Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Szczecin

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Szczecin

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

mechanika i budowa maszyn

Odkryj mechanikę i budowę maszyn w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku mechanika i budowa maszyn będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w Szczecinie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku mechanika budowa maszyn w Szczecinie?

Współcześnie, w dobie komputeryzacji i informatyzacji przemysłu, maszyny i nowoczesne urządzenia często wspomagają, a niekiedy nawet następują pracę ludzkich rąk. Tego typu rozwiązanie pozwala osiągnąć lepsze i szybsze efekty oraz przynosi większe korzyści finansowe, dlatego też jest powszechnie wykorzystywane przez przedsiębiorców na całym świecie. Tego typu tendencje wiążą się ze wzrostem zapotrzebowania na specjalistów z obszaru budowy, projektowania oraz eksploatacji maszyn przemysłowych. W odpowiedzi na te potrzeby powstał kierunek mechanika i budowa maszyn w Szczecinie.

Osoby, które zdecydują się aplikować na powyższe studia techniczne powinny spełnić kilka istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii będzie zainteresowanie naukami matematycznymi, informatycznymi i technicznymi. Jeżeli dodatkowo masz zdolność analitycznego myślenia to kierunek mechanika i budowa maszyn w Szczecinie będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku mechanika i budowa maszyn będziesz miał możliwość korzystania z bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

  • Maszyny technologiczne
  • Napędy elektryczne, hydrauliczne i pneumatyczne
  • Podstawy automatyki i robotyki
  • Podstawy eksploatacji maszyn

W czasie studiów przede wykształcisz niezwykle cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Tym samym nauczysz się zasad projektowania, konstruowania i wytwarzania specjalistycznych maszyn przemysłowych czy urządzeń typowych dla siłowni okrętowej. Studenci nauczą się również stosowania zaawansowanych narzędzi i programów komputerowych, stosowanych w procesie projektowania i programowania maszyn. Program kształcenia zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn trwają półtora roku lub dwa lata, czyli trzy lub cztery semestry. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów technicznych w Szczecinie będziesz miał wszechstronne wykształcenie i kompleksową wiedzę, dzięki czemu zdobędziesz ciekawą i perspektywiczną pracę zawodową.

Jako absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn znajdziesz zatrudnienie w zawodzie technologa czy kierownika działu projektowo-konstrukcyjnego. Po ukończeniu odpowiedniej uczelni możesz związać swoją przyszłość z sektorem gospodarki morskiej. Uzyskaną wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz pracując w jednostkach nadzoru technicznego.

Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do swojego wykształcenie. Po zakończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową, zarówno jako pracownik ośrodków badawczo-naukowych, jak i uczelni wyższych.

Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) w Szczecinie

  • Akademia Morska w Szczecinie
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Szczecinie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)