1. Typ i tryb studiów
Kierunek geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.
Studia na kierunku geografia społeczno - ekonomiczna z elementami GIS możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami geograficznymi.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku geografia społeczno - ekonomiczna z elementami GIS: academic english, rozwój współczesnych miast, transport a zagospodarowanie przestrzenne, programowanie i planowanie ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu, seminarium magisterskie.
Jako student powyższego kierunku zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk geograficznych, ekonomicznych oraz gospodarczych. Ponadto, będziesz mógł korzystać z szetrokiej oferty ciekawych zajęć oraz wykładów akademickich, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:
-
Nowe kierunki rozwoju turystyki
-
Gospodarska morska
-
Rozwój współczesnych miast
Program nauczania zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Studenci kierunku geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS, przede wszystkim nauczą się analizowania oraz interpretacji zjawisk społeczno-gospodarczych. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób zastosować zaawansowane narzędzia GIS.
Co więcej będziesz miał możliwość nauk wybranego języka obcego, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.
4. Dla kogo ten kierunek
Geografia społeczno-ekonomiczna to dyscyplina naukowa, która zajmuje się badaniem różnych aktywności ludzkich i wpływu tej działalności na gospodarkę i kwestie społeczne. Jest to niezwykle interesująca dziedzina geografii, która w centrum zainteresowania stawia człowieka.
W dobie rozwoju ekonomicznego i przemysłowego wprost proporcjonalnie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zajmowaliby się badaniem i analizą stanu społeczno-gospodarczego oraz wpływu człowieka na stan środowiska, a także kilkoma innymi, istotnymi kwestiami.
Jako odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy powstał kierunek geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS.
Studia te skierowane są do tych absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę geograficzną oraz zawodowo zająć się objaśnianiem zależności pomiędzy człowiekiem i środowiskiem, oraz skutków tej relacji w przestrzeni społeczno-gospodarczej.