Politologia - Lublin

Politologia - Lublin

Studia na kierunku politologia w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Politologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

26.01.2024

Politologia studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Politologia w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Politologia - Lublin
Studia na kierunku politologia w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku politologia możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS).
 
Opis kierunku
Politologia to kierunek studiów dostarczający obszernej wiedzy z obszaru klasycznych przedmiotów politologicznych oraz teoretycznych i praktycznych umiejętności z wybranej ścieżki specjalizacyjnej. Podczas studiów uczestnicy zajęć zapoznają się z zagadnieniami związanymi z finansami publicznymi, administracją publiczną, organizacją i zarządzaniem, retoryką i erystyką, a także filozofią kultury. W programie studiów znajdują się przedmioty takie jak: nauka o państwie i prawie, najnowsza historia Polski, marketing polityczny, partie polityczne i systemy partyjne czy historia doktryn politycznych i prawnych.
 
Praca po studiach
Absolwenci politologii znajdują zatrudnienie w administracji publicznej, organach samorządowych, podmiotach i instytucjach społeczno-gospodarczych, partiach politycznych, organizacjach pozarządowych oraz w instytucjach i organizacjach międzynarodowych. Doskonale odnajdą się również w pracy w środkach masowego przekazu, agencjach reklamowych i public relations, oraz instytucjach bezpieczeństwa publicznego. 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek politologia w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku politologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • geografia
 • historia
 • język obcy
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie
 • język polski

 

Aby dostać się na studia prawnicze na kierunku politologia, powinieneś dokładnie przygotować się do zdawania wymaganych na maturze przedmiotów, dzięki którym będziesz w stanie osiągnąć wystarczająco wysoki wynik punktowy.

Przedmioty mające szczególne znaczenie w procesie rekrutacji to najczęściej: matematyka, język polski, język obcy nowożytny, historia oraz wiedza o społeczeństwie. Zapoznaj się ze stroną internetową wybranej uczelni w celu bieżącego zgłębienia regulaminu związanego z aplikacją i kwalifikowaniem kandydatów na politologię.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Politologia w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU POLITOLOGIA?

 

Działania i ustawy wdrażane przez rząd panujący w danym kraju ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie całego społeczeństwa. Skomplikowany system polityczny budzi zainteresowanie wielu badaczy oraz osób postronnych, którzy chcieliby być na bieżąco w kwestiach związanych z obszarem politycznym i gospodarczym ich życia. Studia w Lublinie na kierunku politologia oferują możliwość uzyskania wszechstronnej wiedzy teoretycznej i konkretnych umiejętności praktycznych, które mogą być zastosowane zarówno podczas pracy zawodowej, jak i codziennego życia – wiedząc o historii rządu i samej demokracji możesz niejednokrotnie zaimponować gronu znajomych.

Politologiczne kierunki studiów w Lublinie adresowane są głównie do pasjonatów nauk prawnych, ekonomicznych, gospodarczych, humanistycznych oraz społecznych, czyli innymi słowy – ludzi wszechstronnie zainteresowanych otaczającym światem w wielu obszarach życia. Jeżeli jeszcze się wahasz, czy wybór politologii będzie najbardziej adekwatny do twoich predyspozycji, odpowiedz sobie na następujące pytania:

 • Z uwagą śledzisz polską scenę polityczną?
 • Historia rządów na danym obszarze geograficznym znajduje się w spektrum twojego zainteresowania?
 • Jesteś urodzonym humanistą, dumnym ze swoich zainteresowań?

Udzielenie twierdzącej odpowiedzi przynajmniej na dwa z powyższych pytań powinno zagwarantować ci powodzenie podczas edukacji na politologii w Lublinie. Pamiętaj tylko, że wymagania narzucane przez uczelnie w Lublinie mogą okazać się wymagające, dlatego przygotuj się do czekającego cię egzaminu maturalnego.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku politologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku politologia w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Popularność politologii i szerokie zapotrzebowanie na jej absolwentów implikuje fakt, że kierunek ten możesz podjąć na wielu polskich uczelniach. Jedną z nich jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W programie kształcenia oferowanym przez lubelską politologię prawdopodobnie znajdziesz takie przedmioty, jak między innymi:

 • nauka o państwie i prawie
 • partie i systemy partyjne
 • marketing polityczny
 • stosunki międzynarodowe
 • integracja europejska

 

Komplet zdobytych kompetencji pozwoli ci na zrozumienie wszystkich systemów prawnych, zapewni możliwość wyrobienia własnej pozycji odnoszącej się do polityki krajowej, a także wykształci twoje kompetencje interpersonalne, umiejętność negocjacji i argumentacji.

Ile trwają studia na kierunku politologia w Lublinie?

Studia na kierunku Politologia w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Politologia w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU POLITOLOGIA?

Kształtowanie przyszłej kariery zawodowej rozpoczniesz już na etapie wyboru konkretnej specjalności, oferowanej przez politologię w Lublinie. Jako absolwent zyskasz szansę na stabilne i dobrze płatne zatrudnienie w:

 • jednostkach samorządowych
 • partiach politycznych
 • stanowiskach rządowych
 • międzynarodowych przedsiębiorstwach związanych z naukami prawnymi 
 • placówkach kulturalnych i oświatowych
 • wydawnictwach prasowych
 • rozgłośniach radiowych
 • programach telewizyjnych oraz mass-mediach

Gdzie studiować na kierunku politologia w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek politologia w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek politologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek politologia w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Politologia Lublin studia i stopnia

Politologia Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Politologia Lublin studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku politologia w Lublinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie