Technologie energetyki odnawialnej

Technologie energetyki odnawialnej

Technologie energetyki odnawialnej studia

Technologie energetyki odnawialnej studia - kierunek studiów

Energie odnawialne to obecnie temat, który nie schodzi ze stron najważniejszych gazet branży. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie ze względu na stopniowe odejście od tradycyjnych źródeł energii i poszukiwanie nowych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej. Jeżeli zatem interesujesz się tą tematyką to Technologie energetyki odnawialnej może być kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologie energetyki odnawialnej? Studia kształcą w zakresie nauk podstawowych, co oznacza zajęcia z matematyki, fizyki, biologi oraz nauk o Ziemi, a także z dziedziny treści kierunkowych dotyczących budowania maszyn oraz urządzeń do produkcji energii, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, programowania komputerowego obiektów budowlanych czy wiedzy ekonomicznej potrzebnej do sprawnego poruszania się w świecie biznesu energii odnawialnej. Studia kładą także nacisk na zajęcia praktyczne oraz laboratoria, podczas których będzie badać na przykład charakterystyczne dla danych surowców wielkości fizyczne czy biologiczne. Jedno jest pewne – te studia nie pozwolą Ci się nudzić!

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów Technologie energetyki odnawialnej? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i obrotem energią na rynkach lokalnych, administracji rządowej i samorządowej, doradztwie na stanowiskach związanych z zagadnieniami energetycznymi, zakresie wykonywania audytów energetycznych, ponieważ jako absolwent tych studiów będziesz posiadać odpowiednie uprawnienia do wykonywania tego zawodu. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to Technologie energetyki odnawialnej może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując technologie energetyki odnawialnej

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauk fizycznych, biologicznych oraz matematyki,
  • systemów elektroenergetycznych,
  • grafiki inżynierskiej oraz informatyki, w tym bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych oraz gospodarki elektroenergetycznej,
  • wpływu energii odnawialnej na środowisko,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku technologie energetyki odnawialnej

Absolwent kierunku technologie energetyki odnawialnej znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i obrotem energią na rynkach lokalnych,
  • pracownik administracji państwowej,
  • pracownik firmy konsultingowej,
  • pracownik w zakresie wykonywania audytów energetycznych,
  • pracownik firmy marketingowej.
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku technologie energetyki odnawialnej, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, chemia, fizyka z astronomią, informatyka, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku TECHNOLOGIE ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Technologie energetyki odnawialnej

TECHNOLOGIE ENERGETYKI ODNAWIALNEJ - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Kierunek technologie energii odnawialnej prowadzony jest przez:

Wydział Inżynierii Produkcji SGGW

Zobacz inne kierunki Ochrona środowiska

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy oraz elementów izolacyjnych do transformatorów mocy. w zakładach w Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne najwyższej klasy oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice dla farm wiatrowych.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)