GEOGRAFIA SPOŁECZNO - EKONOMICZNA Z ELEMENTAMI GIS

GEOGRAFIA SPOŁECZNO - EKONOMICZNA Z ELEMENTAMI GIS

GEOGRAFIA SPOŁECZNO - EKONOMICZNA Z ELEMENTAMI GIS studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Geografia społeczno-ekonomiczna to dyscyplina naukowa, która zajmuje się badaniem różnych aktywności ludzkich i wpływu tej działalności na gospodarkę i kwestie społeczne. Jest to niezwykle interesująca dziedzina geografii, która w centrum zainteresowania stawia człowieka. W dobie rozwoju ekonomicznego i przemysłowego wprost proporcjonalnie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zajmowaliby się badaniem i analizą stanu społeczno-gospodarczego oraz wpływu człowieka na stan środowiska, a także kilkoma innymi, istotnymi kwestiami.
Jako odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy powstał kierunek geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS. Studia te skierowane są do tych absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę geograficzną oraz zawodowo zająć się objaśnianiem zależności pomiędzy człowiekiem i środowiskiem, oraz skutków tej relacji w przestrzeni społeczno-gospodarczej.
 
Czego nauczysz się na kierunku geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu kilku dziedzin składających się na przedmiot badań geografii społeczno-ekonomicznej. Aby zostać specjalistą w tej dziedzinie musisz zaznajomić się z wieloma aspektami, których poznanie jest niezbędne do podjęcia pracy w tej branży. Już w trakcie pierwszego semestru dowiesz się więcej na temat koncepcji występujących w geografii społecznej oraz poznasz metodykę i techniki badan społecznych.
Co więcej zapoznasz się z bardzo istotną kwestią, jaką jest wpływ działalności ludzkiej na środowisko oraz poznasz sposoby na skuteczną ochronę przyrody przed skutkami urbanizacji i rozwoju przemysłowego. Podczas kolejnych etapów nauki skupisz się na poznawaniu systemu informacji geograficznej GIS, który służy do gromadzenia i przetwarzania danych geograficznych.
Jest to niezwykle przydatne i funkcjonalne narzędzie, które ułatwia pracę geografom i jednocześnie czyni ją bardziej efektywną. Jako student będziesz mógł rozwinąć swoje umiejętności praktyczne podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które odbędziesz w wybranej przez siebie firmie lub instytucji. Dzięki temu zyskasz cenne doświadczenie, które zaprocentuje w twoim przyszłym zawodowym życiu.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS będziesz posiadał kompleksowe wykształcenie z zakresu przeprowadzania badań społeczno-gospodarczych. Dodatkowo przejdziesz intensywny kurs nauki systemu informacji geograficznej, którego znajomość umożliwi Ci zdobycie wymarzonej pracy. Jako absolwent tego perspektywicznego kierunku z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w jednostkach, zajmujących się planowaniem i rozwojem gospodarczym i społecznym.
Równie ciekawą opcją jest podjęcie pracy w firmach, wykorzystujących GIS do celów obrony cywilnej i narodowej. Ponadto, po ukończeniu odpowiedniego szkolenia pedagogicznego możesz pracować jako nauczyciel geografii na każdym szczeblu edukacji. Znajomość języka na poziomie B2 otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i organizacjach oraz poza granicami kraju.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku społeczno-ekonomiczna z elementami GIS musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru nauk pokrewnych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GEOGRAFIA SPOŁECZNO - EKONOMICZNA Z ELEMENTAMI GIS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GEOGRAFIA SPOŁECZNO - EKONOMICZNA Z ELEMENTAMI GIS

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Geograficzne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GEOGRAFIA SPOŁECZNO - EKONOMICZNA Z ELEMENTAMI GIS:

 • Znajomość metodyki badań społecznych
 • Znajomość metod analizy społecznych danych przestrzennych
 • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
 • Znajomość GIS
 • Znajomość metod wykorzystywanych w ochronie środowiska

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GEOGRAFIA SPOŁECZNO - EKONOMICZNA Z ELEMENTAMI GIS STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GEOGRAFIA SPOŁECZNO - EKONOMICZNA Z ELEMENTAMI GIS STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU GEOGRAFIA SPOŁECZNO - EKONOMICZNA Z ELEMENTAMI GIS:

 • Oświata
 • Instytucje samorządowe
 • Instytucje zajmujące się planowaniem strategicznym
 • Instytucje wykorzystujące GIS
 • Firmy prywatne
 • Międzynarodowe firmy i organizacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOGRAFIA SPOŁECZNO - EKONOMICZNA Z ELEMENTAMI GIS

Komentarze (0)