Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie studia - kierunek studiów

Współczesne środowisko biznesowe oparte jest na najnowocześniejszych technologiach przechowywania i przetwarzania danych. Trudno wyobrazić sobie poprawnie funkcjonujący biznes jakiejkolwiek branży bez udziału komputerów z dostępem do Internetu. Cyfrowe transformacje aplikacji i usług umożliwiają przeprowadzanie analizy ogromnej ilości danych, co w przypadku dużych działalności jest niezbędne do ich istnienia. Studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu na wykwalifikowanych pod kątem pracy z systemami informatycznymi opartymi na cyfryzacji analityków baz danych oraz informatyków. Jeśli w swojej przyszłej pracy chciałbyś połączyć wszechstronne zainteresowania z dziedzin nauk o zarządzaniu, innych nauk społecznych oraz zamiłowanie do przedmiotów ścisłych, studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Czego nauczysz się jako student kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie? Posiądziesz gruntowną i usystematyzowaną wiedzę z zakresu tworzenia baz danych, ich analizowania i modyfikowania. Dowiesz się, jak obsługiwać programy komputerowe niezbędne do analizowania danych. Praca nad ogromną ilością danych, tak zwaną Big Data, dzięki opanowaniu podstawowej umiejętności kodowania, przestanie być dla ciebie abstrakcją. Nauczysz się modelowania i eksploracji procesów biznesowych, poznasz aplikacje i usługi IT ułatwiające pracę w sferze cyfryzacji biznesu. Zagłębisz tajniki bezpieczeństwa cyfrowego i ochrony tak zwanych danych wrażliwych. Jednak zanim to wszystko, przygotuj się na solidne przeszkolenie z matematyki i teoretyczną naukę programowania poprzez tworzenie algorytmów w zeszycie oraz zagłębienie wiedzy z zakresu budowy komputera i sieci internetowych – bez tych podstaw nie będziesz mógł stać się w pełni kompetentny w przyszłym zawodzie.

Gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie? Jako, że studia te oscylują wokół branży IT, która w obecnych czasach jest jedną z najlepiej prosperujących i opłacalnych gałęzi nauki, zdobędziesz przyszłościową, rozwojową i zapewniającą wysokie wynagrodzenie pracę. Będziesz mógł zostać specjalistą do spraw zarządzania informacją, analitykiem danych i raportów medialnych, czy specjalistą do spraw zastosowań informatyki. Jeśli w kręgu twoich zainteresowań leżą media i reklama, zajmiesz się analityką mediów społecznościowych pod kątem najczęściej umieszczanych treści i preferencji użytkowników.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi na Uniwersytecie Łódzkim w procesie rekrutacyjnym brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, geografia, historia, WOS, informatyka, fizyka, biologia, chemia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Kierunek cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie prowadzony jest przez:

Wydział Zarządzania UŁ

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • posługiwania się fachową terminologią informatyczną
 • znajomości wybranych języków programowania
 • pracy z ogromną ilością danych Big Data
 • automatyzacji procesów biznesowych
 • bezpieczeństwa cyfrowego
 • modelowania i eksploracji modeli biznesowych
 • cyfryzacji aplikacji i usług

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Absolwent kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • specjalista do spraw zarządzania informacją
 • programista
 • analityk danych i raportów medialnych
 • specjalista do spraw zastosowań informatyki
 • analityk mediów społecznościowych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE

Komentarze (0)