GOSPODAROWANIE ZASOBAMI NATURALNYMI

GOSPODAROWANIE ZASOBAMI NATURALNYMI

Dodaj do ulubionych

GOSPODAROWANIE ZASOBAMI NATURALNYMI studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, nastawionych na rozwój techniki i przemysłu, bardzo istotne jest rozsądne zarządzanie i dysponowanie zasobami naturalnymi, których mimo ich dużych zdolności regeneracyjnych, w niedługim czasie może zabraknąć. Dlatego też nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu tej dziedziny, którzy zajmowaliby się umiejętnym wykorzystywaniem zasobów ziemskich do celów użytkowych.
Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał innowacyjny i niezwykle perspektywiczny kierunek, gospodarowanie zasobami naturalnymi. Jego program skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu kilku dziedzin oraz mieć realny wpływ na ochronę środowiska i całej planety. Jeżeli więc zdajesz sobie sprawę jak istotne jest rozsądne zarządzanie zasobami naturalnymi i zachowanie odpowiedniej harmonii pomiędzy przyrodą, a przemysłem, to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji na te nowoczesne i niezwykle interesujące studia.
 
 
Czego nauczysz się na kierunku gospodarowanie zasobami naturalnymi?
 
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach oscylujących tematycznie wokół nauk rolniczych, leśnych, technicznych i ekonomicznych, na których rozwiniesz swoje dotychczasowe umiejętności praz zyskasz nowe kompetencje. W trakcie kursu, dowiesz się więcej na temat przetwarzania, pozyskiwania i dystrybucji zasobów naturalnych oraz nauczysz się w jaki sposób zarządzać tego typu procesami.
Kadra akademicka przekaże Ci także informacje na temat racjonalnej hodowli zwierząt, zasad inwentaryzacji czy przeciwdziałania zagrożeniom naturalnym. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych warsztatów terenowych oraz praktyk zawodowych, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje podczas twojej przyszłej pracy zawodowej. Ponadto, będziesz miał możliwość rozwinąć swoje zdolności językowe, podczas lektoratu z wybranego przez siebie języka obcego.
 
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
 
Po ukończeniu studiów na kierunku gospodarowanie zasobami naturalnymi będziesz miał wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk rolniczych, leśnych i ekonomicznych. Zyskasz gruntowną wiedzę, a zdobyte umiejętności i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w swoim zawodzie. Jako absolwent tego perspektywicznego kierunku możesz podjąć pracę w administracji rządowej i samorządowej związanej z gospodarowaniem zasobami naturalnymi.
Ponadto, idealnie odnajdziesz się we wszelkich służbach ochrony środowiska i przyrody. Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej zawodowej przyszłości z przedsiębiorstwami z branży rolno-spożywczej. Po ukończeniu studiów będziesz miał także wszelkie kompetencje do zatrudnienia w biurach projektowych, laboratoriach specjalistycznych czy firmach konsultingowych. Znajomość języka obcego na poziomie B2 umożliwi Ci także rozpoczęcie kariery w firmach lub korporacjach międzynarodowych oraz poza granicami kraju.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej brane pod uwagę są wyniki matury z języka polskiego, języka obcego, matematyki, geografii, czy biologii.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GOSPODAROWANIE ZASOBAMI NATURALNYMI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku gospodarowanie zasobami naturalnymi

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Geograficzne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GOSPODAROWANIE ZASOBAMI NATURALNYMI:

   • umiejętność wykorzystywania, przetwarzania i dystrybucji zasobów naturalnych
   • wiedza z zakresu nauk rolniczych, leśnych i ekonomicznych
   • znajomość zasad inwentaryzacji i monitoringu
   • umiejętność przeciwdziałania zagrożeniom naturalnym
   • znajomość języka obcego na poziomie B2

   Czas trwania studiów na kierunku gospodarowanie zasobami naturalnymi na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU KIERUNKU GOSPODAROWANIE ZASOBAMI NATURALNYMI:

   • administracja rządowa i samorządowa
   • firmy konsultingowe
   • biura projektowe
   • służby ochrony przyrody i środowiska
   • leśnictwo i nadleśnictwo
   • przedsiębiorstwa zajmujące się przetwarzaniem zasobów naturalnych
   • organizacje pozarządowe
   • firmy i korporacje międzynarodowe

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODAROWANIE ZASOBAMI NATURALNYMI

   Komentarze (0)