Elektroradiologia - Warszawa

Elektroradiologia - Warszawa

Studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Elektroradiologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

27.05.2024

Elektroradiologia studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Elektroradiologia w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej).

Elektroradiologia - Warszawa
Studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

W dzisiejszych czasach obserwujemy niezwykle dynamiczny rozwój medycyny. Nowe możliwości leczenia, terapii i diagnozy mają wpływ także na szereg innych, pokrewnych dyscyplin, a w tym – na elektroradiologię. Studia w Warszawie na tym kierunku pozwalają na zdobycie obszernej wiedzy medycznej. Głównym celem kształcenia jest jednak szczegółowe poznanie działania nowoczesnej aparatury radiologicznej. Program kształcenia przewiduje realizację m.in. następujących przedmiotów: rentgenodiagnostyka specjalistyczna, aparatura w diagnostyce obrazowej, diagnostyka elektromedyczna układu nerwowego, fizjologia z patofizjologią, a także medycyna nuklearna.

Ukończenie elektroradiologii daje pewność znalezienia stabilnego zatrudnienia. Absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w szpitalach, klinikach, a także jednostkach analitycznych, gdzie do ich zadań należy kontrola i obsługa aparatury elektromedycznej w zakresie np. radiologii, tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego oraz ocena wykonanych zdjęć rentgenowskich. Dzięki wiedzy zdobytej w trakcie studiów mogą ubiegać się o pracę na stanowisku elektroradiologa czy inspektora ochrony radiologicznej.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie rozpocznie się 2 kwietnia 2024 r. i potrwa do 15 października 2024 r. | Elektroradiologia Warszawa - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować kierunek elektroradiologia w Warszawie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku elektroradiologia możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (Wydział Lekarsko-Stomatologiczny WUM).

Kierunek elektroradiologia - uczelnie w Warszawie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektroradiologia w Warszawie

W procesie rekrutacji na studia w Warszawie na kierunku elektroradiologia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, język obcy, język polski, matematyka. | elektroradiologia Warszawa - przedmioty maturalne

Jak zapewne się domyślasz, studia na kierunku elektroradiologia mają profil ściśle medyczny. Dlatego od kandydatów na ten kierunek studiów wymaga się, by już podczas rekrutacji zaprezentowali jak najbardziej rozległą wiedzę właśnie z tego obszaru.

Pamiętaj, że szansę na rozpoczęcie tego kształcenia mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich, więc swoje przygotowania do egzaminów maturalnych rozpocznij już dziś. Pośród zdawanych przez ciebie przedmiotów powinny się obligatoryjnie znaleźć: biologia oraz chemia. Możesz dodatkowo pomyśleć o przedmiotach takich jak matematyka oraz fizyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie

Studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek elektroradiologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Studia medyczne na kierunku elektroradiologia mają bardzo rozbudowany program kształcenia. Studenci otrzymają szeroką wiedzę z zakresu nauk biologicznych, chemicznych i medycznych, co uczyni ich prawdziwymi profesjonalistami w swojej dziedzinie. Przedmioty, z którymi stykać się będą studenci przez wszystkie lata kształcenia można podzielić na dwie bardzo podstawowe grupy:

 • przedmioty teoretyczne;
 • przedmioty treści specjalistycznych.

 

W pierwszej grupie znajdą się podstawowe zagadnienia, z którymi musi się zetknąć każdy student kierunków medycznych. Specjaliści od elektroradiologii muszą doskonale znać anatomię oraz fizjologię człowieka oraz wiedzieć, jakie patologie występują w jej obrębie – dzięki temu możliwe będzie prawidłowe odczytanie pomiarów, które zostały przedstawione na aparaturze medycznej. Pierwsza grupa obejmuje dodatkowo przedmioty takie jak:

 • biofizykę;
 • biostatystykę;
 • czy nawet podstawy elektroniki i akustyki.

 

Druga grupa przedmiotów charakteryzuje się bardzo specjalistycznym wymiarem. W jej ramach studenci poznają te zagadnienia, które ściśle przylegają do elektroradiologii. W siatce programowej możemy odnaleźć zatem przedmioty takie jak:

 • radiodiagnostyka;
 • diagnostyka elektromedyczna;
 • diagnostyka obrazowa;
 • czy pracowania anatomii radiologicznej.

 

To tylko nieznaczny wyciek z przedmiotów, z jakimi stykać się będą studenci elektroradiologii. Uczelnie w Warszawie robią bowiem wszystko, by wykształcić najlepszych specjalistów, którzy wzbudzą zaufanie wśród pacjentów.

W przypadku studiów elektroradiologicznych bardzo ważny jest nacisk na umiejętności – te zostaną pozyskane przez studentów tylko i wyłącznie podczas ćwiczeń praktycznych oraz praktyk. W pracy elektroradiologia wiedza zawsze stanowi podstawę do wykonywania czynności medycznych. Specjaliści z tego zakresu pracują przede wszystkim przy wykorzystaniu skomplikowanej aparatury medycznej – to dzięki niej możliwe są badania oraz dokładny opis schorzeń, chorób, czy dolegliwości.

 

Nabywane umiejętności

Uczelnie w Warszawie przygotowały ofertę studiów elektroradiologicznych dla najlepszych absolwentów szkół średnich. Swoją przygodę z tym kierunkiem będziesz mógł rozpocząć przede wszystkim na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie to jeden z tych ośrodków kształcenia wyższego, który kształci najlepszych specjalistów z zakresu nauk medycznych w kraju. Pamiętaj zatem, że studia w Warszawie na kierunku elektroradiologia mogą znajdować się w kręgu zainteresowań wielu absolwentów szkół średnich.

Kierunki studiów takie jak elektroradiologia muszą mieć bardzo przemyślany program kształcenia, by przyszli specjaliści dysponowali wyłącznie najbardziej rzetelną wiedzą i rozbudowanymi kwalifikacjami. Na studentów tego kierunku czeka zatem bardzo dużo wykładów, zajęć oraz ćwiczeń praktycznych. Będą oni zgłębiać tajniki nauk medycznych, biologicznych oraz chemicznych, które ściśle związane są elektroradiologią. W przyszłej pracy elektroradiologów bardzo ważne jest dogłębne poznanie treści kierunków, związanych chociażby z doskonałą obsługą aparatury medycznej, która stanowi niezbędny ekwipunek działań diagnostycznych.

Polecane:

Ile trwają studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie

Studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Elektroradiologia w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
Jaka praca po elektroradiologii

Jaka praca po elektroradiologii

Studia w Warszawie na kierunku elektroradiologia to przede wszystkim gwarant stabilnego zatrudnienia. Dziś kierunki medyczne stanowią potężną grupę tych najchętniej wybieranych przez maturzystów. Cieszą się one tak niezwykłym zainteresowaniem właśnie przez perspektywy pracy nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej.

Warto podkreślić także, że kierunki studiów takie jak elektroradiologia dają bardzo konkretne wykształcenie, przez to też liczba miejsc, w których można rozpocząć swoją zawodową przygodę, jest ograniczona, lecz bardzo treściwa. Na absolwentów elektroradiologii czekają bowiem:

 • szpitale;
 • klinki;
 • ośrodki badawcze oraz naukowe;
 • medyczne placówki diagnostyczne;
 • jednostki analityczne itd.

 

Praca przyszłych elektroradiologów jest wyjątkowo odpowiedzialna, ponieważ odpowiadają oni za obsługę aparatury medycznej, diagnostykę oraz pisanie opisów i interpretacji pomiarów zaprezentowanych przez sprzęt diagnostyczny. Absolwenci studiów na kierunku elektroradiologia mogą dowolnie wybrać, czy chcą pracować jako audiolodzy, inspektorzy ochrony radiologicznej, czy pracownicy medycyny klinicznej. Wszystko zależy od indywidualnych zainteresowań zawodowych absolwenta elektroradiologii w Warszawie.

 

Praca po studiach

Ukończenie studiów w Warszawie na kierunku elektroradiologia to gwarant przede wszystkim rzetelnego wykształcenia, które pozwala na znalezienie stabilnej i satysfakcjonującej pracy. Kierunki studiów takie jak elektroradiologia pozwalają na znalezienie pracy, która zgodna będzie z profilem wykształcenia, a to dla młodych absolwentów uczelni wyższych niezwykle ważny czynnik.

Absolwenci studiów na kierunku elektroradiologia mogą się z powodzeniem ubiegać o znalezienie pracy w różnego rodzaju szpitalach, klinikach, laboratoriach czy ośrodkach badawczych. Przygotowani są oni do przeprowadzania rozbudowanych procedur diagnostycznych związanych z radiologią oraz medycyną nuklearną.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów elektroradiologia?

Będąc absolwentem kierunku studiów Elektroradiologia czeka na ciebie wiele możliwości zawodowych. Część absolwentów kierunku studiów Elektroradiologia decyduje się na kontynuację nauki i pracę naukowo – badawczą, jednak większość podejmuje zatrudnienie m.in. w szpitalach jednostkach analitycznych, laboratoriach, a także w prywatnych ośrodkach. Najczęściej obejmowanymi stanowiskami przez absolwentów Elektroadiologia są m.in. elektroradiolog oraz inspektor ochrony radiologicznej. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?

 

Elektroradiolog

Absolwenci kierunku studiów Elektroradiologia mogą zostać zawodowymi elektrokardiologami. Czym się zajmują? Elektroradiolog odpowiada m.in. za przeprowadzanie badań specjalistycznym sprzętem. Przy tych badaniach musi zadbać o szczególne bezpieczeństwo swoje, a także i pacjenta, ponieważ wystawianie się na zbyt długie i silne promieniowanie może być niebezpieczne. Elektroradiolog odpowiada także za analizę wyników i przekazywanie ich lekarzom. Mediana zarobków audiologa wynosi około 4130 zł brutto miesięcznie.

 

Inspektor ochrony radiologicznej

Po ukończeniu studiów na kierunku Elektroradiologia absolwenci mogą zostać również inspektorami ochrony radiologicznej. Za co odpowiadają? Inspektorzy ochrony radiologicznej sprawdzają, czy wszystkie badania wykonywane są prawidłowo i czy są przestrzegane wszelkie normy bezpieczeństwa. Mediana zarobków inspektora ochrony radiologicznej wynosi około 5000 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (październik 2021)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Jak wygląda rekrutacja na elektroradiologię w Warszawie

Elektroradiologia - rekrutacja na uczelniach w Warszawie

sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie

Ile kosztują studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie

Studia stacjonarne na kierunku elektroradiologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić.

Sprawdź

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektroradiologia Warszawa studia i stopnia

Elektroradiologia Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektroradiologia Warszawa studia stacjonarne

Elektroradiologia Warszawa studia niestacjonarne

Elektroradiologia w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie?

Studia w Warszawie na kierunku elektroradiologia zarezerwowane są dla prawdziwych pasjonatów, którzy fascynują się rozwojem nauk medycznych.

Julian, student trzeciego roku, komentuje:

Do dzisiaj pamiętam opowieści mojej babci, która wspominała jak dawniej wyglądała diagnostyka w szpitalach. To na oczach jej pokolenia medycyna ruszyła tak bardzo do przodu i dziś niemożliwe stało się możliwe. Decyzję o rozpoczęciu studiów na kierunku elektroradiologia podjąłem już w liceum, ponieważ chciałem rozwijać się w tym obszarze nauk medycznych, który dużo wspólnego ma z fizyką. Dziś biorę udział w projekcie badawczym, którego celem jest opracowanie jeszcze bardziej innowacyjnych metod diagnostycznych przy pomocy elektroencefalografu. Studia na tym kierunku to moja najlepsza decyzja w życiu!

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia