Mechatronika studia I stopnia Szczecin

Mechatronika studia I stopnia Szczecin

Mechatronika studia I stopnia Szczecin

Studia I stopnia w Szczecinie

na kierunku mechatronika

Odkryj mechatronikę w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Mechatronika studia I stopnia (inżynierskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku mechatronika w Szczecinie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechatronika studia I stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek mechatronika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Mechatronika stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Mechatronika stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechatronika w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku mechatronika najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • przedmiot dodatkowy

 

Aby zostać studentem kierunku mechatronika będziesz musiał zaliczyć egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z chemii, fizyki, geografii lub informatyki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechatronika w Szczecinie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechatronika w Szczecinie

Jak wyglądają studia na kierunku mechatronika w Szczecinie?

Mechatronika to interdyscyplinarny dział techniki, który łączy w sobie elementy mechaniki, budowy maszyn, elektroniki czy informatyki. Dlatego też, specjalistów z obszaru tej dziedziny musi cechować wszechstronna wiedza i kompleksowe przygotowanie zawodowe z obszaru wszystkich powyższych zagadnień. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek mechatronika w Szczecinie.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia techniczne w Szczecinie będą musiały spełnić kilka niezwykle istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii będzie zainteresowanie naukami matematycznymi, technicznymi i informatycznymi oraz chęć rozwoju w tym kierunku. Dodatkowym atutem będzie umiejętność analitycznego myślenia i zaangażowanie w wykonywane obowiązki zawodowe. Jeżeli powyższy opis idealnie do ciebie pasuje, to koniecznie aplikuj na kierunek mechatronika w Szczecinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechatronika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechatronika w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku mechatronika będzie oscylował wokół nauk ścisłych, technicznych czy informatycznych, dzięki czemu studenci zyskają wszechstronne i kompleksowe przygotowanie zawodowe. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, takich jak:

 • metrologia
 • maszyny elektryczne
 • aparaty i urządzenia elektryczne
 • matematyka

W czasie studiów będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat projektowania, wytwarzania eksploatacji nowoczesnych urządzeń mechatronicznych. Ponadto, rozwiniesz swoje zdolności informatyczne, które z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Ponadto, dowiesz się jak obsługiwać przyrządy pomiarowe i nauczysz się interpretować oraz analizować wyniki dokonanych pomiarów. Program kształcenia zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia na kierunku mechatronika w Szczecinie?

Studia na kierunku Mechatronika w Szczecinie trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku mechatronika w Szczecinie trwają trzy i pół roku lub cztery lata, czyli siedem lub osiem semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł inżyniera.

Jaka praca po studiach?

Absolwenci studiów technicznych, dzięki wszechstronnej wiedzy i umiejętnościom mogą liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych propozycji zawodowych. Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się w zakładach przemysłowych i produkcyjnych. Równie ciekawą opcją może być objęcie stanowiska konstruktora czy projektanta urządzeń mechatronicznych.

Absolwenci często decydują się na wykonywanie zawodu inżyniera utrzymania ruchu lub inżyniera elektryka i automatyka. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas pracy na stanowisku programisty maszyn przemysłowych. Co więcej możesz się zdecydować na zatrudnienie w ośrodkach badawczo naukowych czy firmach projektowych lub doradczych.

Dobrym pomysłem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku mechatronika (studia I stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek mechatronika (studia I stopnia) w Szczecinie

 • Akademia Morska w Szczecinie
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Szczecinie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)