Pielęgniarstwo studia II stopnia - Warszawa

Pielęgniarstwo studia II stopnia - Warszawa

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Warszawie możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych oraz 5 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Pielęgniarstwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych

Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych

Pielęgniarstwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: niestacjonarne
Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Pielęgniarstwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Pielęgniarstwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Pielęgniarstwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

08.03.2024

Pielęgniarstwo studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Pielęgniarstwo w Warszawie to 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 5 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej. 

Pielęgniarstwo studia II stopnia - Warszawa
Studia na kierunku pielęgniarstwo w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

W czasie studiów na kierunku pielęgniarstwo studenci nauczą się diagnostyki, analizy badań laboratoryjnych oraz wdrażania odpowiedniego leczenia. Ponadto poznają zasady pielęgnacji pacjenta oraz podejmowania działań na rzecz promowania zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Nauczą się także udzielania pierwszej pomocy, zaopatrywania ran oraz wykonywania podstawowych badań medycznych. 
Absolwenci znajdą zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, zakładach POZ, domach opieki społecznej, żłobkach, domach dziecka, uzdrowiskach i sanatoriach, czy w hospicjach.

 

Uczelnie

W Warszawie pielęgniarstwo (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku w 2 uczelniach publicznych: Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz 3 nieplublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka w Warszawie, Warszawskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych, Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

 

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku pielęgniarstwo w Warszawie

Osoby, które decydują się na studia II stopnia na kierunku pielęgniarstwo, powinny już posiadać tytuł licencjata – to warunek obligatoryjny, by przystąpić do rekrutacji.

Podczas procedury kwalifikacyjnej zostaną wzięte pod uwagę twoja średnia ocena ze studiów I stopnia, referaty oraz publikacje w czasopismach naukowych. Nie zaniedbuj zatem żadnego z elementów edukacji. Twoje podejście do kształcenia na I stopniu zaowocuje wtedy, gdy wciąż będziesz chciał rozwijać swoje kompetencje.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO?

Rola, jaką odgrywają pielęgniarki i pielęgniarze, podczas ochrony zdrowia pacjentów jest nieoceniona. To właśnie osoby, które zajmują się zawodowo pielęgniarstwem sprawiają, że pacjenci mogą liczyć na pełną opiekę oraz wsparcie w chorobie. Dziś trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiejkolwiek placówki ochrony zdrowia bez tego wykwalifikowanego personelu medycznego.

WHO podkreśla, że współczesne pielęgniarstwo zajmuje się prowadzeniem wszelkich działań profilaktycznych, terapeutycznych i opiekuńczych. W praktyce oznacza to, jak odpowiedzialny jest to zawód. Dlatego też studia pielęgniarskie powinny być wybierane przede wszystkim przez osoby, które czują powołanie do tak ciężkiej i wymagającej pracy przy osobach potrzebujących. Dodatkowo jeśli myślisz o rozpoczęciu kształcenia o tym profilu, musisz pamiętać o doskonałej wiedzy z zakresów przedmiotów ścisłych.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku pielęgniarstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie coraz częściej w swojej ofercie mają studia dzienne (stacjonarne), lecz także zaoczne (niestacjonarne). Studia stacjonarne wciąż cieszą się największą popularnością, o studiach niestacjonarnych nikt już jednak nie myśli dzisiaj jak o kształceniu drugiej kategorii. Są one po prostu wybierane przez osoby, którym zależy na wolnym czasie w tygodniu, ponieważ zajęcia odbywają się wtedy podczas weekendowych zjazdów naukowych. Podział na tryby kształcenia dotyczy także kierunków takich jak pielęgniarstwo.

Warto przypomnieć jedynie, że studia II stopnia zaadresowane są do osób, które posiadają już tytuł zawodowy licencjata. Kształcenie na tym stopniu obejmuje bowiem wiele nowych, skomplikowanych zagadnień. Dodatkowo też pielęgniarki, które decydują się na naukę na studiach magisterskich otrzymają wiedzę z zakresu zarządzania. Dzięki niej będą one wiedziały, jak sprawnie kierować chociażby personelem medycznym.

Studia II stopnia utrwalają wiedzę medyczną i pozwalają na świadome uczestniczenie w procesie diagnozy, leczenia i rekonwalescencji pacjentów. Uczelnie w Warszawie zapewniają swoim studentom wykształcenie najwyższej jakości, dzięki czemu będą oni mogli szybko cieszyć się zawodowym rozwojem. Nim jednak do tego dojdzie, to przyszłych magistrów pielęgniarstwa czeka szereg nie tylko wykładów, lecz także ćwiczeń laboratoryjnych i – co najważniejsze – praktyk szpitalnych. Wśród przedmiotów, które towarzyszyć ci będą podczas kształcenia II stopnia, odnajdziesz przykładowo:

  • opieka i edukacja terapeutyczna w przewlekłym bólu
  • immunologia

Studia II stopnia rozwiną także kompetencje miękkie studentów takie jak empatia i otwartość – one powinny stanowić niezbędne podstawy umiejętności pracy z pacjentami.

 

Gdzie studiować na kierunku pielęgniarstwo w Warszawie

Kierunek pielęgniarstwo (studia II stopnia) - uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek pielęgniarstwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (Wydział Rehabilitacji) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie stacjonarne I stopnia więcej
Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Medyczny) stacjonarne I stopnia więcej
Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia II stopnia na kierunku pielęgniarstwo w Warszawie?

Studia na kierunku Pielęgniarstwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia na kierunku pielęgniarstwo dzielą się na dwa komplementarne stopnie kształcenia. Podczas pierwszego z nich zdobędziesz absolutnie najważniejsze podstawy, które powinieneś rozwijać podczas dalszych etapów edukacji. Studia II stopnia stanowią kolejny z nich. Trwają one dwa lata, czyli cztery semestry. Oprócz poszerzania swoich wiadomości, zajmować się będziesz także przygotowaniami do obrony najważniejszej pracy dyplomowej, czyli pracy magisterskiej.

 

Pielęgniarstwo w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat / licencjat pielęgniarstwa
studia II stopnia 2 lata magister / magister pielęgniarstwa

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO?

Obecnie wciąż potrzebny jest wykwalifikowany personel medyczny, który dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom wpływać będzie na jakość leczenia pacjentów. W praktyce oznacza to, że osoby, które wybierają studia pielęgniarskie, nie powinny mieć żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Ważne jest jednak to, by podchodzić do niej z pasją i zaangażowaniem, ponieważ tylko to może uchronić przed wypaleniem zawodowym.

Absolwenci pielęgniarstwa znajdą zatrudnienie przede wszystkim sektorze medycznym. Czekają na nich:

  • szpitale
  • klinki
  • placówki zarówno podstawowej, jak i specjalistycznej opieki zdrowotnej

 

To, gdzie znajdziesz się po zakończeniu studiów, będzie zależało wyłącznie od ciebie i twoich własnych ambicji. Zatrudnienie znajdziesz także we wszelkich domach opieki społecznej, czy sanatoriach. Pamiętaj, że o swoją karierę będziesz mógł także zadbać na arenie międzynarodowej.

Aktualności rekrutacyjne

Zobacz, co wybierają inni

Pokaż wszystkie

komentarze (0)