Technologie energii odnawialnej

Technologie energii odnawialnej

Studia na kierunku technologie energii odnawialnej możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Technologie energii odnawialnej stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Technologie energii odnawialnej studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Technologie energii odnawialnej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku technologie energii odnawialnej
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku technologie energii odnawialnej możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | technologie energii odnawialnej - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku technologie energii odnawialnej najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, fizyka, chemia.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku technologie energii odnawialnej:

  • chemia,
  • fizyka,
  • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Technologie energii odnawialnej - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując technologie energii odnawialnej

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologie energii odnawialnej? Studia kształcą w zakresie nauk podstawowych, co oznacza zajęcia z matematyki, fizyki, biologi oraz nauk o Ziemi, a także z dziedziny treści kierunkowych dotyczących budowania maszyn oraz urządzeń do produkcji energii, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, programowania komputerowego obiektów budowlanych czy wiedzy ekonomicznej potrzebnej do sprawnego poruszania się w świecie biznesu energii odnawialnej.

Studia kładą także nacisk na zajęcia praktyczne oraz laboratoria, podczas których będzie badać na przykład charakterystyczne dla danych surowców wielkości fizyczne czy biologiczne. Jedno jest pewne – te studia nie pozwolą Ci się nudzić!

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauk fizycznych, biologicznych oraz matematyki,
  • systemów elektroenergetycznych,
  • grafiki inżynierskiej oraz informatyki, w tym bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych oraz gospodarki elektroenergetycznej,
  • wpływu energii odnawialnej na środowisko,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku technologie energii odnawialnej?

 

1. Typ i tryb studiów

Technologie energii odnawialnej to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Powyższy tryb kształcenia będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełną swobodę w zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku Technologie energii odnawialnej możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci kierunku technologie energii odnawialnej będą mieli dostęp do zróżnocowanej oferty kształcenia, tematycznie związanej z naukami matematyczno-przyrodniczymi, technicznymi czy chemicznymi. W planie zajęć znajdą się między innymi następujące przedmioty:

  • Ogrzewnictwo, wentylacja i klimatyzacja
  • Komputerowe przetwarzanie danych
  • Biotechnologiczne podstawy produkcji rolniczej
  • Mechanika techniczna i wytrzymałość materiałów

 

3. Nabywane umiejętności

Osoby, które aplikują na powyższy kierunek techniczny, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcą także cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczą się projektowania urządzeń i instalacji z zakresu energii odnawialnej.

Studenci poznają także zasady produkcji, montażu oraz dystrybucji urządzeń wykorzystujących energię odnawialną. W ramach licznych warsztatów dowiedzą się także, w jaki sposób podejmować działania na rzecz ochrony środowiska i ekologii.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Energie odnawialne to obecnie temat, który nie schodzi ze stron najważniejszych gazet branży. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie ze względu na stopniowe odejście od tradycyjnych źródeł energii i poszukiwanie nowych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej.

Jeżeli zatem interesujesz się tą tematyką to Technologie energii odnawialnej może być kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej!

 

5. Gdzie studiować Technologie energii odnawialnej

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Technologie energii odnawialnej:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Technologie energii odnawialnej trwają 3,5 roku lub 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku technologie energii odnawialnej będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów i zakończą się nadaniem tytułu inżyniera. Osoby, które zdecydują się na wybór studiów drugiego stopnia, na naukę poświęcą półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędą tytuł magistra inżyniera.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku technologie energetyki odnawialnej

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów Technologie energii odnawialnej? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i obrotem energią na rynkach lokalnych, administracji rządowej i samorządowej, doradztwie na stanowiskach związanych z zagadnieniami energetycznymi, zakresie wykonywania audytów energetycznych, ponieważ jako absolwent tych studiów będziesz posiadać odpowiednie uprawnienia do wykonywania tego zawodu.

Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to Technologie energetyki odnawialnej może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Absolwent kierunku technologie energii odnawialnej znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i obrotem energią na rynkach lokalnych,
  • pracownik administracji państwowej,
  • pracownik firmy konsultingowej,
  • pracownik w zakresie wykonywania audytów energetycznych,
  • pracownik firmy marketingowej.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Technologie energii odnawialnej studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Technologie energii odnawialnej studia I stopnia

Technologie energii odnawialnej studia II stopnia

Zobacz inne kierunki ochrona środowiska - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku technologie energii odnawialnej

Miasta, które oferują studia na kierunku Technologie energii odnawialnej

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  • ul. Kopernika 26, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20ignatianum https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0b0ba-akademia-ignatianum.jpg Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
  • Dzień Otwarty https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Komentarze (0)