Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia Szczecin

Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia Szczecin

Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia Szczecin

Studia I stopnia w Szczecinie

mechanika i budowa maszyn

Odkryj mechanikę i budowę maszyn w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia (inżynierskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • przedmiot dodatkowy

 

Aby zostać studentem kierunku mechanika i budowa maszyn w Szczecinie będziesz musiał zaliczyć egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z chemii, fizyki, geografii lub informatyki na poziomie rozszerzonym. W przypadku wybranych uczelni, kandydaci będą musieli przejść praktykę przygotowawczą na studia oraz otrzymać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w Szczecinie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Szczecinie?

Mechanika i budowa maszyn to studia, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem studentów pasjonujących się naukami technicznymi i ścisłymi, którzy chcieliby zawodowo rozwijać się w tym kierunku. Popularność powyższego kierunku wiąże się z powszechnym zastosowaniem maszyn i nowoczesnych technologii w przemyśle oraz codziennym życiu. Dlatego też, specjaliści posiadający wszechstronną wiedzę i umiejętności z obszaru projektowania i eksploatacji tego typu urządzeń mogą liczyć na wiele ciekawych ofert pracy, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek mechanika i budowa maszyn w Szczecinie powinny spełnić kilka istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii będzie zainteresowanie naukami matematycznymi i technicznymi oraz umiejętność analitycznego myślenia. Dodatkowym atutem mogą być zdolności manualne oraz skrupulatność w wykonywaniu powierzonych obowiązków zawodowych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek mechanika i budowa maszyn będą mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • podstawy nauki o materiałach
 • informatyka
 • obróbka użytkowa części maszyn
 • dynamika układów mechanicznych

Jako student będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie idealnie dopasowana do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę modułów specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. W czasie studiów wykształcisz również szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim, nauczysz się projektowania, konstruowania i wytwarzania specjalistycznych maszyn przemysłowych. Co więcej, poznasz zaawansowane narzędzia informatyczne i poznasz metody programowania oraz modelowania 3D.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Szczecinie trwają trzy i pół roku lub cztery lata, czyli siedem lub osiem semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł inżyniera, który umożliwi Ci dalsze kształcenie lub rozpoczęcie pracy zawodowej.

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn w Szczecinie będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowne przygotowanie zawodowe, dzięki czemu bez problemu znajdziesz satysfakcjonującą i perspektywiczną pracę.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się w zawodzie projektanta i konstruktora specjalistycznych maszyn przemysłowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z przemysłem energetycznym czy przetwórczo-chemicznym. Co więcej, możesz znaleźć zatrudnienie w firmach projektowych oraz doradczych.

Absolwenci często decydują się na objecie stanowisk kierowniczych i menedżerskich, na których są odpowiedzialni między innymi za nadzorowanie procesu produkcyjnego. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje z powodzeniem wykorzystasz zakładając własną działalność gospodarczą. Po ukończeniu studiów zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn (studia I stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek mechanika i budowa maszyn (studia I stopnia) w Szczecinie

 • Akademia Morska w Szczecinie
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Szczecinie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)