Filologia nowogrecka - Warszawa

Filologia nowogrecka - Warszawa

Studia na kierunku filologia nowogrecka w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Filologia nowogrecka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

16.01.2024

Filologia nowogrecka studia studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Filologia nowogrecka to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Filologia nowogrecka - Warszawa
Studia na kierunku filologia nowogrecka w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia nowogrecka w Warszawie rozpocznie się 6 czerwca 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | Filologia nowogrecka Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku filologia nowogrecka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Artes Liberales UW).
 

Opis kierunku

Studia na kierunku Filologia nowogrecka dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. dziejów, literatury i kultury Grecji na przestrzeni wieków, a także kompetencji z zakresu języka greckiego. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak m.in. topografia kulturowa Grecji, kultura antyczna, lektura autorów bizantyńskich, wprowadzenie do bizantyńskiej sztuki sakralnej, a także translatorium — warsztaty praktyczne.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie na kierunku Filologia nowogrecka otwierają  przed absolwentami różnorodne możliwości zawodowe. Znajdują oni pracę jako tłumacze specjalizujący się w języku nowogreckim, a także w biurach tłumaczeń. Ponadto, mogą podjąć pracę nauczycieli języka greckiego lub specjalistów ds. kultury greckiej. Istnieje również możliwość pracy w instytucjach kulturalnych lub placówkach dyplomatycznych zajmujących się promocją kultury greckiej. W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym znajomość języka nowogreckiego może być atutem, co otwiera drzwi do pracy w międzynarodowych korporacjach i firmach związanych z międzynarodową komunikacją.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia w Warszawie na kierunek Filologia nowogrecka wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia przed kandydatem rekrutacja na studia.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia 2024/2025 na kierunku Filologia nowogrecka:

 • język polski,
 • matematyka,
 • język obcy,
 • przedmiot do wyboru.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA NOWOGRECKA?

Filologia nowogrecka to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Warszawie. Studenci tego kierunku mają możliwość udziału w ćwiczeniach, konserwatoriach, warsztatach, lektoratach i wykładach, przez co mogą oni zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne.

Kierunki studiów w Warszawie takie jak Filologia nowogrecka dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności nie tylko z zakresu kontekstu kultury greckiej, ale i ogólnych zagadnień związanych z filologią.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Filologia nowogrecka możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

   

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Filologia nowogrecka umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. neogrecystyki, kultury Grecji antycznej, historii Grecji nowożytnej czy literatury Grecji nowoczesnej. Program studiów zakłada również, że studenci zdobędą kompetencje z zakresu praktycznej nauki języka nowogreckiego, dotyczące np. gramatyki kontrastywnej i opisowej.

Studenci kierunku Filologia nowogrecka mają także możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu językoznawstwa i literaturoznawstwa, zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi np. prawosławia, historii i kultury Bizancjum, literatury kreteńskiej okresu renesansu czy nowożytnego społeczeństwa greckiego. Mogą też zdobyć umiejętności z zakresu translatoryki i przekładu czy analizy i interpretacji dzieł literatury greckiej.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Warszawie na kierunku Filologia nowogrecka: z dziejów literatury nowogreckiej XIX i XX wieku, wprowadzenie do historii i kultury Bizancjum, analiza i interpretacja dzieł literatury greckiej w przekładach polskich.

Uczelnie w Warszawie - kierunek filologia nowogrecka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Warszawski (Wydział „Artes Liberales” UW) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA NOWOGRECKA?

Studia na kierunku Filologia nowogrecka trwają 3 lata (studia I stopnia).

Filologia nowogrecka w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA NOWOGRECKA

Studia na kierunku Filologia nowogrecka dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach dyplomatycznych, jednostkach administracji lokalnej, strukturach Unii Europejskiej, branży turystycznej i handlowej, mediach, wydawnictwach, instytucjach kulturalnych, biurach tłumaczeń czy szkołach językowych, a także jako tłumacze czy przewodnicy wycieczek.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Filologia nowogrecka:

 • jednostki dyplomatyczne,
 • jednostki administracji lokalnej,
 • struktury Unii Europejskiej,
 • branża turystyczna i handlowa,
 • media,
 • wydawnictwa,
 • instytucje kulturalne,
 • biura tłumaczeń,
 • szkoły językowe,
 • tłumacz,
 • przewodnik wycieczek. 

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia nowogrecka Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia nowogrecka Warszawa studia stacjonarne

Filologia nowogrecka w Warszawie

Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia