Kosmetologia studia stacjonarne Warszawa

Kosmetologia studia stacjonarne Warszawa

Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie możesz podjąć na 6 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

08.03.2024

Kosmetologia - studia stacjonarne (dzienne) Warszawa - 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Kosmetologia studia stacjonarne Warszawa
Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Kosmetologię stacjonarnie można studiować na kilku uczelniach prywatnych w Warszawie.

Interdyscyplinarny charakter kosmetologii pozwala studentom warszawskich uczelni zrozumieć różnorodne konteksty tej dziedziny – zarówno medyczne, jak i humanistyczne, estetyczne czy ekonomiczne. Przyszli specjaliści przygotowani są do rozpoczęcia kariery m.in. w gabinetach dermatologii estetycznej czy chirurgii plastycznej, gabinetach odnowy biologicznej lub salonach urody. Rosnące wymagania estetyczne współczesnych klientów wymagają od kosmetologów profesjonalnej wiedzy, zdolności manualnych, a także estetycznego wyczucia.

 

Jakie są wymagania na stacjonarne (dzienne) na kierunku kosmetologia w Warszawie

Rekrutacja na studia stacjonarne na uczelniach publicznych odbywa się za pomocą konkursu świadectw. Oznacza to zatem, że przyszły student powinien skupić się w szczególności na egzaminach maturalnych.

Kosmetologia, będąca nauką medyczną, wymaga od przyszłych studentów obeznania w naukach przyrodniczych. Dobrze więc, by przyszli kandydaci na ten kierunek zdawali na maturze biologię lub chemię. Nie zaszkodzi dobra znajomość języków obcych – w tym języka angielskiego.

* Kryteria kwalifikacyjne mogą różnić się w zależności od wymagań danej uczelni. Przed rekrutowaniem na uczelnię należy wcześniej upewnić się za pomocą strony rekrutacyjnej uczelni, które przedmioty brane są pod uwagę.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Warszawie?

Studenci kosmetologii poznają najważniejsze założenia charakterystyczne dla tego kierunku. W trakcie studiów przygotowują się do pełnienia różnorodnych zawodów związanych z medycyną kosmetyczną czy pielęgnacją. Przyszli specjaliści rozwijają swoje zdolności manualne, które skutecznie wykorzystują w przeprowadzaniu określonych zabiegów leczniczych z wykorzystaniem kosmetyków. Ponadto studenci kosmetologii nabywają wiedzę teoretyczną, która umożliwia im nie tylko rozpoczęcie pracy w salonie czy firmie kosmetycznej, ale także kontynuowanie działalności badawczej w laboratoriach lub prowadzenie własnej działalności.

 

Wiedza:

Studenci kosmetologii zdobywają specjalistyczną wiedzę z zakresu dziedzin takich jak m.in. medycyna, biologia czy chemia. Dzięki teoretycznym zagadnieniom studenci warszawskich uczelni wyższych przygotowują się do pełnienia zawodu kosmetologa zarówno w środowiskach badawczych, jak i tych związanych z estetyką wyglądu człowieka.

Studenci tego kierunku edukują się w zakresie właściwej pielęgnacji zdrowia i urody, a także promują praktyki służące prowadzeniu aktywnego stylu życia stosowaniu norm racjonalnego żywienia. Absolwenci kosmetologii uczą się tego, w jaki sposób poprawnie odczytywać skład produktów kosmetycznych oraz jak przeprowadzać ocenę parametrów składników znajdujących się w recepturze danego produktu kosmetycznego.

 

Wiedza, którą nabywają studenci kosmetologii:

  • Rozumieją funkcjonowanie ludzkiego organizmu
  • Rozpoznają reakcje ciała człowieka
  • Znają wpływ różnorodnych bodźców na ciało
  • Rozróżniają metody leczenia kosmetologicznego
  • Diagnozują stany chorobowe, które wymagają kosmetologicznego leczenia
  • Rozumieją zasady estetyczne
  • Znają historię piękna
  • Potrafią tworzyć stylizacje dostosowane do okoliczności
  • Rozumieją społeczne i kulturowe czynniki wpływające na rozwój branży Beauty
  • Mają wiedzę umożliwiającą im rozpoczęcie własnej działalności


 

Umiejętności:

Kosmetologia na warszawskich uczelniach umożliwia studentom poznanie innowacyjnych rozwiązań stosowanych przez ekspertów w środowisku specjalistycznym. W trakcie zajęć uczestnicy korzystają z narzędzi oraz aparatów umożliwiających im praktyczne działanie w zawodzie kosmetologa. Studenci tego kierunku poddają stan skóry prawidłowej ocenie i trafnie diagnozują choroby skóry. Przyszli specjaliści mogą swoje zdolności oraz wiedzę wykorzystać w uzupełnianiu procedur terapeutycznych w postaci pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo.

Kosmetologia przygotowuje studentów do poprawnego wykonywania zabiegów m.in. pielęgnacyjnych, upiększających czy korekcyjnych. Absolwenci tego kierunku nabywają umiejętności związane z poszczególnymi technikami masażu, a także poprawą estetyki ludzkiego ciała czy stylizacją sylwetki. Przyszli kosmetolodzy, będący absolwentami warszawskich uczelni, gotowi są do prowadzenia np. gabinetów odnowy biologicznej lub salonów urody. Ponadto studenci kosmetologii uczą się tego, w jaki sposób prowadzić działania profilaktyczne w zakresie promocji zdrowia i urody.

 

Umiejętności, które posiadają absolwenci kosmetologii:

  • Działają zgodnie z przyjętymi normami bezpieczeństwa i estetyki
  • Znają i stosują różnorodne zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne
  • Rozwiązują poszczególne problemy zdrowotne klientów
  • Znają działanie aparatur stosowanych w profesjonalnym środowisku, a także potrafią z nich korzystać
  • Tworzą własne kosmetyki na podstawie zdobytej wiedzy kosmetologicznej
  • Nawiązują i utrzymują relacje zawodowe z klientami
  • Skutecznie promują swoje kompetencje na rynku kosmetologicznym
     

 

Dla kogo są studia stacjonarne

Studenci stacjonarni zdobywają wiedzę oraz część doświadczenia na terenie uczelni. Taka nauka często wiąże się z licznymi projektami zespołowymi, dzięki którym uczestnicy zajęć poznają najważniejsze zasady pracy w grupie. Studia stacjonarne to doskonała okazja do rozwijania umiejętności poprawnej komunikacji. Zdobyte w czasie studiów znajomości nie tylko motywują studentów do aktywnego kształcenia się, ale także mogą okazać się pierwszymi kontaktami realnie kształtującymi przyszłość kariery zawodowej studenta.

Uczelnie oferują studentom dostęp do bogatych zasobów bibliotecznych, które stanowią cenne źródło wiedzy niezbędnej do zaliczenia egzaminów w trakcie sesji. Ponadto studenci mają szansę skorzystać z nowoczesnych narzędzi stosowanych w przez zawodowców w środowiskach specjalistycznych.

Studia stacjonarne najczęściej zaczynają się w godzinach porannych, czasem południowych – organizowane są od poniedziałku do piątku. Dzięki temu większość studentów kierunków stacjonarnych ma okazję wykorzystać wolny czas na rozwój własnych zainteresowań, organizację prywatnych spraw czy pracę.

Uczelnie publiczne umożliwiają studentom naukę stacjonarną zazwyczaj za darmo. Za naukę na uczelni prywatnej należy zapłacić. Wysokość czesnego na uczelniach prywatnych może różnić się w zależności od tego, na jaki kierunek przyszły student zdecyduje się w czasie rekrutacji.

zobacz wszystkie:

studia stacjonarne w Warszawie

studia niestacjonarne w Warszawie

 

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

sprawdź wszystko o: kosmetologia studia w Warszawie

 

Program studiów i przedmioty

Studenci kosmetologii zgłębiają wiedzę z zakresu dziedzin medycznych. W trakcie zajęć uczestnicy zyskują podstawową wiedzę teoretyczną o charakterze biologicznym i chemicznym. Ponadto przyszli kosmetolodzy rozwijają swoje zdolności komunikacyjne i interpersonalne, co ułatwi im pracę z klientem.

Praktyczne przedmioty programu na kierunku kosmetologia uczą studentów wykonywania poszczególnych zabiegów kosmetycznych, zdrowotnych i pielęgnacyjnych takich jak m.in.: manicure, pedicure, masaż czy makijaż. Absolwenci kosmetologicznych studiów warszawskich działają w zawodzie zgodnie z etyką i zasadami bezpieczeństwa.

 

W programie studiów na kierunku kosmetologia w Warszawie znajdują się przedmioty takie jak:

  • Biologia z genetyką
  • Biofizyka
  • Fizjologia stosowana i histologia
  • Anatomia
  • Podstawy manicure i pedicure
  • Dermatologia
  • Higiena
  • Psychologia
  • Bakteriologia i mikrologia
  • Farmakologia i toksykologia
  • Metody działania oceny kosmetyków
  • Alternatywne techniki masażu
  • Rehabilitacja i fizjoterapia

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne

Przyszły kosmetolog musi być gotów do pracy w różnorodnych warunkach. Specyfika zawodu kosmetologa wiąże się z częstą pracą z klientem – dobrze więc, by kandydat na ten kierunek był otwarty, cierpliwy i komunikatywny. Studenci kosmetologii powinni mieć wyczucie estetyki oraz zdolności manualne, które pozwolą im wykonywać specjalistyczne zabiegi o różnorodnym charakterze.

Kandydat na studia kosmetologiczne musi być przygotowany do ciężkiej nauki, która związana będzie z kształceniem się w zakresie m.in. biologii, chemii czy estetyki. Medyczny charakter tego kierunku wymaga od studentów umiejętności organizacji czasu oraz miejsca pracy.

 

Co cechuje studenta kosmetologii:

  • Zmysł estetyczny
  • Zdolności manualne
  • Zamiłowanie do przedmiotów przyrodniczych
  • Zainteresowanie ludzkim ciałem
  • Zdolności artystyczne
  • Gotowość do działania
  • Komunikatywność
  • Cierpliwość, wyrozumiałość
  • Umiejętność organizacji czasu i miejsca pracy

 

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Warszawie

Uczelnie wyższe w Warszawie, na których można studiować kosmetologię:

Uczelnie w Warszawie - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Praca po studiach na kierunku kosmetologia w Warszawie

Absolwenci kosmetologii mogą rozpocząć pracę w różnorodnych centrach i klinikach związanych z pełnieniem usług leczniczych, kosmetycznych czy pielęgnacyjnych. Dzięki odpowiednim umiejętnościom oraz specjalistycznej wiedzy przyszli kosmetolodzy cenieni są zarówno w zawodach z branży Beauty, jak i w medycynie czy marketingu. Ambitnie specjaliści mogą rozpocząć własną działalność, otwierając prywatny salon kosmetyczny.

 

Miejsca, w których absolwenci kosmetologii mogą znaleźć zatrudnienie:

  • salony kosmetyczne,
  • centra Wellness i SPA,
  • gabinety odnowy biologicznej,
  • firmy kosmetyczne,
  • kosmetyczne działy aptek,
  • laboratoria kosmetyczne,
  • szkoły kosmetyczne,
  • redakcje pism i portali branżowych.

 

Studenci kosmetologii zdobywają wiedzę oraz umiejętności z zakresu takich dziedzin jak m.in. medycyna, chemia czy farmacja. W trakcie studiów przyszli specjaliści poznają różnorodne aspekty nauk o zdrowiu. Kosmetologia pozwala studentom zrozumieć najważniejsze konteksty związane z kosmetologią pielęgnacyjną, upiększającą czy leczniczą, a także znają zasady receptury kosmetycznej czy receptury środków zapachowych.

 

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku Kosmetologia:

  • kosmetolog
  • masażysta
  • wizażysta
  • konsultant
  • dziennikarz
  • specjalista ds. kontroli jakości
  • doradca konsumenta
  • trener/szkoleniowiec

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów kosmetologia w Warszawie?

Studenci kosmetologii na warszawskich uczelniach nabywają zdolności niezbędne do wykonywania różnorodnych zawodów kosmetologicznych. Dzięki temu absolwenci tego kierunku mogą działać zarówno w charakterze doradczym, jak i usługowym czy naukowym.

Wysokość wynagrodzenia, którego może spodziewać się specjalista w dziedzinie kosmetologii, zależy od tego, jaki zawód będzie on wykonywać.

Masażyści zarabiają średnio 3120 zł brutto w ciągu miesiąca. Niewiele więcej może spodziewać się manikiurzysta, który w tym samym czasie zarobi 3220 zł brutto. Kosmetolog pełniący swoje usługi przez miesiąc zyskać może do nawet ponad 4000 zł brutto. Średnie wynagrodzenie wizażysty wynosi z kolei 3580 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (październik 2021)

* Wysokość wynagrodzenia może różnić się w zależności od kompetencji kandydata oraz jego stażu w pracy, a nawet od województwa lub miasta, na którego terenie wykonuje on pracę.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kosmetologię?

Aktualności rekrutacyjne

komentarze (0)