Historia sztuki - Warszawa

Studia w Warszawie

historia sztuki

Odkryj kierunek historia sztuki w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

14.02.2023

Historia sztuki studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku historia sztuki to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub do 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia na kierunku historia sztuki w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku historia sztuki w Warszawie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 22 września 2023 r. | Historia sztuki Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Warszawie historię sztuki możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce UW) oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Nauk Historycznych UKSW).
 

Opis kierunku

Uwielbiasz sztukę? Wolny czas spędzasz przechadzając się po muzeach i galeriach sztuki? Wybierz więc studia w Warszawie na kierunku historia sztuki! To nie lada gradka dla miłośników malarstwa, rzeźby czy grafiki. W programie kształcenia znajdą oni różnorodne przedmioty poświęcone nie tylko sztuce, lecz także kontekstom literackim czy filozoficznym.

 

Praca po studiach

Studenci uczyć się będą szczegółowej analizy i interpretacji poszczególnych dzieł sztuki. Poznają różnorodne prądy i motywy oraz będą mogli szczycić się wszechstronnym wykształceniem humanistycznym. Po zakończeniu kształcenia absolwenci znajdą zatrudnienie między innymi w muzeach, galeriach sztuki, ośrodkach badawczych czy wszelkich instytucjach kulturalno-oświatowych.

czytaj dalej wszystko o Historia sztuki - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek HISTORIA SZTUKI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Historia sztuki stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Historia sztuki stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jak wygląda rekrutacja na kierunek historia sztuki w Warszawie?

Maturzyści, którzy planują rozpocząć studia w Warszawie na kierunku historia sztuki, powinni położyć nacisk na naukę przedmiotów związanych z historią, językiem polskim, językami obcymi czy naukami społecznymi. Warto sprawdzić również, jakie przedmioty zdawać na poziomie rozszerzonym, by zwiększyć swoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Historia sztuki w Warszawie

Jak wyglądają studia na kierunku historia sztuki w Warszawie?

Historia sztuki to jeden z tych kierunków, który charakteryzuje się długą tradycją akademicką. Jest on zaadresowany przede wszystkim do studentów chcących śledzić nie tylko dzieje różnych form sztuki, lecz również poznać tajniki ich analizy i interpretacji.

W trakcie wszystkich semestrów kształcenia na studentów czekają wykłady, ćwiczenia czy konwersatoria. To w ich trakcie można zdobyć najważniejszą wiedzę i kwalifikacje, które pozwalają zrozumieć przeobrażenia, nieustannie towarzyszące sztuce. Studenci zapoznać się będą z dorobkiem kulturowym powstającym na przestrzeni lat. Swoją przygodę studenci zaczną od zgłębiania sztuki starożytnej, by dojść aż do współczesności.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku historia sztuki możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia I stopnia (licencjackie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne.

Studenci, którzy wybierają kierunek taki jak historia sztuki swoją przygodę akademicką zaczną od kształcenia I stopnia. To czas zdobywania podstawowej wiedzy oraz umiejętności. Przystąpią oni na zakończenie nauki do obrony pierwszej pracy dyplomowej i otrzymają tytuł licencjata. Studenci mogą kontynuować naukę na dwuletnich studiach II stopnia. Kształcenie ukończą po otrzymaniu tytułu licencjata.

Uczelnie w Warszawie przygotowały również dwa tryby nauki – studia stacjonarne oraz niestacjonarne. Pierwszy tryb ma formę regularnych spotkań w trakcie tygodnia. Z kolei studia niestacjonarne pozwalają na większą elastyczność – zajęcia odbywają się wtedy najczęściej podczas weekendowych zjazdów.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku takim jak historia sztuki mają jasno ustalony program kształcenia. Każdy student po ukończeniu nauki powinien mieć uporządkowaną wiedzę o miejscu i znaczeniu historii sztuki w systemie nauk oraz o jej specyfice przedmiotowej i metodologicznej. Wiedza studentów obejmuje również dzieje, teorię, terminologię i metodologię historii sztuki.

Duże znaczenie mają również umiejętności otrzymane podczas wszystkich semestrów kształcenia. Każdy student potrafi posługiwać się podstawowymi ujęciami teoretycznymi, paradygmatami badawczymi i pojęciami historii sztuki w typowych sytuacjach profesjonalnych czy też potrafi rozpoznać różne rodzaje obiektów sztuki oraz przeprowadzić ich krytyczną analizę i interpretację z zastosowaniem typowych metod, w celu określenia ich znaczeń, oddziaływania społecznego i miejsca w procesie historyczno-kulturowym.

Ile trwają studia na kierunku historia sztuki w Warszawie?

Studia na kierunku  historia sztuki historia trwają 3 lata w przypadku kształcenia I stopnia. Studia magisterskie trwają z kolei 2 lata.

Historia sztuki w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku historia sztuki w Warszawie?

Studia na kierunku historia sztuki zostały stworzone z myślą przede wszystkim o osobach, które chcą swoje zainteresowania przekuć w praktyczne wykształcenie. Na absolwentów tego kierunku czeka praca w różnorodnych instytucjach zajmujących się – w najogólniejszym rozumieniu – propagowaniem kultury i sztuki.

Możliwe miejsca zatrudnienia po studiach na kierunku historia sztuki:

 • galerie sztuki;
 • muzea;
 • instytucje kulturalne;
 • media;
 • sektor edukacji;
 • jednostki administracyjne;
 • fundacje zajmujące się działaniami na rzecz sztuki;
 • domy aukcyjne itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Historia sztuki w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Historia sztuki Warszawa studia i stopnia

Historia sztuki Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Historia sztuki Warszawa studia stacjonarne

Historia sztuki Warszawa studia niestacjonarne

Kierunki historyczne w Warszawie

archaeology
archeologia

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia