Pedagogika specjalna - Warszawa

Pedagogika specjalna - Warszawa

Pedagogika specjalna - Warszawa

Studia w Warszawie

pedagogika specjalna

Odkryj kierunek pedagogika specjalna w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Pedagogika specjalna studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Pedagogika specjalna w Warszawie to studia jednolite magisterskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Pedagogika specjalna to studia pozwalające na zdobycie specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji z zakresu otaczania opieką osób o szczególnych wymaganiach. Studenci uczestniczą w zajęciach poświęconych nie tylko podstawom pedagogiki czy psychologii. Poznają także wszelkie aspekty związane z rozwojem i wsparciem osób niepełnosprawnych, chorych przewlekle czy niedostosowanych społecznie.

W programie kształcenia znajdą się także przedmioty rozwijające kompetencje miękkie – niezbędne w pracy każdego pedagoga. Po zakończeniu nauki absolwenci znajdą zatrudnienie między innymi w domach opieki społecznej, ośrodkach wychowawczo-opiekuńczych czy domach poprawczych lub instytucjach takich jak miejskie ośrodki pomocy społecznej.

 

czytaj dalej wszystko o Pedagogika specjalna - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek pedagogika specjalna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Pedagogika specjalna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Pedagogika specjalna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pedagogika specjalna w Warszawie?

Studia na kierunku pedagogika specjalna zarezerwowane są dla tych absolwentów szkół średnich, którzy lubią nauki humanistyczne i społeczne. Wśród wymogów rekrutacyjnych znajduje się wiele przedmiotów, dzięki którym znalezienie się na listach osób przyjętych będzie łatwe i przyjemne. Na maturze możesz zdawać bowiem przedmioty takie jak: WOS, historia, geografia, czy nawet filozofia. Są to przedmioty dodatkowe, które uwzględniane są podczas rekrutacji podobnie jak wyniki z przedmiotów obligatoryjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pedagogika specjalna w Warszawie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PEDAGOGIKA SPECJALNA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA

PEDAGOGIKA SPECJALNA WARSZAWA STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PEDAGOGIKA SPECJALNA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

PEDAGOGIKA SPECJALNA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA SPECJALNA W WARSZAWIE?

1.Dla kogo ten kierunek

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna jest współcześnie rola pedagoga. Zależy nam bowiem na tym, by nasze dzieci rozwijały się jak najlepiej. Dziś też staramy się usuwać bariery, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były nie do przekroczenia. Nie każdy jednak jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z różnymi wyzwaniami życia w nowoczesnym, dynamicznym świecie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy dziećmi, czy ludźmi dorosłymi, możemy potrzebować wsparcia od osoby, która zmotywuje do pracy nad sobą i wskaże różne możliwe ścieżki rozwoju. Pedagogika specjalna to dział pedagogiki, w którym największy nacisk kładzie się właśnie na wyzwalanie z różnorodnych barier rozwojowych.

Osoby, które zajmują się pedagogiką specjalną, pracują najczęściej z ludźmi, którzy z różnych przyczyn nie mogą odnaleźć się w społeczeństwie – mogą to być indywidualne uprzedzenia, uzależnienia, czy choroby. Rola pedagoga specjalnego polega na dbaniu o rozwój i wspieraniu. Jeżeli chciałbyś wybrać kierunki studiów takie jak pedagogika specjalna, musisz pamiętać, że powinieneś być empatyczny, otwarty, tolerancyjny, wrażliwy i gotowy do niesienia pomocy innym ludziom.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pedagogika specjalna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia jednolite (magisterskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pedagogika specjalna w Warszawie realizowane są zarówno w ramach drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program kształcenia i gdzie studiować

Studia pedagogiczne znajdują się w ofercie bardzo wielu ośrodków akademickich. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru powinieneś zastanowić się, jaki dział pedagogiki interesuje cię najbardziej. Jeśli jest to pedagogika specjalna, to czekają na ciebie uczelnie, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie kształcą najlepszych specjalistów z zakresu nauk pedagogicznych.

Programy kształcenia tych ośrodków akademickich mogą się nieznacznie od siebie różnić, ich człon pozostaje jednak taki sam. Podczas wszystkich lat kształcenia czeka cię wiele pasjonujących zajęć, dzięki którym będziesz wiedział, jak profesjonalnie podchodzić do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. W siatce programowej znalazły się między innymi przedmioty takie jak: wstęp do psychologii, pedagogika społeczna, rehabilitacja społeczna osób dorosłych z niepełnosprawnościami, czy diagnostyka w dydaktyce specjalnej.

 

4. Praca po studiach

Zawód pedagoga cieszy się bardzo dużą popularnością. Dziś doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest otaczanie odpowiednią opieką osób, które jej potrzebują. To pozwala uniknąć wykluczeń, czy nietolerancji. Trzeba zaznaczyć jednak, że praca pedagoga specjalnego powinna być wybierana przede wszystkim przez osoby, które czują powołanie. Musisz mieć świadomość, że twoja praca może być dla ciebie niekiedy obciążeniem psychicznym, ale dzięki pasji będziesz z niej czerpać niemałą satysfakcję.

Jako pedagog specjalny zatrudnienie znajdziesz w różnego rodzaju placówkach edukacyjnych, świetlicach środowiskowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, ośrodkach dziennego pobytu, placówkach resocjalizacyjnych, poradniach socjalnych. Czekają na ciebie także fundacje, czy organizacje pozarządowe. Do twoich aktywności zawodowych należeć będzie praca z osobami, które potrzebują wsparcia zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Ile trwają studia na kierunku pedagogika specjalna w Warszawie?

Studia na kierunku Pedagogika specjalna w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 5 lat (studia jednolite) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku pedagogika specjalna w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek pedagogika specjalna w Warszawie

  • Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Uniwersytet Warszawski

 

Kierunki pedagogiczne w Warszawie

logopedia
Rozwiń

Popularne kierunki pedagogiczne niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia pedagogiczne wybrać

Studia na kierunku pedagogika - wszystko co musisz wiedzieć

Studia pedagogiczne w Warszawie

Jakie są kierunki pedagogiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PEDAGOGIKA SPECJALNA

Komentarze (0)