Pedagogika specjalna - Poznań

Pedagogika specjalna - Poznań

Pedagogika specjalna - Poznań

Studia w Poznaniu 

pedagogika specjalna

 

Odkryj pedagogikę specjalną w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Pedagogika specjalna studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku pedagogika specjalna w Poznaniu to studia jednolite magisterskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia na kierunku pedagogika specjalna w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie

W Poznaniu pedagogikę specjalną możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Studiów Edukacyjnych UAM).

czytaj dalej wszystko o Pedagogika specjalna - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek PEDAGOGIKA SPECJALNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Pedagogika specjalna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek pedagogika specjalna w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku pedagogika specjalna w Poznaniu powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych.

Dodatkowym atutem będą także punkty uzyskane za udział w olimpiadach naukowych. Dokładne wymagania rekrutacyjne znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pedagogika specjalna w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA SPECJALNA?

Pedagogika specjalna to dziedzina pedagogiki, która zajmuje się niesieniem pomocy i wsparcia osobom w różnym wieku, które mierzą się z różnorodnymi trudnościami wpływającymi na ich funkcjonowanie społeczne. Nauczanie osób niepełnosprawnych jest niezwykle wymagającym i czasochłonnym procesem, który wiąże się z koniecznością przejścia kompleksowego przygotowania, powołania oraz pełnego zaangażowania w swoje obowiązki. Kształceniem profesjonalnych i oddanych swojej pracy pedagogów zajmuje się kierunek pedagogika specjalna w Poznaniu.

Kandydaci na studia pedagogiczne powinni interesować się naukami psychologicznymi, humanistycznymi oraz społecznymi. Jednak najważniejszym czynnikiem, który powinna mieć każda osoba ubiegająca się o przyjęcie na te studia, jest powołanie oraz chęć niesienia pomocy innym, bardziej potrzebującym ludziom. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą empatyczną i masz duże zdolności interpersonalne, to studia na kierunku pedagogika specjalna powinny być twoim wyborem.

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku pedagogika specjalna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pedagogika specjalna w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich.  Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia pedagogiczne w Poznaniu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów, co sprawia, że coraz częściej znajdują się one w ofercie poznańskich uczelni wyższych. Obecnie kierunek pedagogika specjalna w trybie jednolitych studiów magisterskich możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Ukończenie studiów jest gwarancją przyszłościowego wykształcenia i przygotowania zawodowego.

Program studiów pedagogicznych w Poznaniu oscyluje głównie wokół nauk psychologicznych, humanistycznych czy społecznych. Jako student, poznasz specyfikę pracy pedagoga oraz skupisz się na rozwijaniu swojej wiedzy z zakresu historii i najnowszych osiągnięć szerokiej dziedziny, jaką jest pedagogika. Po ukończeniu trzech semestrów, studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich potrzeb i planów zawodowych. W ofercie znajdą się:

 • logopedia
 • terapia pedagogiczna dzieci i młodzieży z trudnościami w funkcjonowaniu psychospołecznym
 • edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną

 

Dokładny program studiów oraz plan zajęć będzie się różnił w zależności od wybranej specjalizacji.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PEDAGOGIKA SPECJALNA?

Studia w Poznaniu wyróżniają się programem dopasowanym do realiów i potzreb obecnego rynku pracy, dzięki czemu ich absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia w wielu prężnie działających branżach. Po ukończeniu kierunku pedagogika specjalna będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w szkołach dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz w ośrodkach opiekuńczych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się na stanowisku pedagoga specjalnego czy wychowawcy w placówkach edukacyjnych i rehabilitacyjnych dla dzieci.

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z zawodem logopedy, zarówno w szkołach i przedszkolach, jak i w placówkach służby zdrowia. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie także w:

 • ośrodkach naukowo-badawczych
 • specjalistycznych wydawnictwach
 • mediach

 

Interesującą alternatywą jest także praca w ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych, fundacjach i centrach mediacyjnych. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu zbliżonym do ich wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku pedagogika specjalna w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek pedagogika specjalna w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek pedagogika specjalna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Studiów Edukacyjnych UAM) stacjonarne, niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Pedagogika specjalna w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Pedagogika specjalna Poznań studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Pedagogika specjalna Poznań studia stacjonarne

Pedagogika specjalna Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku pedagogika specjalna w Poznaniu

Kierunki pedagogiczne w Poznaniu

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski