Mechanika i budowa maszyn studia zaoczne Łódź

Mechanika i budowa maszyn studia zaoczne Łódź

Mechanika i budowa maszyn studia zaoczne Łódź

Studia zaoczne w Łodzi

mechanika i budowa maszyn

Odkryj mechanikę i budowę maszyn w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Mechanika i budowa maszyn studia zaoczne Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Łódzkiej oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku mechanika i budowa maszyn w Łodzi wahają się od 5650 zł do 5880 zł za pierwszy rok studiów.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn studia zaoczne Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

Jakie są ceny studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Kierunki studiów niestacjonarnych w Łodzi są płatne. Ceny semestralne i roczne ustalane są indywidualnie przez uczelnie w Łodzi różnią się od siebie w zależności od realizowanego kierunku studiów. Czesne za rok studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn w Łodzi możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w Łodzi - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Łodzi

 

Gdzie studiować na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek mechanika i budowa maszyn w Łodzi

 • Politechnika Łódzka
 • Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

 

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Jak wyglądają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Mechanika i budowa maszyn to innowacyjny kierunek, który skupia się na konstruowaniu i technologii budowy maszyn i urządzeń. Burrhus Frederic Skinner stwierdził, że to nie maszyny muszą myśleć, a ludzie, którzy je tworzą, dlatego tak ważna jest precyzja i dokładność przy realizacji procesów takich, jak projektowanie, wytwarzanie czy eksploatacja maszyn i konstrukcji.

Idealni kandydaci na studia inżynierskie tego typu nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów ścisłych, zwłaszcza z matematyką, fizyką i informatyką. W zakresie Twoich zainteresowań powinny mieścić się najnowsze rozwiązania technologiczne. Jeśli jesteś osobą komunikatywną o umyśle analitycznym i potrafisz pracować w grupie, kierunek mechanika i budowa maszyn w Łodzi jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

3. Gdzie studiować?

Studia w Łodzi na kierunku mechatronika możesz realizować przede wszystkim na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. Uczelnie w Łodzi gwarantują najwyższy poziom kształcenia na kierunkach ścisłych i technicznych realizowanych w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

4. Praca po studiach

Kierunek mechanika i budowa maszyn w Łodzi umożliwia studentom pracę na stanowiskach konstruktorów, technologów, eksploatatorów, głównych mechaników w jednostkach naukowo-badawczych, biurach projektowo-konstrukcyjnych, firmach konsultingowych. Studenci mają także kompetencje do założenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwenci zatrudniani są w jednostkach odbioru technicznego produktów i materiałów, w jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych, w jednostkach gospodarczych, administracyjnych i edukacyjnych wymagających wiedzy technicznej i informatycznej, w przemyśle maszynowym oraz pokrewnych.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza matematyce i fizyce. W zależności od wybranej uczelni w siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: chemia techniczna, grafika inżynierska, technika i standardy akademickie, nauka o materiałach, podstawy ekonomiczno-prawne funkcjonowania przedsiębiorstwa, bezwiórowe technik, podstawy automatyzacji i mechatroniki, problemy dynamiki nieliniowe, systemy w maszynach i urządzeniach, urządzenia transportowe, komputerowa analiza naprężeń i przepływów, doskonalenie systemów produkcji, wymiana ciepła, mechanika techniczna, nowoczesne materiały inżynierskie i wiele innych.

 

W programie studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • chemia techniczna,
 • nauka o materiałach,
 • podstawy ekonomiczno-prawne funkcjonowania przedsiębiorstwa,
 • bezwiórowe technik,
 • podstawy automatyzacji i mechatroniki,
 • problemy dynamiki nieliniowe,
 • systemy w maszynach i urządzeniach,
 • urządzenia transportowe,
 • komputerowa analiza naprężeń i przepływów,
 • doskonalenie systemów produkcji,
 • wymiana ciepła, mechanika techniczna,
 • nowoczesne materiały inżynierskie
 • i wiele innych.

 

W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład: konstrukcja i eksploatacja maszyn, mechanika stosowana, technologia budowy maszyn. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni w Łodzi, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowania studentów.

Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które umożliwia projektowanie i wykonywanie konstrukcji mechanicznych, to znaczy maszyn przemysłowych i roboczych, silników samochodowych, obrabiarek, urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Zdobywają umiejętności wiążące się stricte z konstrukcją i technologią budowy maszyn i urządzeń. Studenci rozwijają zdolności projektowania, konstruowania, technologii i eksploatacji maszyn, posługiwania się profesjonalnym oprogramowaniem komputerowym w dziedzinie mechaniki i budowy maszyn.

