ZARZĄDZANIE W SPORCIE studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie sport i aktywność fizyczna cieszą się bardzo dużą popularnością i są chętnie kultywowane przez miliony ludzi na całym świecie. Z roku na rok powstaje coraz więcej klubów sportowych, siłowni i innych ośrodków powiązanych z aktywnością fizyczną i zdrowym trybem życia. W związku z tego typu tendencją wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie sportu i nadzorowania biznesów i przedsięwzięć z obszaru tej dyscypliny.

Zarządzanie w sporcie to studia, które idealnie spełniają te potrzeby i są dopasowane do wymagań obecnego rynku pracy. Ich program skierowany jest do wszystkich pasjonatów sportu, którzy chcieliby związać z nim swoją przyszłość zawodową i jednocześnie rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Jeżeli więc należysz do tego grona i zależy Ci na zdobyciu gruntownego i wszechstronnego wykształcenia, to wybierz studia na tym kierunku!

 

Czego nauczysz się na kierunku zarządzanie w sporcie?

Podczas tych niezwykle rozwijających i prestiżowych studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru kilku aspektów powiązanych z aktywnością fizyczną i zdrowym trybem życia oraz uzyskać cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. W programie kursu przewidziano dużo interesujących i rozwijających zajęć praktycznych oraz wykładów, na których dowiesz się więcej na temat szerokiej i bogatej dyscypliny, jaką jest zarządzanie.

Jako student zapoznasz się z wybranymi strategiami zarządzania i nauczysz się jak efektywnie i skutecznie kierować biznesem, w tym przypadku klubem lub ośrodkiem sportowym. Jako student zagłębisz się także w meandry marketingu, reklamy i rachunkowości, co niewątpliwie wykorzystasz podczas swojej kariery zawodowej.

Co więcej, będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez ciebie języka obcego. Uzyskaną, podczas studiów, wiedzę teoretyczną wykorzystasz w trakcie obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie oraz kwalifikacje.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po zakończeniu studiów na kierunku zarządzanie w sporcie będziesz posiadał wszechstronne i gruntowne wykształcenie oscylujące wokół zagadnień powiązanych z zarządzaniem, aktywnością fizyczną czy marketingiem. Uzyskana wiedza teoretyczna oraz kompetencje praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu atrakcyjnych i dynamicznych branżach. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy na stanowiskach menadżerskich i kierowniczych, zarówno w małych firmach, jak i dużych, międzynarodowych korporacjach.

Ponadto, możesz pracować w profesjonalnych klubach sportowych czy ośrodkach związanych z tą dyscypliną oraz zarządzać obiektami lub organizacjami sportowymi. Znajomość języka obcego oraz popularność tej dyscypliny na arenie międzynarodowej, sprawi że znajdziesz zatrudnienie także poza granicami naszego kraju.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE W SPORCIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Zarządzanie w sporcie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

UCZELNIE, GDZIE ZARZĄDZANIE W SPORCIE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku

Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Jednostka prowadząca

Wychowanie fizyczne stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku wychowanie fizyczne

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza Termin rekrutacji I stopnia:
Termin rekrutacji II stopnia:
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W SPORCIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W SPORCIE:

 • znajomość różnorodnych strategi zarządzania
 • umiejętność zarządzania biznesem, ryzykiem i zasobami ludzkimi
 • znajomość języka obcego
 • znajomość podstaw marketingu
 • znajomość podstaw rachunkowości
 • umiejętność zarządzania klubami, organizacjami i klubami sportowymi
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie w sporcie

Zarządzanie w sporcie to kierunek idealny dla osób zainteresowanych sportem, ale nie tylko od strony zawodów, wyników i osiągnięć, ale przede wszystkim od strony organizacyjnej, która wydaje się ogromną machiną i zbiorem różnorodnych procesów. To propozycja dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się jakie zadania należy wykonać, aby doszło do rozgrywek, bądź w jaki sposób funkcjonuje klub sportowy. To kierunek o charakterze biznesowym, menedżerskim, nastawiony na pozyskanie wielu umiejętności menedżerskich.

Zarządzanie w sporcie jest kierunkiem o szerokim programie kształcenia. Istotą jest pozyskanie uniwersalnych kompetencji menedżerskich oraz specjalistycznych umiejętności, dotyczących między innymi kształtowania zachowań konkurencyjnych w biznesie sportowym, samodzielnego podejmowania działalności gospodarczej lub społecznej w sporcie, analizy rynku sportu i wykorzystywania wyników analizy w praktyce, czy doboru i prowadzenia działań marketingowych w sporcie i kształtowania sponsoringu.

Zarządzanie w sporcie, między innymi z faktu szerokiego programu, jest kierunkiem, który zazwyczaj realizowany jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Często też występuje zarówno w formule stacjonarnej i niestacjonarnej. Należy podkreślić, że pomiędzy trybem stacjonarnym a niestacjonarnym nie występują żadne różnice programowe i studenci zaznajamiają się z takimi zagadnieniami jak koncepcje zarządzania, komunikacja marketingowa, zarządzanie procesami, przedsiębiorczość, zarządzanie infrastrukturą sportową, czy organizacja imprez sportowych. W toku studiów szczególny nacisk kładziony jest na przygotowanie do kierowania zespołem i zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach sportowych.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE W SPORCIE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie w sporcie

Zarządzanie w sporcie najczęściej występuje jako kierunek prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia, zatem wedle podziału na studia licencjackie i magisterskie. W zależności od wyboru stopnia, nasza nauka może trwać 3 lata albo 2 lata. Łącznie, prowadząc kształcenie na dwóch stopniach, nauka trwać może 5 lat. Przed dokonaniem wyboru, należy dokładnie zapoznać się z ofertami dydaktycznymi, ponieważ każda uczelnia oferująca ten kierunek może prowadzić inną formę kształcenia.

Czas trwania studiów na kierunku zarządzanie w sporcie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza stac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE W SPORCIE STUDIA I STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek zarządzanie w sporcie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza Przedmioty:

biologia, chemia, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku zarządzanie w sporcie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza stac. I stopnia:
45
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek zarządzanie w sporcie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza stac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W SPORCIE:

 • kluby sportowe
 • ośrodki i organizacje sportowe
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • Wydział Turystyki i Sportu
 • firmy doradcze
 • media
 • siłownie
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W SPORCIE

Komentarze (0)