Budownictwo - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Budownictwo - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Budownictwo - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Gdańsku na kierunku

budownictwo

Odkryj budownictwo w Gdańsku i sprawdź gdzie możesz studiować 

Budownictwo studia – Gdańsk, Gdynia, Sopot | woj. pomorskie

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że Budownictwo to jedna z najważniejszych dziedzin, potrzebna ludziom w każdym miejscu na świecie. Od zarania dziejów ludzie budowali prowizoryczne schronienia, mające zapewnić im ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi, dzikimi zwierzętami i najazdami wrogich plemion. Wraz z upływem czasu i rozwojem cywilizacji, tworzone budowle były coraz bardziej okazałe i pełniły znacznie więcej użytecznych funkcji.

Obecnie nikt nie wyobraża sobie perspektywy zamieszkania w domu, który nie spełnia podstawowych wymogów odnośnie bezpieczeństwa, jest funkcjonalny, zapewnia mieszkańcom dostęp do wszystkich mediów, a dodatkowo wyróżnia się na tle innych innowacyjnym designem, podziwianym przez większość sąsiadów.

Dlatego Budownictwo obecnie to nie tylko dziedzina czysto techniczna, inżynierska, w której liczą się wyłącznie pragmatyczne umiejętności zagospodarowania terenu pod budowę, to również wizjonerskie spojrzenie na stylistykę poszczególnych materiałów, doskonałe w nich rozeznanie i umiejętność wprowadzenia w życie nawet najbardziej wymagających wizji wszystkich klientów.

Budownictwo to także dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, o systematyczne ulepszanie której dbają wykwalifikowani specjaliści. Nic dziwnego, że zainteresowanie przyszłych studentów podjęciem studiów na tym kierunku ciągle rośnie. Aby takim specjalistą się stać należy pozyskać solidną, szeroką wiedzę, zamkniętą w jednym interdyscyplinarnym kierunku kształcenia.

 

Czego się nauczysz na studiach

Kierunek Budownictwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zakłada naukę projektowania i wykonawstwa złożonych obiektów budownictwa mieszkaniowego, komunalnego, przemysłowego i komunikacyjnego. Studenci mogą wybierać spośród wielu profili kształcenia, ukierunkowanych na konkretny obszar dziedziny; od budowy dróg i autostrad, przez budownictwo wodne i morskie, po konstrukcje mostowe. Dlatego też ukończenie studiów na tym kierunku da ci gwarancję posiadania szeregu kompetencji, pożądanych przez pracodawców na współczesnym rynku pracy.

 

Dla kogo te studia

Żeby odnieść sukces w dowolnej dziedzinie nauki i gospodarki, należy włożyć wiele pracy w przyswojenie koniecznych zagadnień kierunkowych. To jednak nie wszystko – mimo najcięższych trudów, nie każdemu nauka przyjdzie z łatwością. Dlatego aby zostać absolwentem Budownictwa, który z dużym prawdopodobieństwem odniesie sukces w życiu zawodowym, należy spełnić kilka podstawowych wymagań.

Posiadasz otwarty umysł, gotowy do pomieszczenia ogromu zagadnień z dziedziny nauk ścisłych? Chciałbyś stać się częścią wykwalifikowanego grona pracowników, którzy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców tworzonego budynku? Wizja przyswajania wiedzy chemicznej i fizycznej nie przysparza cię o zawrót głowy? Twierdząca odpowiedź na przynajmniej jedno pytanie czyni cię potencjalnie idealnym kandydatem na studia inżynierskie na kierunku Budownictwo w Trójmieście!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE JEST KIERUNEK BUDOWNICTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE BUDOWNICTWO JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Budownictwo w Trójmieście?

Jak wygląda rekrutacja na Budownictwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Za proces kwalifikacji odpowiada, wszystkim dobrze znany, konkurs świadectw, w którym kandydaci muszą pochwalić się jak najlepszymi wynikami z matematyki i fizyki. Warto szczegółowo upewnić się w kryteriach rekrutacyjnych, gdyż mogą one różnić się w zależności od uczelni. Szczegółowych informacji szukaj na stronie internetowej placówki, którą chciałbyś obrać za miejsce zdobywania wyższego wykształcenia kierunkowego.

Wymagania na Budownictwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie nie należą do najmniejszych, ale jest to podyktowane także bogatym programem nauczania, z którym należy zmierzyć się w toku nauki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Politechnika Gdańska Politechnika Gdańska Termin rekrutacji I stopnia:
od 11.05.2020
do 17.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 11.05.2020
do 17.08.2020
Dowiedz się więcej
Sopocka Szkoła Wyższa Sopocka Szkoła Wyższa Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.04.2020
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.04.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia na kierunku Budownictwo w Trójmieście

Jeśli po zapoznaniu się z poprzednimi akapitami jesteś jeszcze bardziej utwierdzony w tym, że Budownictwo jest kierunkiem dla ciebie, a ponadto chciałbyś dowiedzieć się nieco więcej o programie nauczania i ogólnym wyglądzie tego kierunku, poniższa treść powinna okazać się dla ciebie wartościowa.

Budownictwo, jak zdecydowaną większość istniejących kierunków studiów, można podjąć stacjonarnie oraz niestacjonarnie. Jeżeli zależy ci na zdobywaniu wyższego wykształcenia poprzez uczęszczanie na zajęcia i wykłady przez pięć dni roboczych oraz niestraszna ci konkurencja, powinieneś wybrać pierwszą z wymienionych możliwości.

Studia niestacjonarne posiadają ogromną zaletę w postaci skoncentrowania czasu poświęconego na zdobywanie wiedzy jedynie do dwóch dni, a dokładniej weekendu. Pozostały czas możesz wykorzystać jak tylko ci się podoba. Oczywiście są też gorsze strony tej opcji – podjęcie studiów wieczorowych będzie wiązało się z wnoszeniem systematycznych opłat.

 

Program studiów i przedmioty

Niezależnie od tego, jaki tryb i rodzaj studiów wybierzesz, jako absolwent będziesz posiadał całą gamę niezbędnych do podjęcia pracy, zgodnej z kierunkiem kształcenia, umiejętności, uzupełnionych o solidną dawkę podstaw teoretycznych.

Przedmioty, które prawdopodobnie napotkasz na drodze swoich zmagań z Budownictwem, to:

  • Techniki informatyczne
  • Technologia i organizacja robót budowlanych
  • Ekonomika budownictwa
Ile trwają studia na kierunku Budownictwo w Trójmieście

Ile trwają studia na kierunku Budownictwo w Trójmieście

Kierunki studiów w Trójmieście można podzielić na jednolite magisterskie, czyli takie, których ukończenie będzie wiązało się z regularnym zdobywaniem wiedzy przez pięć lat oraz niejednolite, które dzielą się na dwa uzupełniające się etapy.

Budownictwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie należy do tego drugiego, znacznie szerszego zbioru wszystkich kierunków. W praktyce oznacza to, że student pierwszego stopnia na ukończenie swoich edukacyjnych zmagań będzie musiał zagospodarować trzy i pół roku, a wraz z uzyskaniem tytułu inżyniera otrzyma uprawnienia do podjęcia pracy w zawodzie.

Na ukończenie magisterskich studiów drugiego stopnia, które w znacznym stopniu poszerzą i wzbogacą posiadaną już wiedzę, trzeba będzie poświęcić jedynie półtora roku swojego czasu.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Budownictwo w Trójmieście

Na całokształt wiedzy, jaką należy posiąść tuż przed aplikacją na wybrany kierunek studiów, składa się między innymi regulamin danego kierunku studiów. Dlatego zanim zdecydujesz się na podjęcie studiów na kierunku Budownictwo, powinieneś nieco wiedzieć o samej procedurze rekrutacyjnej, ustalonej przez uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

 

Proces rekrutacji

Całokształt rekrutacji na większość kierunków studiów w Trójmieście przebiega dwuetapowo i nie jest niczym skomplikowanym. Jako że Budownictwo należy do kanonu nauk technicznych, przedmiotami wiodącymi, a więc takimi, które warto zdawać na rozszerzonej maturze, będą matematyka, fizyka oraz język obcy nowożytny. Po otrzymaniu wyników z tych właśnie przedmiotów lub zapoznaniu się z ocenami na świadectwie ukończenia studiów pierwszego stopnia, będziesz mógł przejść do dalszej części procedury aplikacyjnej.

Szczęśliwcy, którym uda się odnieść sukces na szczeblu ogólnopolskim podczas zmagań z olimpiadą przedmiotową, otrzymają odgórnie wstęp na dowolnie wybrany kierunek studiów, w którego kanonie znajduje się przedmiot ich wyspecjalizowania.

Pierwszym krokiem, który z pewnością przybliży cię do zasilenia grona studentów tego prestiżowego kierunku, będzie zgłoszenie swojej kandydatury za pośrednictwem zamieszczonego na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej, formularza. Przed tobą najtrudniejsza część – oczekiwanie na udostępnienie list przyjętych.

 

Potrzebne dokumenty

Jeśli dostąpisz zaszczytu możliwości ujrzenia swojego nazwiska na liście przyjętych na studia pierwszego lub drugiego stopnia na kierunku Budownictwo w Trójmieście, powinieneś udać się do fotografa i poprosić o wykonanie zdjęcia o wymiarach 35X45mm. Ponadto powinieneś dostarczyć swoje świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz dowód osobisty.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Budownictwo w Trójmieście?

Jaka praca po studiach na kierunku Budownictwo w Trójmieście?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu opisywanego kierunku studiów? Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Budownictwo za główny cel stawiają sobie uposażenie wszystkich studentów w taką wiedzę i umiejętności, które w jak najlepszy sposób odpowiedzą na zapotrzebowanie pracodawców na dzisiejszym, niezwykle wymagającym rynku pracy.

Dlatego niezależnie od wybranej uczelni w Trójmieście, jako abiturient Budownictwa z pewnością będziesz mógł pochwalić się życiem zawodowym i zarobkami, jakich pozazdrościłaby ci prawdopodobnie znaczna część społeczeństwa.

Najodważniejszą i jednocześnie najlepiej opłacalną drogą zawodową, jaką można kroczyć po ukończeniu Budownictwa w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, będzie założenie własnej działalności gospodarczej, opierającej swoje funkcjonowanie na dowolnym sektorze ściśle związanym z Budownictwem. Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, pamiętaj, że bez pomysłu na siebie i pewnej dozy talentu do zarządzania, ciężko będzie ci odnieść większy sukces.

Za pierwszą pracę ściśle związaną z ukończonym kierunkiem kształcenia, absolwenci najczęściej wybierają względnie bezpieczną opcję, pozwalającą przede wszystkim na zdobycie niezwykle cennego doświadczenia, które zostanie docenione przez pracodawców szukających kandydatów na pracowników wyższego szczebla.

Jedną z opcji będzie zatrudnienie w biurach projektowych, gdzie wykorzystasz nie tylko całą gamę umiejętności praktycznych z obszaru kierunku kształcenia, ale również przekonasz się o tym, jak ważne w codziennym życiu są wysokie kompetencje interpersonalne – konieczność podjęcia współpracy ze sztabem architektów i podwykonawców powinna je wzbogacić.

Ponadto każdy z abiturientów będzie miał okazję postarać się o różnorakie stanowiska, zależne w głównej mierze od doświadczenia i osobistych dążeń, w następujących miejscach:

  • firmach wykonawczych,
  • nadzorze budowlanym,
  • produkcji materiałów budowlanych,
  • instytutach naukowo- badawczych.

Jakie opinie mają studia na kierunku Budownictwo w Trójmieście?

Okres kwalifikacyjny na studia bywa niełatwy i skomplikowany. Po wyborze kierunku kształcenia, należy zastanowić się w którym mieście chcemy podjąć studia? Wśród wielu pytań, jakie zadają kandydaci na studia, powinno pojawić się następujące: Jakie ma kierunek Budownictwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie opinie?

Krzysztof, student pierwszego roku Budownictwa w Trójmieście, mówi:

„Wybieranie przez mnie studiów to była ciągła batalia z samym sobą. Porównywałem, pytałem, sprawdzałem. Ostatecznie wybór padł na Budownictwo. Chociaż tak naprawdę dopiero niedawno zacząłem ten kierunek, już wiem, że był to strzał w dziesiątkę. Zdecydowałem się studiować w Gdańsku. Tutaj otrzymałem wiele możliwości, wiele dróg, którymi mogłem pójść. Nie żałuję. A nawet polecam.”   

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

Komentarze (0)