Mechatronika - Szczecin

Mechatronika - Szczecin

Studia na kierunku mechatronika w Szczecinie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Morska w Szczecinie

Politechnika Morska w Szczecinie

Mechatronika stopień: (I), czas trwania: 4 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Mechatronika stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Mechatronika w Szczecinie - uczelnie publiczne


Mechatronika studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Szczecinie

15.01.2024

Mechatronika - studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Mechatronika w Szczecinie to 3,5-letnie lub 4-letnie studia I stopnia (inżynierskie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) oraz niestacjonarnej (zaocznej).

Mechatronika - Szczecin
Studia na kierunku mechatronika w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku mechatronika w Szczecinie rozpocznie się 20 maja 2024 r. i potrwa do 15 lipca 2024 r. | Mechatronika Szczecin - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kierunku mechatronika obejmują naukę takich dziedziny jak elektrotechnika, informatyka oraz mechanika. Studenci zaznajamiają się z pełnym procesem powstawania maszyn i robotów, od fazy ich projektowania po programowanie. Dzięki temu absolwenci mechatroniki wiedzą jak poprawnie konstruować specjalistyczne urządzenia, maszyny czy pojazdy oraz potrafią pisać programy i aplikacje niezbędne do ich obsługi.

Ukończenie mechatroniki daje możliwość zatrudnienia w przemyśle motoryzacyjnym, lotnicznym czy w firmach produkujących urządzenia medyczne. Absolwenci zawodowo mogą zajmować się nadzorowaniem pracy maszyn, prowadzeniem prac w obrębie oprogramowania czy projektowaniem aplikacji i stron internetowych.

 

Uczelnie

W Szczecinie mechatronikę możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychPolitechnice Morskiej w Szczecinie, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.
 
Specjalności
Współczesne studia z mechatroniki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. Popularne specjalności na kierunku mechatronika w Szczecinie: mechatronika i elektrotechnika przemysłowa, eksploatacja systemów elektroenergetycznych.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Szczecinie na kierunku mechatronika w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, chemia, fizyka i astronomia, informatyka, geografia, język obcy, język polski, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku mechatronika w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Wykaz opłat za studia na kierunku mechatronika w Szczecinie >
 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Mechatronika w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia na kierunku mechatronika najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • przedmiot dodatkowy

 

Uczelnie w Szczecinie, na których możliwe jest podjęcie studiów mechatronicznych, podnoszą wysoko poprzeczkę podczas rekrutowania nowych studentów. Nic w tym dziwnego – odpowiedzialność wynikająca z przyszłej roli zawodowej wymusza wdrożenie dość rygorystycznej selekcji.

Jeżeli marzysz o podjęciu Mechatroniki w Szczecinie, powinieneś przyłożyć się do nauki matematyki, fizyki, informatyki i języka obcego, gdyż to właśnie te przedmioty odgrywają główną rolę w toku rekrutacji.

Pamiętaj, aby na bieżąco sprawdzać aktualności na stronie internetowej wybranej przez siebie uczelni w Szczecinie, gdyż mogą się one między sobą różnić oraz ulegać zmianom na przestrzeni czasu. Dokładne zgłębienie regulaminu aplikacyjnego zagwarantuje ci wkroczenie w rolę studenta pewnym krokiem.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Mechatronika w Szczecinie

Pomimo faktu, że niektóre kierunki studiów w Szczecinie wymagają od przyszłych absolwentów zgłębienia bardzo trudnej wiedzy, na drodze do uzyskania której z pewnością napotkają wiele przeciwności losu, to niektóre uczelnie starają się dopasować specyfikę studiów do potrzeb studentów poprzez zaoferowanie możliwości podjęcia Mechatroniki w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym.

Doskonałym wyborem dla tych, którzy chcieliby rozpocząć zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego i równocześnie uczyć się na studiach wyższych będą studia niestacjonarne, mające charakter zjazdów, odbywających się każdego weekendu lub jedynie dwa bądź trzy razy w miesiącu.

Studia stacjonarne odbywają się w trakcie pięciu dni roboczych i stanowią wybór znacznej większości przyszłych studentów. Systematyczność i regularność kształcenia to zaleta, której nikt nie zaprzeczy.

Studia inżynierskie należą do grona najchętniej wybieranych kierunków. Nic w tym dziwnego – największą zachętą młodych ludzi jest perspektywa godnego, dostatniego życia, które bez wątpienia zapewni ten kanon nauki.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechatronika możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku mechatronika w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Czego się nauczysz na studiach

Mechatronika zawdzięcza swoją popularność i renomę specjalnie zaprojektowanym przedmiotom, mającym na celu pokazanie specjalistycznej wiedzy każdemu ze studentów. Wśród siatki studiów najprawdopodobniej znajdziesz:

 • Techniki komputerowe
 • Historia techniki
 • Laboratorium materiałów konstruktywnych
 • Modelowanie geometryczne
 • Wprowadzenie do systemów mikroprocesowych
 • Termodynamika
 • Mechanika płynów

I wiele, wiele innych.

 

3. Dla kogo te studia

Każdy z kandydatów na Mechatronikę w Szczecinie tuż przed przystąpieniem do rekrutacji powinien się zastanowić, czy aby na pewno są to studia stworzone dla niego. Jesteś wszechstronnie uzdolniony w zakresie przedmiotów technicznych, a w przyszłości nie chciałbyś ograniczać się do zgłębiania jednej z nauk? Uzyskiwane przez ciebie oceny są twoją dumą? Fascynuje cię świat nowinek technicznych i chciałbyś być jego częścią?

Twierdząca odpowiedź przynajmniej na jedno z powyższych pytań może świadczyć o tym, że Mechatronika to kierunek, dzięki któremu spełnisz swoje aspiracje!

 

4. Wiedza i umiejętności

Interdyscyplinarny charakter, jaki bez wątpienia cechuje Mechatronikę w Szczecinie, zapewni ci możliwość zgłębienia edukacji z pogranicza różnych dziedzin nauki, nie wykraczając jednak poza obręb tych najbardziej przyszłościowych, których filarem są przedmioty techniczne.

Jako student będziesz miał okazję pogłębić swoją umiejętność sprawnego rozwiązywania złożonych problemów logicznych dzięki rozwinięciu zdolności analitycznych za pomocą narzędzi oferowanych przez królową nauk. Ponadto posiądziesz podstawy programowania, automatyki i konstruowania maszyn oraz pracy z podzespołami elektronicznymi, a także dowiesz się nieco o powszechnie stosowanych materiałach w mechatronice.

Uczelnie w Szczecinie - kierunek mechatronika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Morska w Szczecinie (Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Mechatronika w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku Mechatronika w Szczecinie

Studia na kierunku Mechatronika w Szczecinie trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia).

Czas, jaki należy poświęcić do zgłębienia pełnej oferty edukacyjnej, prezentowanej przez dany kierunek studiów, to jedna z najważniejszych kwestii, które powinny znaleźć się w zasięgu zainteresowania wszystkich kandydatów, chcących uniknąć ewentualnych rozczarowań, a zamiast tego być przygotowanym na wszystko.

Mechatronika należy do kanonu studiów opartych na filarze dorobku naukowego wybitnych matematyków, fizyków i informatyków. Z tego względu tytuł otrzymywany przez absolwentów tego kierunku będzie miał charakter inżynierski. Aby mieć szansę na podjęcie pracy w zawodzie, należy ukończyć pierwszy etap studiów, trwający trzy i pół roku lub cztery lata.

Mechatronika w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku Mechatronika w Szczecinie

Przyszłość zawodowa każdego z absolwentów Mechatroniki jawi się niezwykle optymistycznie nie tylko na rynku krajowym, ale również międzynarodowym. Wynika to z szerokiego zapotrzebowania na wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Jesteś ciekaw, w jakich dokładnie branżach będziesz mógł znaleźć zatrudnienie po ukończeniu Mechatroniki?

Interdyscyplinarność, jaką cechują się studia inżynierskie w Szczecinie, sprawia, że spektrum możliwości zawodowych, zapewnionych przez uzyskane kompetencje, jest niezwykle szerokie. Pozwala to na pogodzenie osobistych predyspozycji i zainteresowań kandydata ze specyfiką przyszłej pracy zawodowej.

Mechatronicy znajdą pracę w międzynarodowych korporacjach, których poprawne funkcjonowanie uzależnione jest od sprawnego działania wszystkich komputerowych stanowisk pracy. Zadaniem absolwenta studiów mechatronicznych będzie czuwanie nad działaniem systemu, nadzorowanie uszkodzeń części fizycznych maszyn, a nawet proste prace w obrębie oprogramowania.

Wyniesione ze studiów umiejętności informatyczne być może zainspirują cię do jeszcze bardziej znacznego ich poszerzenia, co zaprocentuje możliwością zatrudnienia w pracowniach informatycznych przy tworzeniu stron internetowych, aplikacji, programów i wdrażaniu różnorakich działań, ściśle związanych z branżą IT.

Własna działalność gospodarcza, będąca kolejną z możliwych do podjęcia opcji zawodowych, umożliwi realizację własnych planów, pozwoli na elastyczny grafik oraz stworzenie własnych warunków biurowych wedle swojego uznania.

Jak sam widzisz, możliwości zawodowe, oferowane przez studia w Szczecinie na kierunku Mechatronika, pozwolą ci na samorealizację połączoną z wysokimi, ponadprzeciętnymi zarobkami. Jeżeli więc główną siłą napędową, motywującą do wyboru danego kierunku studiów jest ich pragmatyzm, powinieneś zdecydować się właśnie na Mechatronikę.

Ile osób na miejsce na mechatronikę w Szczecinie

Mechatronika w Szczecinie należą do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Szczecinie. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny aplikowało 100 kandydatów.

 

Gdzie studiować na kierunku mechatronika w Szczecinie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Politechnice Morskiej w Szczecinie oraz Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku mechatronika, w roku akademickim 2023/2024, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oferuje 100 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia oferuje również Politechnika Morska w Szczecinie. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PM. 

 

Kierunek mechatronika - uczelnie w Szczecinie

 

czytaj dalej uczelnie w Szczecinie

 

Mechatronika studia stacjonarne - uczelnie w Szczecinie

 

Mechatronika studia niestacjonarne - uczelnie w Szczecinie
 
Mechatronika studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Szczecinie
 

Limity miejsc

Kandydaci na mechatronikę na szczecińskich uczelniach muszą liczyć się z limitami miejsc, podobnie jak na innych kierunkach studiów.  

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci mechatroniki w Szczecinie? Rekrutacja na uczelnie opiera się na konkursie świadectw maturalnych – to właśnie dlatego na studia mogą dostać się tylko najlepsi spośród kandydatów.  

Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na mechatronikę w Szczecinie, to m.in.: chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski oraz matematyka.

Limity miejsc na kierunku mechatronika w Szczecinie: 

 • Politechnika Morska w Szczecinie: 64
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie: 100

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Mechatronika w Szczecinie w trybie stacjonarnym, podobnie jak inne kierunki w uczelniach publicznych jest bezpłatna. W przypadku studiów niestacjonarnych niezależnie od wybranej uczelni – prywatnej czy publicznej, wymagane jest czesne. Można je rozłożyć na raty, z czego korzysta wielu studentów.

Wybór trybu studiów należy do kandydata na mechatronikę w Szczecinie i uzależniony jest od jego indywidualnych preferencji oraz potrzeb. 

Mechatronika studia w Szczecinie - ceny 2023:   

 • Politechnika Morska w Szczecinie:

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Przyszli studenci mechatroniki na jednej ze szczecińskich uczelni, po okresie oczekiwania na ogłoszenie wyników, który może potrwać kilka tygodni, w najbliższym czasie mogą spodziewać się odpowiedzi. 

Data opublikowania wyników na mechatronikę w szczecińskich uczelniach, podobnie jak i na inne kierunki studiów, ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie – zazwyczaj odbywa się to do połowy lipca. Gdzie można znaleźć wyniki rekrutacji na mechatronikę?

Kandydaci na mechatronikę informację o zakwalifikowaniu się na studia w Szczecinie będą mogli znaleźć w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK (jest to Internetowa Rekrutacja Kandydatów). Dodatkowo w systemie można znaleźć takie informacje, jak zajęte miejsce, oraz jakie dokumenty dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie: 

 • Politechnika Morska w Szczecinie: lipiec 2024
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Moment składania dokumentów rekrutacyjnych, jest bardzo ważny dla każdego z przyszłych studentów mechatroniki, bowiem to właśnie dzięki złożeniu dokumentów zakwalifikowany kandydat staje się studentem. Kiedy i jak złożyć dokumenty?

Po opublikowaniu wyników na mechatronikę w Szczecinie, kandydaci będą musieli złożyć osobiście komplet dokumentów rekrutacyjnych do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Przeważnie mają na to kilka dni. Co, jeśli nie mogą pojawić się osobiście? Istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą – pod uwagę brana jest data nadania listu.

Jakie dokumenty są niezbędne na mechatronikę w Szczecinie? Są to m.in.: podanie na studia i oświadczenie, oryginał świadectwa dojrzałości oraz zdjęcie do legitymacji. Więcej informacji można znaleźć w systemie IRK lub na stronach poszczególnych szczecińskich uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kiedy złożyć dokumenty na studia? Kandydaci, którzy dostali się na mechatronikę w Szczecinie muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej w wyznaczonym terminie. Przyszli studenci mają na to zwykle około kilku dni. Co, jeśli nie dopilnują terminów?

