://www.aps.edu.pl/rekrutacja/
W jaki sposób zostanę poinformowany o zakwalifikowaniu do przyjęcia / przyjęciu na studia?+
Komunikat o zakwalifikowaniu i zaproszeniu do złożenia dokumentów na studia pojawia się w systemie IRK.
Czy w dostaniu się na studia ma znaczenie kolejność zgłoszeń?+
Nie, kryterium rangowania są wyniki z matury (rekrutacja na studia I stopnia i jednolite mgr) lub wyniki z dyplomu ukończenia studiów I stopnia i średnia ocen (rekrutacja na studia II stopnia).
Czy zakwalifikowany do przyjęcia oznacza przyjęty na studia?+
Zakwalifikowany na studia oznacza, że taka osoba jest zaproszona do złożenia dokumentów. Jeżeli złoży dokumenty w wyznaczonym terminie, wtedy w następnym kroku zostaje ona uznana za osobę przyjętą na studia.
Czy pełna rejestracja elektroniczna wraz z uiszczoną opłatą rekrutacyjną daje podstawę do rozpatrywania wniosku o przyjęcie na studia?+
Tak, przy czym ważne jest aby opłata rekrutacyjna została zaksięgowana w systemie IRK. Wtedy dopiero (kiedy opłata rekrutacyjna jest zaksięgowana w systemie IRK) aplikacja kandydata na studia będzie rozpatrywana.
W jaki sposób można dokonać opłaty rekrutacyjnej?+
Opłatę rekrutacyjną należy wnieść na indywidualnie generowany dla każdego kandydata w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) numer konta bankowego. Więcej informacji na ten temat: http://www.aps.edu.pl/rekrutacja/
Co wpisać w tytule przelewu?+
Więcej informacji na ten temat: Więcej informacji na ten temat: http://www.aps.edu.pl/rekrutacja/
W jakim terminie należy dokonać opłaty rekrutacyjnej?+
Więcej informacji na ten temat: http://www.aps.edu.pl/rekrutacja/op%C5%82aty/
Co się stanie, jeśli nie wniosę opłaty rekrutacyjnej w wymaganym terminie (nie będzie ona zaksięgowana w wymaganym terminie)?+
Osoba taka nie będzie wzięta pod uwagę w danej turze rekrutacji, tzn. nie będzie rangowana w danej turze rekrutacji, co będzie równe z sytuacją, jakby nie brała w niej udziału.
Czy przelew muszę zrobić z mojego konta, czy może go zrobić za mnie np. mama?+
Tak, nie ma przeszkód. Ważne aby konto docelowe zgadzało się i było kontem wygenerowanym dla danego kandydata w systemie IRK.
Jakie przedmioty brane są pod uwagę w procesie kwalifikacyjnym?+
Więcej informacji na ten temat: http://www.aps.edu.pl/rekrutacja/zasady-rekrutacji/
Czy brak na maturze jakiegoś z punktowanych w rekrutacji przedmiotów, dyskwalifikuje mnie z ubiegania się o przyjęcie na wybrany kierunek studiów?+
mamy bardzo szeroki wachlarz przedmiotów, a nawet można się rekrutować tylko na podstawie przedmiotów obowiązkowych (czyli j. polskiego, j. obcego i matematyki - wszystkie na poziomie podstawowym, niemniej nie daje to gwarancji przyjęcia ze względu na dodatkowe przeliczniki punktowe dla przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym.
O przyjęcie na ile kierunków studiów mogę się ubiegać?+
Można ubiegać się o przyjecie na dowolną liczbę kierunków, z tym, że wraz z ilością kierunków rośnie opłata rekrutacyjna. Więcej informacji na stronie: http://www.aps.edu.pl/rekrutacja/op%C5%82aty/
W jaki sposób dokonywana jest procedura przeniesienia?+
Odbywa się ono poza procesem rekrutacji, a przez złożenie odpowiedniego podania skierowanego do dziekana właściwego dla danego kierunku studiów.
Do kiedy i w jakim formacie muszę zamieścić zdjęcie elektroniczne w formularzu rejestracyjnym?+
Zdjęcie do systemu IRK wgrywa się głównie w celu wydrukowania podania o wydanie ELS, jak również podania o przyjęcie na studia. Dlatego aby móc to zrobić (wydrukować obydwa podania) należy to zdjęcie wgrać (i musi ono zostać zaakceptowane w systemie IRK). Obydwa podania stanowią integralną część kompletu dokumentów składanych przez kandydatów zakwalifikowanych na studia.
Dobry wieczór,
Czy Państwa uczelnia jest uczelnią prywatną i "idąc za ciosem", jeśli tak to ile kosztuje jeden semestr?
Z wyrazami szacunku.+
Pytanie od: Pytanie
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej jest uczelnią publiczną, a co za tym idzie studia stacjonarne są bezpłatne. Natomiast studia niestacjonarne (weekendowe) są płatne. Zapraszamy do zakładki REKRUTACJA/OPŁATY na naszej stronie : http://www.aps.edu.pl/rekrutacja/op%C5%82aty/.
Same plusy, tzn.: 1) Nowoczesny wygląd uczelni i wyposażenie - jest nawet laboratorium 2) Szeroko rozwinięta działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz niesamowita kultura, historia w tym względzie (uczelnia ma prawie 100 lat! 3) Działalność naukowa - na APS jest realizowanych wiele projektów naukowych 4) Wolontariat - także działa 5) na APS często mają miejsce różne Konferencje i inne akcje tego typu 6) Wydawnictwo APS - prężnie działa 7) Zajęcia mają wymiar mocno praktyczny 8) Wspaniali prowadzący, doktorzy, profesorowie Polecam
Świetna uczelnia! Zajęcia dużo bardziej praktyczne niż na UKSW niż UW (psychologia, a wiem to bo mam znajomych;)
Jestem już na 5 roku psychologii. Nie żałuję swojego wyboru, to świetna uczelnia, ma świetnych prowadzących, a osoby zainteresowane mają możliwość prowadzenia badań/uczestniczenia w konferencjach/włączeniu się w działalność wolontariatu, itp. Nigdy bym nie podejrzewała, że tak będę zadowolona z tego wyboru!
Wspaniała atmosfera i mili ludzie. Polecam
Świetne miejsce, dużo pozytywnej energii. Szczerze mówiąc kierunek studiów który wybrałam to czysty przypadek, ale teraz już wiem co chcę robić w życiu. Studia mega mnie zaskoczyły i uświadomiły, że wykłady mogą nie być nudne !
Studiuje na kierunku Pedagogika. To co mnie zaskoczyło to dużo zajęć, na których robimy coś więcej niż słuchamy. Moje wyobrażenia na temat studiów bardzo się zmieniły, a to dopiero początek. Oby tak dalej
Warszawa to bardzo dobry wybór, a ta uczelnia jeszcze lepszy ! Miałam przyjemność poznać wielu ludzi z tą sama pasją co ja. Studia się skończyły, a przyjaźń została do dziś. Dużym plusem bez zwątpienia byli wykładowcy, którzy zarażali swoim zaangażowaniem.
Uważam, że Akademia Pedagogiki specjalnej zasługuje na miano bardzo fajnej uczelni :)
Pracę znalazłam już po zakończeniu studiów licencjackich. Jednak zdecydowałam się na pogłębienie wiedzy w dziedzinie, która mnie interesuje. Dlatego zdecydowałam się również na studia II stopnia. Co ważne mogłam pracować w zawodzie i dalej się kształcić.
Super uczelnia, super wykładowcy, super zajęcia, super studenci ! Naprawdę polecam wszystkim maturzystom !
Informacje, które wyniosłam z zajęć przydały mi się podczas pracy. Teraz wiem, że było warto. Dużo zajęć praktycznych, ale nie brakowało również teorii, która okazała się niezmiernie ważna i przydatna podczas pracy w zawodzie.
Przypadkiem zacząłem studia na tej uczelni, ale nie mogę tego żałować.
Wszystko ok
Przyjechałam na tę uczelnię z daleka i na prawdę było warto. Teraz już po skończonej edukacji, wiem że wybór uczelni jest równie ważny jak wybór kierunku studiów.
Uczelnia wymaga od studenta, ale z czasem okazuje się, że jest to tylko i wyłącznie plus !
Jestem przekonany, że każda młoda osoba, która wybierze tą Uczelnię, nigdy tego nie pożałuje! ;)
Nie żałuję wyboru uczelni, polecam ją wszystkim którzy stoją przed tym ciężkim wyborem.
Bez zwątpienia mogę powiedzieć, że było to 5 najlepszych lat w moim dotychczasowym życiu. Poznałam wielu ciekawych ludzi z pasją. Był czas na naukę, ale również i na zabawę. Uczelnia może pochwalić się wieloma inicjatywami. Na korytarzach można było spotkać tylko uśmiechniętych studentów. No może oprócz okresu sesji... :D
Przede wszystkim uczelnia może pochwalić się wysoko wykwalifikowaną kadrą oraz dobrymi warunkami studiowania, a to ułatwia nam studentom odpowiedni rozwój i możliwość odnalezienia się w przyszłości na rynku pracy!
Profesjonalne podejście do studenta, możliwość rozwoju i bardzo mili ludzie to coś czym charakteryzuje się ta uczelnia ;)
Poziom jaki prezentuje Akademia Pedagogiki Specjalnej jest bardzo wysoki i pozwala na bezproblemowe znalezienie pracy po ukończeniu studiów ;)
Studiowanie na tej Uczelni to była sama przyjemność, mimo dużej ilości nauki. Super wykładowcy!