Ile trwają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Kierunek mechanika i budowa maszyn w Łodzi w trybie niestacjonarnym możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia, to znaczy zarówno na stopniu pierwszym, jak i drugim. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają cztery lata, czyli osiem semestrów, i kończą się egzaminem inżynierskim. Tytuł inżyniera umożliwia podjęcie pracy w zawodzie, a także pozwala kontynuować edukację na studiach drugiego stopnia.

Studia drugiego stopnia trwają półtora roku, czyli trzy semestry, i kończą się egzaminem magisterskim, a tym samym zapewniają tytuł magistra inżyniera. Studia magisterskie poszerzają wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia i pozwalają zdobyć dodatkowe kompetencje. Warto zaznaczyć, że studia drugiego stopnia może podjąć absolwent mechaniki i budowy maszyn pierwszego stopnia lub pokrewnych studiów inżynierskich.

Jaka praca po kierunku mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Studia w Łodzi na kierunku mechanika i budowa maszyn gwarantują pracę na stanowiskach konstruktorów, technologów, eksploatatorów, głównych mechaników w jednostkach naukowo-badawczych, biurach projektowo-konstrukcyjnych, firmach konsultingowych. Studenci mają także kompetencje do założenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwenci zatrudniani są w jednostkach odbioru technicznego produktów i materiałów, w jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych, w jednostkach gospodarczych, administracyjnych i edukacyjnych wymagających wiedzy technicznej i informatycznej, w przemyśle maszynowym oraz pokrewnych, w zakładach, które zajmują się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, w jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych, w nowoczesnych przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego, na produkcjach, które zajmują się projektowaniem i automatyzacją procesów technologicznych, w jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, w jednostkach nadzoru technicznego, w firmach projektowych, w doradztwie i konsultingu, w biurach konstrukcyjnych, w biznesie, w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego i przemysłów pokrewnych, w placówkach projektowo-konstrukcyjnych, w placówkach technologicznych.

Kierunek mechanika i budowa maszyn w Łodzi przygotowuje studentów do pracy w roli konstruktorów i technologów, a także na stanowiskach, które wymagają wiedzy w zakresie wykorzystania współczesnych systemów CAD, CAE oraz CAM, a także podejmują pracę w zakładach przemysłowych obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych, w biurach konstrukcyjnych oraz w firmach projektowych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

W procesie rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów
 • wyniki z podanych egzaminów maturalnych: matematyka, fizyka, chemia, język obcy

 

 

Studia inżynierskie na kierunkach takich jak mechanika i budowa maszyn są niezwykle popularne wśród propozycji kształcenia. Kandydatów na studia niestacjonarne także jest bardzo wielu. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, zazwyczaj obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. lub decyduje kolejność zgłoszeń. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Studia w Łodzi na kierunku mechanika i budowa maszyn są jednymi z najczęściej wybieranych wśród propozycji studiów technicznych. Praktyczny charakter tego typu kierunku przekonuje bardzo wielu kandydatów. Nim zdecydujesz o rekrutacji, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy interesujesz się eksploatacją i obróbką maszyn?
 • Czy jesteś osobą komunikatywną i potrafisz pracować w zespole?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, studia inżynierskie są właśnie dla Ciebie. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, zazwyczaj obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. W przypadku studiów stacjonarnych uwzględniane są także przedmioty dodatkowe, jednak ich brak nie dyskwalifikuje kandydatów, biorących udział w postępowaniu rekrutacyjnym na studia niestacjonarne. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Warto także sprawdzić, czy wymogi rekrutacyjne nie przewidują wykonania odpowiednich badań lekarskich. Niejednokrotnie uczelnie techniczne pragną zweryfikować zdolność kandydatów do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Jakie opinie mają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Studia inżynierskie w Łodzi w ramach mechaniki i budowy maszyn są jednymi z najpopularniejszych wśród kierunków architektura i budownictwo.

Kesja, studentka pierwszego roku studiów magisterskich, stwierdziła:

Konstrukcje i technologie wiążące się z budową maszyn i urządzeń brzmią bardzo poważnie, ale przede wszystkim praktycznie. Wiedza, którą zdobywam w ramach zajęć na Politechnice Łódzkiej, jest bardzo przydatna i z pewnością przysłuży mi się w pracy zawodowej.

Kierunki inżynierskie i techniczne w Łodzi

energetyka
Rozwiń

Komentarze (0)