Filologia hiszpańska - Poznań

Filologia hiszpańska - Poznań

Filologia hiszpańska - Poznań

Studia w Poznaniu 

filologia hiszpańska

Odkryj filologię hiszpańską w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Filologia hiszpańska studia Poznań 2023| woj. wielkopolskie

Studia na kierunku filologia hiszpańska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Studia na kierunku filologia hiszpańska w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu filologię hiszpańską możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Neofilologii UAM).

 

czytaj dalej wszystko o Filologia hiszpańska - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek FILOLOGIA HISZPAŃSKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Filologia hiszpańska stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia hiszpańska?

Jeśli chcesz studiować filologię hiszpańską w Poznaniu, warto odpowiednio wcześnie zainteresować się rekrutacją, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają wymogi indywidualnie.

Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Kandydatów na kierunki filologiczne może czekać rozmowa kwalifikacyjna. Pamiętaj, że w zależności od poziomu i trybu kształcenia wymogi kwalifikacyjne mogą się różnić. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia hiszpańska w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA W POZNANIU?

Filologia hiszpańska to interdyscyplinarny kierunek studiów, który łączy wiedzę z zakresu języka, literatury, kultury, historii świata hiszpańskojęzycznego.

Studenci, wybierający tego rodzaju kształcenie, mają szansę zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności językowe, które są użyteczne w różnorodnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

Propozycja kształcenia pozwoli Ci zdobyć umiejętności językowe odnoszące się do języka hiszpańskiego na poziomie C1/C2. Studenci uczą się także drugiego języka obcego, który mogą opanować na poziomie B2.

Studia filologiczne to idealna okazja, by zapoznać się z podstawami współczesnej komunikacji językowej i międzykulturowej.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Filologia hiszpańska możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Filologię hiszpańską w Poznaniu możesz studiować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata (sześć semestrów). Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Kompleksowo opracowany program studiów wypełniony jest najważniejszymi przedmiotami związanymi stricte z filologią hiszpańską. W zależności od poziomu kształcenia wśród popularnych zajęć znajdziesz, chociażby gramatykę opisową języka hiszpańskiego, literaturę hiszpańską, historię i kulturę Półwyspu Iberyjskiego, historię i kulturę Ameryki Łacińskiej, drugi język nowożytny na poziomie zaawansowanym.

Studenci zgłębiają rzeczywistość krajów hiszpańskojęzycznych na podstawie ich języka, literatury, kultury, a także sytuacji społeczno-gospodarczej. Poznają metody tłumaczeniowe, a także rozwijają kompetencje w zakresie komunikacji międzykulturowej.

Studenci mogą specjalizować się literaturoznawczo lub językoznawczo. Rozwijają kreatywność, a także umiejętności interpersonalne.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA W POZNANIU?

Studia na kierunku Filologia hiszpańska trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Filologia hiszpańska w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA W POZNANIU?

Osoby, które znają języki obce, są pożądane na rynku pracy i poszukiwane przez pracodawców wielu dziedzin. Oczywiście kierunek filologia hiszpańska umożliwi Ci pracę w charakterze nauczyciela języka hiszpańskiego w szkołach publicznych i niepublicznych. Możliwości rozwoju zawodowego i naukowego jest jednak dużo więcej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku filologia hiszpańska:

 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • media
 • turystyka i sektor usług wymagający dobrej znajomości języka i kultury polskiej
 • prywatne szkoły językowe na wszystkich poziomach (po ukończeniu kursów pedagogicznych)

Absolwenci zatrudniani są w biurach tłumaczeniowych, w dyplomacji, w organizacjach państwowych. Szczycą się znajomością języka włoskiego na poziomie biegłości C1/C2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, a także potrafią płynnie posługiwać się drugim językiem obcym na poziomie B2.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia hiszpańska w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia hiszpańska Poznań studia i stopnia

Filologia hiszpańska Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia hiszpańska Poznań studia stacjonarne

Filologia hiszpańska Poznań studia niestacjonarne

Kierunki filologiczne w Poznaniu

Rozwiń

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie