Zdrowie publiczne - Poznań

Zdrowie publiczne - Poznań

Zdrowie publiczne - Poznań

Studia w Poznaniu

zdrowie publiczne

Odkryj zdrowie publiczne w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.12.2022

Zdrowie publiczne studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku zdrowie publiczne w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku zdrowie publiczne w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu oraz w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

 

Opis kierunku

Instytucje ochrony zdrowia nie zatrudniają jedynie lekarzy, pielęgniarek, czy ratowników medycznych. Aby system mógł sprawnie funkcjonować, potrzebni są również specjaliści w dziedzinach administracji czy zarządzania – takim ekspertem można zostać, studiując zdrowie publiczne. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu m.in. nauk medycznych, ekonomii, czy zarządzania (projektami i zasobami ludzkimi).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Zdobyta wiedza pozwala na podjęcie pracy na stanowiskach administracyjnych w jednostkach ochrony zdrowia (np. szpitalach, przychodniach), czy w instytucjach takich jak NFZ lub Ministerstwo Zdrowia. Absolwenci mogą sprawdzić się również jako przedstawiciele medyczni i handlowi.

 

Specjalności

Współczesne studia z zdrowia publicznego charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku zdrowie publiczne w Poznaniu: monitorowanie badań klinicznych, promocja zdrowia z epidemiologią, zarządzanie w opiece zdrowotnej.

 

czytaj dalej wszystko o Zdrowie publiczne - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek zdrowie publiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Zdrowie publiczne stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek zdrowie publiczne w Poznaniu?

Kierunki studiów w Poznaniu mają określone wymagania rekrutacyjne. W przypadku zdrowia publicznego jest to zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których na przykład należą: biologia, chemia lub fizyka.

Jeżeli natomiast aplikujesz na studia drugiego stopnia, powinieneś przedstawić dyplom licencjacki lub równorzędny z zakresu pokrewnych nauk.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zdrowie publiczne w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE?

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz.”: to słowa jednej z najpopularniejszych fraszek Jana Kochanowskiego. Choć od jej powstania minęło setki lat, to słowa napisane przez polskiego poetę renesansu nadal są bardzo aktualne. Zdrowie jest najważniejszą wartością w życiu człowieka i jego ochrona zawsze powinna być naszym priorytetem. Dlatego też zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru nauk medycznych i pokrewnych dyscyplin nieustannie rośnie. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek zdrowie publiczne w Poznaniu.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia medyczne w Poznaniu, powinny spełniać określone warunki. Dużym atutem będzie zainteresowanie tematami z zakresu nauk biologicznych, chemicznych, przyrodniczych czy ścisłych. W przypadku kierunku zdrowie publiczne warto, abyś orientował się w kwestiach związanych z ekonomią, zarządzaniem i finansami. Jeżeli posiadasz wszystkie te cechy, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zdrowie publiczne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zdrowie publiczne w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznanie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne mają bardzo długa i bogatą tradycję. Jako że obecnie nadal cieszą się dużą popularnością wśród studentów, to uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Kierunek zdrowie publiczne, zarówno na pierwszym jak i drugim stopniu, możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program nauczania na kierunku zdrowie publiczne oscyluje głównie wokół tematów powiązanych z naukami medycznymi, biologicznymi, chemicznymi, ekonomicznymi czy naukami o zarządzaniu, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć wszechstronną wiedzę i kompleksowe przygotowanie zawodowe. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • anatomia
 • propedeutyka medycyny
 • organizacja systemu ochrony zdrowia w Polsce
 • podstawy biostatystyki
 • podstawy ekonomii

 

Oprócz bloku podstawowego, program kształcenia zakłada realizację interesujących specjalizacji. Jako student wybierzesz między zarządzaniem w opiece zdrowotnej, promocją zdrowia z epidemiologią, a monitorowaniem badań klinicznych. Dokładną listę specjalizacji oraz aktualny plan zajęć, znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, niekiedy wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku zdrowie publiczne, którzy mogą liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych.

Po ukończeniu studiów, bez problemu znajdziesz pracę na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich w placówkach służby zdrowia. Inną, równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości z instytucjami publicznymi, takimi jak Ministerstwo Zdrowia czy Narodowy Fundusz Zdrowia. Ponadto, możesz zawodowo zająć się prowadzeniem usług z zakresu promocji zdrowia czy kontrolą badań klinicznych. Ciekawym i perspektywicznym zawodem jest także stanowisko przedstawiciela medycznego lub doradcy handlowego. Absolwenci często decydują się na działalność naukową i zatrudnienie w:

 • jednostkach naukowo-badawczych
 • uczelniach wyższych
 • charakterze wykładowcy akademickiego
 • specjalistycznych wydawnictwach
 • redakcjach czasopism

 

Ponadto, po zakończeniu studiów pierwszego stopnia, zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku zdrowie publiczne w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek zdrowie publiczne w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek zdrowie publiczne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zdrowie publiczne w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zdrowie publiczne Poznań studia i stopnia

Zdrowie publiczne Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zdrowie publiczne Poznań studia stacjonarne

Zdrowie publiczne Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zdrowie publiczne w Poznaniu

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wydział Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny, Wydział Teologiczny oraz Wydział Prawa i Administracji UŚ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/397da-US-Katowice.jpg Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
 • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu