Technologia drewna - Poznań

Technologia drewna - Poznań

Studia na kierunku technologia drewna w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Technologia drewna stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku • 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

22.01.2024

Technologia drewna studia Poznań 2024 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku technologia drewna to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Technologia drewna - Poznań
Studia na kierunku technologia drewna w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Poznaniu 2024/2025 na kierunku technologia drewna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (Wydział Leśny i Technologii Drewna UP).
 
Opis kierunku 
Studenci kierunku technologia drewna zdobywają wiedzę m.in. z zakresu nauk o drewnie, konstrukcji i technologii mebli i wyrobów z drewna, a także obsługi aparatury diagnostycznej i pomiarowej oraz systemów projektowych obróbki i przetwórstwa drewna i tworzyw drzewnych. Uczą się mechanicznej obróbki drewna i tworzyw drzewnych, chemicznego przetwórstwa surowców drzewnych oraz użytkowania maszyn i narzędzi, urządzeń transportowych. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak: konstrukcje i technologie wyrobów stolarki budowlanej, ochrona i konserwacja drewna, konstrukcje i technologie mebli skrzyniowych, technika cieplna czy podstawy przedsiębiorczości w drzewnictwie.
 
Praca po studiach 
Absolwenci tego kierunku pracują w przedsiębiorstwach przemysłu drzewnego, meblarskiego i papierniczego, a także w firmach zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn i narzędzi do obróbki drewna i tworzyw drzewnych. Są cenionymi pracownikami w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz akredytacyjnych i atestacyjnych. Doskonale odnajdują się w także w instytucjach badawczych i konsultingowych, które swoją działalność związały z obróbką i przetwórstwem drewna i tworzyw drzewnych. Ponadto, mogą liczyć na zatrudnienie w różnorodnych firmach zajmujących się handlem tworzywami drzewnymi.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek technologia drewna?

Jeśli chcesz studiować technologię drewna, warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi. Uczelnie ustalają je indywidualnie.

Przyszli studenci muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym, ale warto także pokusić się o zdawanie egzaminów dodatkowych na rozszerzeniu. W zależności od poziomu i trybu kształcenia wymogi kwalifikacyjne mogą być inne. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIA DREWNA W POZNANIU?

Technologia drewna to unikatowy kierunek inżynierski, który w Polsce prowadzony jest jedynie na dwóch wydziałach. W Poznaniu w jego zakresie możesz kształcić się na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego.

Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które obejmuje przedmioty ogólne, podstawowe i kierunkowe. Po dwóch latach kształcenia pierwszego stopnia studenci wybierają moduły zajęć odnoszące się do technologii drewna mechanicznej lub chemicznej.

Kształcenie ma charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny, a studenci są zobowiązani do realizacji projektów o charakterze nie tylko krajowym, ale i międzynarodowym.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Technologia drewna możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Technologię drewna w Poznaniu możesz studiować na pierwszym i drugim stopniu. Studia inżynierskie trwają trzy i pół roku (siedem semestrów) lub cztery lata (studia inżynierskie niestacjonarne). Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia. Zajęcia w ich zakresie odbywają się w trakcie trzech semestrów (półtora roku).

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunek technologia drewna w Poznaniu pozwoli Ci zdobyć rzetelne wykształcenie, które obejmuje wiedzę i umiejętności dotyczące mechanicznej obróbki drewna i tworzyw drzewnych, nauki o drewnie, konstrukcji i technologii mebli i wyrobów z drewna, chemicznego przetwórstwa surowców drzewnych.

Studenci uczą się przy okazji obsługiwać aparaturę diagnostyczną i pomiarową, a także zapoznają się z systemami projektowymi obróbki i przetwórstwa drewna i tworzyw drzewnych.

Kompleksowo opracowany kierunek pozwoli Ci w umiejętny sposób wykonywać prace, które wspomagają projektowanie, wytwarzanie i eksploatację maszyn do obróbki drewna i tworzyw drzewnych. Nauczysz się również dobierać materiały inżynierskie, które stosuje się na narzędzia do tego typu obróbki.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek technologia drewna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Wydział Leśny i Technologii Drewna UP w Poznaniu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIA DREWNA W POZNANIU?

Studia na kierunku Technologia drewna trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Technologia drewna w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TECHNOLOGIA DREWNA W POZNANIU?

Absolwenci technologii drewna są pożądanymi na rynku pracy specjalistami, który odnajdują się w przedsiębiorstwach przemysłu drzewnego oraz w przedsiębiorstwach, które wykorzystują drewno i wyroby jego przetwórstwa.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku technologia drewna:

  • przedsiębiorstwa, które zajmują się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn i narzędzi do obróbki drewna i tworzyw drzewnych
  • jednostki projektowe, konstrukcyjne i technologiczne
  • jednostki akredytacyjne i atestacyjne
  • jednostki badawcze i konsultingowe związane z obróbką i przetwórstwem drewna i tworzyw
  • przedsiębiorstwa przemysłu drzewnego, meblarskiego i papierniczego

Możesz pracować także w jednostkach handlowych, które zajmują się obrotem tworzywami drzewnymi oraz w jednostkach związanych z ekonomiką drzewnictwa, logistyką i organizacją procesów produkcyjnych i procesów pracy.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Technologia drewna w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Technologia drewna Poznań studia i stopnia

Technologia drewna Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Technologia drewna Poznań studia stacjonarne

Technologia drewna Poznań studia niestacjonarne

Technologia drewna w Poznaniu

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
  • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  • ul. Kopernika 26, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20ignatianum https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0b0ba-akademia-ignatianum.jpg Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • ul. Ostrowskiego 22, 53-238 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych