ZARZĄDZANIE W SPORCIE studia – kierunek studiów

Współcześnie sport i aktywność fizyczna cieszą się bardzo dużą popularnością i są chętnie kultywowane przez miliony ludzi na całym świecie. Z roku na rok powstaje coraz więcej klubów sportowych, siłowni i innych ośrodków powiązanych z aktywnością fizyczną i zdrowym trybem życia. W związku z tego typu tendencją wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie sportu i nadzorowania biznesów i przedsięwzięć z obszaru tej dyscypliny.

Zarządzanie w sporcie to studia, które idealnie spełniają te potrzeby i są dopasowane do wymagań obecnego rynku pracy. Ich program skierowany jest do wszystkich pasjonatów sportu, którzy chcieliby związać z nim swoją przyszłość zawodową i jednocześnie rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Jeżeli więc należysz do tego grona i zależy Ci na zdobyciu gruntownego i wszechstronnego wykształcenia, to wybierz studia na tym kierunku!

 

Czego nauczysz się na kierunku zarządzanie w sporcie?

Podczas tych niezwykle rozwijających i prestiżowych studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru kilku aspektów powiązanych z aktywnością fizyczną i zdrowym trybem życia oraz uzyskać cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. W programie kursu przewidziano dużo interesujących i rozwijających zajęć praktycznych oraz wykładów, na których dowiesz się więcej na temat szerokiej i bogatej dyscypliny, jaką jest zarządzanie.

Jako student zapoznasz się z wybranymi strategiami zarządzania i nauczysz się jak efektywnie i skutecznie kierować biznesem, w tym przypadku klubem lub ośrodkiem sportowym. Jako student zagłębisz się także w meandry marketingu, reklamy i rachunkowości, co niewątpliwie wykorzystasz podczas swojej kariery zawodowej.

Co więcej, będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez ciebie języka obcego. Uzyskaną, podczas studiów, wiedzę teoretyczną wykorzystasz w trakcie obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie oraz kwalifikacje.

Jaka praca po tym kierunku?

Po zakończeniu studiów na kierunku zarządzanie w sporcie będziesz posiadał wszechstronne i gruntowne wykształcenie oscylujące wokół zagadnień powiązanych z zarządzaniem, aktywnością fizyczną czy marketingiem. Uzyskana wiedza teoretyczna oraz kompetencje praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu atrakcyjnych i dynamicznych branżach. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy na stanowiskach menadżerskich i kierowniczych, zarówno w małych firmach, jak i dużych, międzynarodowych korporacjach.

Ponadto, możesz pracować w profesjonalnych klubach sportowych czy ośrodkach związanych z tą dyscypliną oraz zarządzać obiektami lub organizacjami sportowymi. Znajomość języka obcego oraz popularność tej dyscypliny na arenie międzynarodowej, sprawi że znajdziesz zatrudnienie także poza granicami naszego kraju.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE W SPORCIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W SPORCIE:

 • znajomość różnorodnych strategi zarządzania
 • umiejętność zarządzania biznesem, ryzykiem i zasobami ludzkimi
 • znajomość języka obcego
 • znajomość podstaw marketingu
 • znajomość podstaw rachunkowości
 • umiejętność zarządzania klubami, organizacjami i klubami sportowymi
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W SPORCIE:

 • kluby sportowe
 • ośrodki i organizacje sportowe
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • Wydział Turystyki i Sportu
 • firmy doradcze
 • media
 • siłownie
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W SPORCIE

Komentarze (0)