Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Studia w Poznaniu 

kierunek lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekarsko-dentystyczny  w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Poznaniu to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (lekarza dentysty). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie

W Poznaniu kierunek lekarsko-dentystyczny możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Medyczny UMP).

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY (stomatologia)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek lekarsko-dentystyczny będą musieli spełnić kilka warunków. Najistotniejszą kwestią jest jak najlepsze zaliczenie egzaminu maturalnego z biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia

Dużym atutem będą także osiągnięcia z olimpiad naukowych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przedstawić zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Piękny i zdrowy uśmiech jest naszą wizytówką, dlatego tak ważne jest, aby o niego dbać i zachować w jak najlepszym stanie przez długie lata. Jednak, walor estetyczny nie jest w tym przypadku najważniejszy. Zachowanie zdrowia zębów, dziąseł i całej jamy ustnej jest niezwykle istotne i ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Leczeniem chorób zębów i przyzębia oraz profilaktyką zdrowotną zajmują się lekarze stomatolodzy. Ich kształceniem zajmuje się kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu.

Studia medyczne wymagają poświęcenia dużego nakładu pracy oraz wielu wyrzeczeń, dlatego też osoby, które zdecydują się na nie aplikować powinny spełniać kilka ważnych warunków. W pracy lekarza najważniejsze jest powołanie i chęć niesienia pomocy innym które umożliwiają jak najlepsze wykonywanie powierzonych zadań i pracy zawodowej. Dużym atutem będzie także zainteresowanie tematami związanymi z naukami medycznymi, biologicznymi oraz ścisłymi. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, to kierunek lekarsko-dentystyczny powinien być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Poznaniu realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swojej oferty studiów medycznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Kierunek lekarsko- dentystyczny możesz obecnie realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie wyróżniaja się długą i bogatą tradycją, a jej ukończenie jest gwarancją wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

Program nauczania oscyluje głównie wokół tematów związanych z medycyną, biologią, chemią czy i innymi naukami ścisłymi. Wszyscy studenci będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę teoretyczną oraz zyskać cenne umiejętności praktyczne, niezbędne w zawodzie lekarza. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, do których należą:

 • dysfunkcje układu stomatologicznego
 • ortodoncja
 • stomatologia społeczna
 • farmakologia kliniczna
 • stomatologia dziecięca
 • neurologia
 • oraz wiele innych

 

Program studiów zakłada realizacje praktyk studenckich, które co roku odbywają w specjalistycznych szpitalach, gabinetach stomatologicznych i innych placówkach medycznych. Dokładne informacje dotyczące praktyk i planu zajęć znajdziesz na stronie internetowej uczelni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Studia w Poznaniu kształcą wszechstronnych specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku lekarsko-dentystycznego.

Absolwenci studiów medycznych będą przygotowani do pracy w:

 • prywatnych i publicznych gabinetach stomatologicznych
 • specjalistycznych szpitalach

 

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z instytucjami badawczo-naukowymi lub laboratoriami badawczymi. Po ukończeniu studiów idealnie odnajdziesz się także jako pracownik firm farmaceutycznych lub w zawodzie przedstawiciela medycznego. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, w tym przypadku gabinetu dentystycznego lub kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich. Dodatkowo, dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego, otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Gdzie studiować na kierunku lekarsko-dentystycznym w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek lekarsko-dentystycznym w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia):

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Medyczny) stacjonarne, niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) Poznań studia jednolite magisterskie


Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie