Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Współczesne środowisko biznesowe oparte jest na najnowocześniejszych technologiach przechowywania i przetwarzania danych. Trudno wyobrazić sobie poprawnie funkcjonujący biznes jakiejkolwiek branży bez udziału komputerów z dostępem do Internetu. Cyfrowe transformacje aplikacji i usług umożliwiają przeprowadzanie analizy ogromnej ilości danych, co w przypadku dużych działalności jest niezbędne do ich istnienia. Studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu na wykwalifikowanych pod kątem pracy z systemami informatycznymi opartymi na cyfryzacji analityków baz danych oraz informatyków. Jeśli w swojej przyszłej pracy chciałbyś połączyć wszechstronne zainteresowania z dziedzin nauk o zarządzaniu, innych nauk społecznych oraz zamiłowanie do przedmiotów ścisłych, studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się jako student kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie? Posiądziesz gruntowną i usystematyzowaną wiedzę z zakresu tworzenia baz danych, ich analizowania i modyfikowania. Dowiesz się, jak obsługiwać programy komputerowe niezbędne do analizowania danych. Praca nad ogromną ilością danych, tak zwaną Big Data, dzięki opanowaniu podstawowej umiejętności kodowania, przestanie być dla ciebie abstrakcją. Nauczysz się modelowania i eksploracji procesów biznesowych, poznasz aplikacje i usługi IT ułatwiające pracę w sferze cyfryzacji biznesu. Zagłębisz tajniki bezpieczeństwa cyfrowego i ochrony tak zwanych danych wrażliwych. Jednak zanim to wszystko, przygotuj się na solidne przeszkolenie z matematyki i teoretyczną naukę programowania poprzez tworzenie algorytmów w zeszycie oraz zagłębienie wiedzy z zakresu budowy komputera i sieci internetowych – bez tych podstaw nie będziesz mógł stać się w pełni kompetentny w przyszłym zawodzie.

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie? Jako, że studia te oscylują wokół branży IT, która w obecnych czasach jest jedną z najlepiej prosperujących i opłacalnych gałęzi nauki, zdobędziesz przyszłościową, rozwojową i zapewniającą wysokie wynagrodzenie pracę. Będziesz mógł zostać specjalistą do spraw zarządzania informacją, analitykiem danych i raportów medialnych, czy specjalistą do spraw zastosowań informatyki. Jeśli w kręgu twoich zainteresowań leżą media i reklama, zajmiesz się analityką mediów społecznościowych pod kątem najczęściej umieszczanych treści i preferencji użytkowników.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi na Uniwersytecie Łódzkim w procesie rekrutacyjnym brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, geografia, historia, WOS, informatyka, fizyka, biologia, chemia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020 / 2021

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 03.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
do 10.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.07.2020
do 15.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.07.2020
do 15.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • posługiwania się fachową terminologią informatyczną
 • znajomości wybranych języków programowania
 • pracy z ogromną ilością danych Big Data
 • automatyzacji procesów biznesowych
 • bezpieczeństwa cyfrowego
 • modelowania i eksploracji modeli biznesowych
 • cyfryzacji aplikacji i usług

Jak wyglądają studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie?

 

1. Typ i tryb studiów

Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie to kierunek, który można realizować zarówno w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób które chcą i mogą w pełni poświęcić się nauce.

W tym przypadku zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu studiów z innymi aktywnościami, a kwestie finansowe nie są dla ciebie przeszkodą, to wybierz tryb niestacjonarny, na którym zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.Studenci, którzy aplikują na kierunek cyfryzacja i zażądanie danymi w biznesie zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program studiów na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie został w pełni dostosowany do realiów zmieniającej się rzeczywistości. Studenci będą mieli okazję poznać nowoczesne modele biznesowe i zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu informatyki i nowoczesnych technologii. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • transformacja cyfrowa biznesu
 • aplikacje i usługi IT w cyfryzacji biznesu
 • business Intelligence
 • ochrona danych i bezpieczeństwo cyfrowe

Jako student zagłębisz się także w meandry technologii analizy dużych zbiorów danych Big Data, która jest obecnie stosowana w większości dużych i znaczących biznesów. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez pracowników naukowych oraz praktyków biznesu, którzy podzielę się z tobą swoją wiedzę i wieloletnim doświadczeniem.

 

3. Nabywane umiejętności

Program kształcenia zakłada realizacje wielu ciekawych warsztatów, dzięki którym wykształcisz cenne umiejętności praktyczne, co z pewnością zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student, poznasz nowoczesne techniki zarządzania różnymi aspektami biznesu i nauczysz się wdrażać je praktyce.

Co więcej, zyskasz umiejętność obsługi nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych wykorzystywanych w krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstwach. W czasie studiów rozwiniesz także kompetencje miękkie, takie jak zdolności komunikacyjne i interpersonalne, a także umiejętność negocjacji i pracy zespołowej.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie dostępny jest jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Studenci, którzy zdecydują się na tę opcję, na naukę będą musieli poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata, dzięki któremu będziesz mógł kontynuować kształcenie na studiach magisterskich lub podjąć pracę zawodową.

Czas trwania studiów na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki stac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE STUDIA I STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki Przedmioty:

biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki stac. I stopnia:
35
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki stac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Absolwent kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • specjalista do spraw zarządzania informacją
 • programista
 • analityk danych i raportów medialnych
 • specjalista do spraw zastosowań informatyki
 • analityk mediów społecznościowych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE

Komentarze (0)