Studia w Warszawie na kierunku elektroradiologia to przede wszystkim gwarant stabilnego zatrudnienia. Dziś kierunki medyczne stanowią potężną grupę tych najchętniej wybieranych przez maturzystów. Cieszą się one tak niezwykłym zainteresowaniem właśnie przez perspektywy pracy nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej.
Warto podkreślić także, że kierunki studiów takie jak elektroradiologia dają bardzo konkretne wykształcenie, przez to też liczba miejsc, w których można rozpocząć swoją zawodową przygodę, jest ograniczona, lecz bardzo treściwa. Na absolwentów elektroradiologii czekają bowiem:
-
szpitale;
-
klinki;
-
ośrodki badawcze oraz naukowe;
-
medyczne placówki diagnostyczne;
-
jednostki analityczne itd.
Praca przyszłych elektroradiologów jest wyjątkowo odpowiedzialna, ponieważ odpowiadają oni za obsługę aparatury medycznej, diagnostykę oraz pisanie opisów i interpretacji pomiarów zaprezentowanych przez sprzęt diagnostyczny. Absolwenci studiów na kierunku elektroradiologia mogą dowolnie wybrać, czy chcą pracować jako audiolodzy, inspektorzy ochrony radiologicznej, czy pracownicy medycyny klinicznej. Wszystko zależy od indywidualnych zainteresowań zawodowych absolwenta elektroradiologii w Warszawie.
Praca po studiach
Ukończenie studiów w Warszawie na kierunku elektroradiologia to gwarant przede wszystkim rzetelnego wykształcenia, które pozwala na znalezienie stabilnej i satysfakcjonującej pracy. Kierunki studiów takie jak elektroradiologia pozwalają na znalezienie pracy, która zgodna będzie z profilem wykształcenia, a to dla młodych absolwentów uczelni wyższych niezwykle ważny czynnik.
Absolwenci studiów na kierunku elektroradiologia mogą się z powodzeniem ubiegać o znalezienie pracy w różnego rodzaju szpitalach, klinikach, laboratoriach czy ośrodkach badawczych. Przygotowani są oni do przeprowadzania rozbudowanych procedur diagnostycznych związanych z radiologią oraz medycyną nuklearną.
Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów elektroradiologia?
Będąc absolwentem kierunku studiów Elektroradiologia czeka na ciebie wiele możliwości zawodowych. Część absolwentów kierunku studiów Elektroradiologia decyduje się na kontynuację nauki i pracę naukowo – badawczą, jednak większość podejmuje zatrudnienie m.in. w szpitalach jednostkach analitycznych, laboratoriach, a także w prywatnych ośrodkach. Najczęściej obejmowanymi stanowiskami przez absolwentów Elektroadiologia są m.in. elektroradiolog oraz inspektor ochrony radiologicznej. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?
Elektroradiolog
Absolwenci kierunku studiów Elektroradiologia mogą zostać zawodowymi elektrokardiologami. Czym się zajmują? Elektroradiolog odpowiada m.in. za przeprowadzanie badań specjalistycznym sprzętem. Przy tych badaniach musi zadbać o szczególne bezpieczeństwo swoje, a także i pacjenta, ponieważ wystawianie się na zbyt długie i silne promieniowanie może być niebezpieczne. Elektroradiolog odpowiada także za analizę wyników i przekazywanie ich lekarzom. Mediana zarobków audiologa wynosi około 4830 zł brutto miesięcznie.
Inspektor ochrony radiologicznej
Po ukończeniu studiów na kierunku Elektroradiologia absolwenci mogą zostać również inspektorami ochrony radiologicznej. Za co odpowiadają? Inspektorzy ochrony radiologicznej sprawdzają, czy wszystkie badania wykonywane są prawidłowo i czy są przestrzegane wszelkie normy bezpieczeństwa. Mediana zarobków inspektora ochrony radiologicznej wynosi około 5500 zł brutto miesięcznie.
*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.