W przypadku niedopilnowania terminu przez kandydata na mechatronikę może on wtedy zostać skreślony z listy osób zakwalifikowanych. Dlatego zdecydowanie warto być uważnym i zapoznać się z innymi możliwościami dostarczenia dokumentów – jeśli nie możemy zrobić tego osobiście.  

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie: 

 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Mechatronika w Szczecinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Mechatronika w Szczecinie

Zależy ci na tym, aby być jak najlepiej przygotowanym do pełnienia przyszłej roli studenta, w której niebawem się znajdziesz? Zdecydowanie powinieneś dowiedzieć się nieco o procedurach rekrutacyjnych, obowiązujących wybrany przez ciebie kierunek.

Jeżeli rozważasz Mechatronikę, musisz wiedzieć, że główne zasady swojego funkcjonowania opiera ona na owocach pracy najwybitniejszych naukowców różnych dziedzin. W związku z tym, że matematyka, fizyka, informatyka, robotyka i mechanika będą towarzyszyły ci w codziennym starciu ze zdobywaniem wyższego wykształcenia, w procesie rekrutacji główną rolę odegrają pierwsze trzy przedmioty, które warto zdać na rozszerzonej maturze.

Mechatronikę można podjąć także w ramach studiów drugiego stopnia. W tym celu postaraj się, aby uzyskane na pierwszym etapie wyniki były jak najbardziej satysfakcjonujące – to właśnie one zadecydują o tym, czy zostaniesz przyjęty na opisywany kierunek studiów.

Kolejnym sposobem, który otworzy ci furtkę do studiów mechatronicznych w Szczecinie będzie zdobycie tytułu laureata lub finalisty w jednym z ogólnopolskich konkursów przedmiotowych. Warto rozważyć:

 • Olimpiadę Matematyczną
 • Olimpiadę Fizyczną
 • Olimpiadę Informatyczną

 

Proces rekrutacji

Elektroniczna rejestracja kandydatów jest procesem doskonale znanym większości absolwentów szkół średnich. To bardzo wygodny i intuicyjny sposób, aby pochwalić się osiągniętymi wynikami w celu zgłoszenia swojej kandydatury na dany kierunek studiów. Wszystkie informacje na temat tego procesu znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

 

Potrzebne dokumenty

Kiedy na jednej z list przyjętych na kierunek Mechatronika w Szczecinie uda ci się odnaleźć swoje nazwisko, będzie to oznaczało, że już od października rozpoczniesz swoją przygodę z tymi studiami. Do zwieńczenia rekrutacji będziesz potrzebował:

 • fotografii do legitymacji studenckiej
 • formularza zgłoszeniowego ze strony uczelni
 • kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Szczecinie

studia w Szczecinie

 

MECHATRONIKA - ważne informacje

mechatronika studia

studia inżynierskie i techniczne w Szczecinie

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Mechatronika Szczecin studia i stopnia

Mechatronika Szczecin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Mechatronika Szczecin studia stacjonarne

Mechatronika Szczecin studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechatronika w Szczecinie

Mechatronika w Szczecinie

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Szczecinie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Szczecinie

Jakie opinie mają studia na kierunku Mechatronika w Szczecinie

Studia inżynierskie w Szczecinie zajmują najwyższe miejsca w rankingach popularności. Nic w tym dziwnego – oferują stabilne i dobrze płatne zatrudnienie tuż po ich ukończeniu. O renomie Mechatroniki najlepiej świadczą opinie studentów.

Marta, studentka pierwszego roku Mechatroniki w Szczecinie, mówi:

„Niejednokrotnie spotkałam się z opinią, że Mechatronika i inne kierunki ścisłe są dla mężczyzn. Chcąc obalić ten niezwykle krzywdzący stereotyp, postanowiłam aplikować na jedną ze szczecińskich uczelni i sprawdzić swoje siły. Dziś nie wyobrażam sobie studiowania czegokolwiek innego. Chociaż z Mechatroniką wiąże się wiele wyrzeczeń i trudów, polecam wszystkim ten kierunek.”

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
 • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • ul. C. K. Norwida 25, 50-375 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJj3J0mSvoD0cRDoRZ5UArqfE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/82a14-uniwersytet-przyrodniczy-wr.jpg Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu