Logistyka - Szczecin

Logistyka - Szczecin

Studia na kierunku logistyka w Szczecinie możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Morska w Szczecinie

Politechnika Morska w Szczecinie

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Politechnika Morska w Szczecinie

Politechnika Morska w Szczecinie

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Pokaż więcej
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Szczecinie)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Szczecinie)

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Pokaż więcej

15.01.2024

Logistyka - studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Logistyka w Szczecinie to 3-letnie lub 3,5-letnie studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 25 różnych specjalności. Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na logistyce w Szczecinie w 2023 r. zaczynają się od 5150 zł za pierwszy rok studiów.

Logistyka - Szczecin
Studia na kierunku logistyka w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku logistyka w Szczecinie rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Logistyka Szczecin - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kierunku logistyka poświęcone są zagadnieniom z zakresu zarządzania i organizacji łańcuchu dostaw. W toku nauczania studenci projektują procesy logistyczne według międzynarodowych wymogów oraz pracują na narzędziach do obsługi magazynów. W programie studiów znaleźć można takie przedmioty jak: transport miejski, normalizacja i zarządzanie jakością w logistyce, logistyka zaopatrzenia. Studia oferują przyszłym logistykom nie tylko wiedzę ekonomiczną i matematyczną, ale rozwój kompetencji interpersonalnych, które umożliwiają nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów.

Logistyka to dziedzina powiązana z każdym sektorem rynku, dzięki czemu znalezienie pracy nie stanowi problemu dla absolwentów tego kierunku. Najczęstszym miejscem zatrudnienia logistyków są centra logistyczne, przedsiębiorstwa handlowe oraz firmy transportowe.

 

Uczelnie

W Szczecinie logistykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznychZachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, Uniwersytecie Szczecińskim, Politechnice Morskiej w Szczecinie oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie WSB Merito w Szczecinie, Collegium Balticum - Akademii Nauk Stosowanych. 
 
Specjalności
Współczesne studia z logistyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. Popularne specjalności na kierunku logistyka w Szczecinie: inżynieria transportu lądowegologistyka i zarządzanie w europejskim systemie transportowymlogistyka w biznesie, smart logisticstransport spedycja magazynowanie... specjalności na logistyce w Szczecinie >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Szczecinie na kierunku logistyka w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, fizyka i astronomia, fizyka geografia, informatyka, język polski, język obcy, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku logistyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 5150 zł do 5200 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku logistyka w Szczecinie >
 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Logistyka w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia na kierunku logistyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • fizyka i astronomia
 • geografia
 • historia
 • informatyka
 • język obcy
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie
 • język polski
 • przedmiot dodatkowy

 

Żeby dostać się na Logistykę w Szczecinie, należy zawczasu zrozumieć specyfikę kierunku, aby odkryć, jaką wiedzą warto dysponować w celu zwiększenia swoich szans na odniesienie sukcesu w tym cyklu edukacyjnym. Przedmiotami maturalnymi, które zdecydowanie warto zdać na rozszerzeniu, jeżeli myślisz poważnie o podjęciu tego kierunku, będzie matematyka, geografia, wiedza o społeczeństwie oraz język obcy nowożytny.

Procedury rekrutacyjne mogą różnić się w zależności od wybranej uczelni oraz ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu. Dlatego warto śledzić na bieżąco aktualne ustalenia rekrutacyjne, prezentowane przez wybrane uczelnie za pośrednictwem strony internetowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Logistyka w Szczecinie

Niezwykłym ułatwieniem, rozjaśniającym nieco trudy nauki w oczach każdego ze studentów, jest możliwości podjęcia niektórych kierunków studiów stacjonarnie lub zaocznie.

Pierwsza z opcji będzie doskonała dla tych, którym niestraszna konkurencja, bowiem studia stacjonarne są pierwszym wyborem zdecydowanej większości studentów. W ramach tego trybu przyszli absolwenci będą mieli zapewnioną możliwość regularnego i systematycznego przyswajania zaoferowanych podstaw programowych.

Studia niestacjonarne to ukłon w stronę tych, którzy chcieliby uczyć się weekendowo. Idealnie trafia w potrzeby pracujących, chcących pogodzić edukację na studiach wyższych z pozyskiwaniem niezwykle cennego doświadczenia zawodowego. Jedną z niewątpliwych wad tego wyboru jest konieczność uiszczania systematycznych opłat semestralnych.

 

 

 

Sprawne zarządzanie dynamicznym przepływem wszelkiego rodzaju surowców staje się główną przyczyną odnoszonych sukcesów przez międzynarodowe korporacje. Organizacja transportu i zarządzanie pracą zespołów nie byłoby możliwe bez wykwalifikowanej kadry najlepszych logistyków, poruszających się po interdyscyplinarnym gruncie posiadanej wiedzy i umiejętności. Nikogo nie dziwi już nieustannie rosnąca popularność studiów logistycznych oraz samo zainteresowanie przyszłych kandydatów ich podjęciem. W odpowiedzi na tę niezwykle korzystną tendencję postanowiło odpowiedzieć wiele polskich uczelni, poszerzając kanon oferowanych kierunków o Logistykę.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku logistyka w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Czego się nauczysz na studiach

Wiedza i umiejętności, połączone z praktycznymi kompetencjami kierunkowymi, których przyswojenie zagwarantują studia na kierunku Logistyka, będą możliwe dzięki oferowanym przedmiotom. Wśród nich najpewniej będziesz miał okazję odnaleźć:

 • Logistyka zaopatrzenia
 • Strategie logistyczne
 • Transport miejski
 • Systemy logistyczne
 • Normalizacja i zarządzanie jakością w logistyce
 • Opakowania w systemach logistycznych

 

3. Dla kogo te studia

Zastanawiasz się, czy zestaw posiadanych przez ciebie cech, połączonych z zainteresowaniami i aspiracjami na przyszłość będzie doskonale dopasowany do oferty edukacyjnej prezentowanej przez studia logistyczne w Szczecinie? Rozważając potrzeby współczesnego rynku pracy, czyli innymi słowy – analizując sylwetki pracowników branży logistycznej, można odnieść trafne wrażenie, że są to ludzie wszechstronnie uzdolnieni, zorientowani na osiąganie sukcesu, posiadający doskonałą orientację w przestrzeni oraz naturalną zdolność do zgłębiania wiedzy matematycznej. Jeśli podsumowuje to ciebie jako kandydata, to już wiesz, że Logistyka została stworzona specjalnie dla ciebie!

 

4. Wiedza i umiejętności

Logistyka to interdyscyplinarna propozycja dla wszechstronnie uzdolnionych kandydatów, którzy nie chcą ograniczać swoich zdolności do rozwijania ich w tylko jednym, ściśle ograniczonym kierunku. W związku z tym, że opisywany kierunek studiów w przeważającej większości bazuje na dokonaniach wybitnych matematyków, z łatwością można się domyślić, że zajęcia będą oscylowały wokół tej właśnie tematyki.

Ponadto każdy przyszły logistyk musi nabyć cały szereg kompetencji interpersonalnych, które umożliwią mu nawiązywanie i podtrzymywanie długotrwałych sieci kontaktów z klientami o rozmaitych cechach demograficznych. Umiejętności geograficzne i doskonała orientacja w przestrzeni, którą także posiądziesz w trakcie edukacji, uczynią z ciebie eksperta do spraw organizacji przewozów towarów i zarządzania szeroko pojętymi zasobami, używanymi w każdym z sektorów dzisiejszej gospodarki.

Uczelnie w Szczecinie - kierunek logistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Morska w Szczecinie (Wydział Inżynieryjno - Ekonomiczny Transportu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Szczeciński (Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito Szczecin stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (Wydział Techniki Morskiej i Transportu) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Logistyka w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku Logistyka w Szczecinie

Studia na kierunku Logistyka w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Logistyka w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat / inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister / magister inżynier / magister/ magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku Logistyka w Szczecinie

Studia logistyczne w Szczecinie swojej interdyscyplinarności i specyfice zawdzięczają ogrom tematów, z jakimi zetknie się bez wątpienia każdy student tego niesamowicie przyszłościowego kierunku. Dzisiejszy, coraz bardziej wymagający rynek pracy, narzuca coraz to większe wymagania na aplikantów, dlatego wiedza i umiejętności wyniesione z Logistyki zapewnią ci pewną pozycję zawodową w przyszłości.

Po ukończeniu opisywanego kierunku studiów będziesz miał szansę na znalezienie zatrudnienia w niemal każdym sektorze gospodarki – bowiem wszystkie potrzebują sprawnej kadry zarządzającej przepływem szeroko pojętych surowców i pracą zespołów ludzi.

Logistyka jest ściśle powiązana z transportem i właśnie ten sektor gospodarki jest najczęściej wybierany przez świeżo upieczonych absolwentów tego kierunku. Jako pracownik międzynarodowych korporacji związanych z transportem, będziesz mógł nieustannie piąć się po szczeblach kariery, aż do stanowiska kierowniczego – niewątpliwym atutem tej branży jest właśnie wspomniany samorozwój.

Jako logistyk będziesz mógł otworzyć własną działalność gospodarczą, bowiem kompetencje z obszaru zarządzania zapewnią ci studia, a ponadto niewiele trzeba, aby mieć szansę na odniesienie sukcesu. Praca freelancera pozwoli ci na realizację własnych celów na określonych przez ciebie warunkach. Sam przyznasz, że bycie samemu sobie szefem jest niezwykle kuszącą perspektywą.

Spektrum możliwości zawodowych, jakie generuje ukończenie Logistyki w Szczecinie, da ci gwarancję znalezienia dobrej pracy, będącej jednocześnie niewyczerpanym źródłem życiowej satysfakcji.

Ile osób na miejsce na logistykę w Szczecinie

Logistyka w Szczecinie należą do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Szczecinie. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Szczeciński aplikowało 146 kandydatów, natomiast na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny aplikowało 100 kandydatów.

 

Gdzie studiować na kierunku logistyka w Szczecinie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Politechnice Morskiej w Szczecinie, Uniwersytecie Szczecińskim, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie WSB Merito w Szczecinie oraz jako specjalność w Collegium Balticum - Akademii Nauk Stosowanych.

 

 W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku logistyka, w roku akademickim 2023/2024, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oferuje 90 miejsc, natomiast Uniwersytet Szczeciński 120 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Bezpłatne studia oferują równiez Akademia Morska w Szczecinie. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na AM, USZ oraz uczelni niepublicznej. Ceny wahają się od 5150 zł do 5200 zł za pierwszy rok studiów.

 

Kierunek logistyka - uczelnie w Szczecinie:

 

 

czytaj dalej uczelnie w Szczecinie

 

Logistyka studia stacjonarne - uczelnie w Szczecinie 

 

Logistyka studia niestacjonarne - uczelnie w Szczecinie 

 

Logistyka studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Szczecinie 
 
Logistyka studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Szczecinie 

 

Limity miejsc

Studia na kierunku logistyka w Szczecinie od lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród kandydatów, jednak podobnie, jak na większość kierunków studiów liczba miejsc jest ograniczona.

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci logistyki w Szczecinie? Rekrutacja na szczecińskie uczelnie wygląda podobnie, jak w innych miastach, bowiem opiera się na konkursie świadectw – warto jednak mieć na uwadze limity miejsc, bowiem to właśnie one powodują, że na studia dostaną się tylko najlepsi spośród kandydatów.   

Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na logistykę w Trójmieście, to m.in.: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, informatyka, język obcy, matematyka oraz wiedza o społeczeństwie. 

Limity miejsc na kierunku logistyka w Szczecinie: 

 • Politechnika Morska w Szczecinie: 192
 • Uniwersytet Szczeciński: 120
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie: 90

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia 

Logistyka w Szczecinie w trybie stacjonarnym w uczelniach publicznych jest bezpłatna. Kwestia finansów nieco inaczej wygląda w przypadku studiów niestacjonarnych bowiem wymagane jest czesne niezależnie od tego czy uczelnia jest prywatna czy państwowa. Uczelnie jednak oferują rozłożenie czesnego na raty, z czego bardzo często korzystają studenci.

Warto mieć na uwadze, że w przypadku uczelni prywatnych czesne wymagane jest także za stacjonarną formę studiów.

Wybór trybu studiów należy do studenta i uzależniony jest od jego potrzeb i preferencji kandydata na logistykę w Szczecinie.

Logistyka studia w Szczecinie - ceny 2023:   

 • Uniwersytet Szczeciński: 5200 zł
 • Uniwersytet WSB Merito w Szczecinie: od 5150 zł 

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kiedy kandydaci na logistykę w Szczecinie mogą spodziewać się ogłoszenia wyników? Przyszli studenci muszą zwykle czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. 

Daty opublikowania list osób zakwalifikowanych ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie w Szczecinie. Gdzie można znaleźć wyniki na logistykę?

Informację o zakwalifikowaniu się na logistykę na szczecińskich uczelniach, kandydaci mogą znaleźć logując się do swojego indywidualnego profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).W systemie IRK można znaleźć również takie informacje jak, uzyskana ilość punktów oraz zajęte miejsce przez kandydata. Dodatkowo można tam sprawdzić m.in. jakie dokumenty należy dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie: 

 • Politechnika Morska w Szczecinie: lipiec 2024
 • Uniwersytet Szczeciński: lipiec 2024
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Kiedy wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone, nadchodzi czas składania dokumentów rekrutacyjnych do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Kandydaci na logistykę w szczecińskich uczuleniach muszą złożyć osobiście komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Istnieje również inna opcja – kandydaci mogą wysłać dokumenty pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu. 

Jakie dokumenty trzeba skompletować? Przyszli studenci logistyki muszą mieć ze sobą m.in.: podanie na studia i oświadczenie, oryginał świadectwa dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, a także dowód osobisty do wglądu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych szczecińskich uczelni lub w systemie IRK .

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Przyszli studenci logistyki po ogłoszeniu wyników rekrutacji muszą złożyć dokumenty do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. 

W jakim terminie należy złożyć dokumenty? Uczelnie zazwyczaj rozpoczynają przyjmowanie dokumentów po opublikowaniu listy osób zakwalifikowanych. Kandydaci mają na to około kilku dni.   

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie: 

 • Uniwersytet Szczeciński: lipiec 2024
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie: lipiec 2024 

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Ile zarabia się po Logistyce?

Logistyka to kierunek, który jest na czasie, ponieważ pozwala pozyskać wiedzę i umiejętności, które poszukiwane są na współczesnym rynku. Absolwenci tych studiów posiadają wiedzę obejmującą przede wszystkim zarządzanie łańcuchami dostaw, gospodarkę magazynową oraz transport międzynarodowy i przygotowani są do pracy w szczególności w przedsiębiorstwach transportowych, spedycyjnych i logistycznych, centrach dystrybucyjno- logistycznych, a także przedsiębiorstwach handlowych i produkcyjnych. A jak prezentują się zarobki absolwentów tego kierunku?

Średnie zarobki absolwentów Logistyki w 2023 roku:

 • specjalista do spraw logistyki - 5150 złotych
 • specjalista do spraw magazynowych – 4100 złotych
 • kierownik magazynu – 5750 złotych
 • przedstawiciel handlowy - 5600 złotych
 • doradca klienta - 4000 złotych

 

Czy warto iść na Logistykę?

Logistyka to propozycja kształcenia, która cieszy się sporym zainteresowaniem kandydatów, ponieważ pozwala pozyskać określone umiejętności praktyczne. Logistyka to jedyny wybór jeśli chcemy dowiedzieć się jak sterować przepływami materiałów, informacji oraz środków finansowych, a także jak obsługiwać systemy informatyczne zarzadzania przedsiębiorstwem, transportem i magazynem.

 

Gdzie warto studiować Logistykę?

Kandydaci na studia w Szczecinie, którzy zastanawiają się nad omawianym przez nas kierunkiem otrzymują dość szerokie edukacyjnego manewru. Z ofertami kształcenia czekają na nich między innymi trzy uczelnie publiczne.

Logistyka studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Szczecinie:

 • Politechnika Morska
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Kandydaci na studia w Szczecinie mogą też zdecydować się na propozycję jednej uczelni niepublicznej.

Logistyka studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Szczecinie:

 • Uniwersytet WSB Merito

 

Program studiów i przedmioty

Program nauczania prowadzony na kierunku Logistyka pozwala pozyskać wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz wiedzy złożonej z zagadnień odnoszących się do ekonomii, organizacji i zarządzania. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z: zarządzaniem łańcuchem dostaw, zasadami zarządzania procesem produkcyjnym, infrastrukturą logistyczną, logistyką dystrybucji, czy ekonomiką transportu. Do realizowanych przedmiotów należą między innymi:

 • projektowanie procesów logistycznych,
 • normalizacja i zarządzanie jakością,
 • badanie i analiza rynku,
 • transport intermodalny,
 • zrównoważony rozwój w logistyce

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Logistyka w Szczecinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Logistyka w Szczecinie

Przed rekrutacją na jakikolwiek kierunek studiów należy rozpatrzyć wszystkie „za” i „przeciw”, dając sobie tym samym szansę na uniknięcie ewentualnych rozczarowań. Ponadto niezwykle istotne jest zgłębienie procedur kwalifikacyjnych, aby stać się świadomym swojego wyboru kandydatem. Zatem co należy sprawdzić przed rekrutacją na studia na kierunku Logistyka w Szczecinie?

Przede wszystkim to, jakie przedmioty biorą udział w postępowaniu kwalifikacyjnym. W przypadku Logistyki wykładanej na większości uczelni w Szczecinie będzie to matematyka, geografia, historia oraz wiedza o społeczeństwie. Dla kandydatów na studia drugiego stopnia istotną rolę odegrają oceny na dyplomie ich ukończenia – to właśnie one będą miały decydujący wpływ na przyjęcie bądź odrzucenie danej kandydatury.

Zdobycie tytułu finalisty lub laureata jednego z olimpiad przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim otworzy przed tobą furtkę możliwości zgłębienia edukacji na dowolnie wybranym kierunku, również Logistyce. Dlatego jeżeli jesteś ponadprzeciętnie uzdolniony i widzisz dla siebie realne szanse na odniesienie sukcesu, warto, abyś rozważył tę opcję.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, który należy wykonać zanim rozpoczniesz swoją przygodę z Logistyką, będzie zgłoszenie swojej kandydatury za pośrednictwem elektronicznej rejestracji kandydatów. W jej trakcie zostaniesz poproszony o podanie uzyskanych na maturze lub dyplomie ukończenia pierwszego stopnia edukacji oraz, co oczywiste, swoich danych personalnych.

 

Potrzebne dokumenty

Najprzyjemniejszy krok, jaki zapewni ci kandydatura na wybrane uczelnie w Szczecinie, na drodze do osiągnięcia tytułu i kompetencji godnych prawdziwego specjalisty, to bez wątpienia dostarczenie potrzebnych do zwieńczenia całego procesu dokumentów. Fotografia do legitymacji, formularz pobrany ze strony internetowej uczelni oraz kserokopia świadectwa maturalnego to dokumenty, których będziesz potrzebował, aby stać się pełnoprawnym studentem Logistyki.

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Szczecinie

studia w Szczecinie

 

LOGISTYKA - ważne informacje

logistyka studia

logistyka studia online

studia logistyka i transport w Szczecinie

studia logistyka i transport w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować logistykę w Szczecinie

Logistykę stacjonarnie lub niestacjonarnie studiować można na trzech uczelniach publicznych w Szczecinie:

 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Studia stacjonarne lub niestacjonarne na kierunku logistyka oferuje także jedna szczecińska uczelnia niepubliczna – Uniwersytet WSB Merito w Szczecinie.

Ponadto logistykę jako specjalność na innym kierunku można studiować na trzech uczelniach szczecińskich:

 • Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych (bezpieczeństwo wewnętrzne)
 • Politechnika Morska w Szczecinie (transport)
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (ekonomia)

Gdzie studiować logistykę bezpłatnie w Szczecinie

Bezpłatne studia na kierunku logistyka podjąć można tylko w ramach studiów stacjonarnych na trzech uczelniach publicznych w Szczecinie:

 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Gdzie studiować logistykę niestacjonarnie w Szczecinie

Niestacjonarną naukę na studiach na kierunku logistyka oferują kandydatom trzy uczelnie niepubliczne w Szczecinie:

 • Uniwersytet WSB Merito w Szczecinie
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet Szczeciński

Dowiedz się więcej logistyka w Szczecinie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na logistyce w Szczecinie

Studia niestacjonarne na kierunku logistyka w Szczecinie są płatne, a cena za jeden rok akademicki wynosi od od 5150 zł do 5200 zł. ceny - logistyka Szczecin >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety w Szczecinie studia niestacjonarne na kierunku logistyka są płatne. Osoby, którym zależy na podjęciu bezpłatnej nauki, mogą rozpocząć studia stacjonarne na uczelni publicznej (na Uniwersytecie Szczecińskim).

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Logistyka Szczecin studia i stopnia

Logistyka Szczecin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Logistyka Szczecin studia stacjonarne

Logistyka Szczecin studia niestacjonarne

Logistyka w Szczecinie

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Szczecinie

Jakie opinie mają studia na kierunku Logistyka w Szczecinie

Komentarze studentów na temat wybranej przez nich drogi edukacyjnej potrafią dostarczyć wiele cennych informacji przyszłym kandydatom na dany kierunek. Jesteś ciekaw, jak wyglądają opinie, jakimi cechuje się Logistyka w Szczecinie?

Małgorzata, studentka pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Logistyka w Szczecinie, mówi:

„Długo się wahałam, zanim ostatecznie kandydowałam na Logistykę w Szczecinie. Zależało mi na studiach, na których pogodzę zamiłowanie do szeroko rozumianego zarządzania i rozwinę się również w innych kierunkach. Teraz zaczęłam studia magisterskie, mam dobrą pracę i wiem, że był to najlepszy z możliwych wyborów w moim życiu!”

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
 • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
 • ul. Gdańska 32, , 90 - 716 Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi