Fizyka medyczna - Warszawa

Fizyka medyczna - Warszawa

Fizyka medyczna - Warszawa

Studia w Warszawie

fizyka medyczna

Odkryj fizykę medyczną w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Fizyka medyczna studia Warszawa | woj. mazowieckie

Dziś mamy szczęście żyć w czasach, kiedy dostęp do profesjonalnej opieki zdrowotnej jest dla nas na wyciągnięcie ręki. Możemy korzystać z rozległej diagnostyki, nowoczesnego sprzętu medycznego, czy porad najlepszych specjalistów. Choroby i schorzenia, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu uznawane były za śmiertelne, dziś leczone są z powodzeniem. Za tym nieustannym rozwojem nauk medycznych stoją nie tylko lekarze, lecz cały szereg specjalistów, którzy przyczyniają się do poprawy jakości naszego życia i zdrowia.

Fizyka medyczna to interdyscyplinarna dyscyplina naukowa, która wykorzystuje zdobycze nauk fizycznych w obrębie działań medycznych. Ma powiązania z profilaktyką, diagnostyką, leczeniem, czy także konstruowaniem nowych form sprzętu medycznego. Studia na tym kierunku zaadresowane są do najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy nie boją się intelektualnych wyzwań. Jeśli w kręgu twoich zainteresowań znajdują się zatem zagadnienia ścisłe i chciałbyś rozwijać się w wyjątkowo perspektywicznej dziedzinie, to studia na kierunku fizyka medyczna czekają właśnie ciebie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK FIZYKA MEDYCZNA - ZASTOSOWANIE FIZYKI W BIOLOGII I MEDYCYNIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizyka medyczna w Warszawie?

Jeśli chciałbyś w przyszłości rozpocząć studia na kierunku fizyka medyczna, to już dziś powinieneś rozpocząć intensywne przygotowania do procesu rekrutacji, ponieważ czeka cię naprawdę dużo pracy.

Musisz skupić się przede wszystkim na nauce przedmiotów ścisłych takich jak: fizyka, matematyka, biologia, czy chemia. Pamiętaj, że na listach osób przyjętych znajdują się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Warszawski Termin rekrutacji I stopnia:
od 13.07.2020
do 12.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 05.05.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W WARSZAWIE

Rozwiń

POPULARNE KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE NIESTACJONARNE W WARSZAWIE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZYKA MEDYCZNA?

 

Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów o wysoce specjalistycznym profilu nie będą znajdować się w ofercie każdego, dowolnie wybranego ośrodka akademickiego. Musisz mieć świadomość, że najlepsze kierunki znajdują się w ofercie najlepszych uczelni. Tak dzieje się właśnie z fizyką medyczną. Swoją przygodę z tym profilem kształcenia rozpoczniesz w stolicy na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że rozwijać się będziesz pod okiem najlepszych specjalistów.

Kierunki studiów takie jak fizyka medyczna mają bardzo jasno określony program kształcenia – nie ma w nim miejsca na przykładowe przedmioty. Musisz mieć świadomość, że podczas pierwszych semestrów kształcenia zapoznasz się dogłębnie z podstawowymi dziedzinami ścisłymi, które przylegają do nauk medycznych. Przygotuj się zatem na mnóstwo zajęć nie tylko z fizyki, lecz także matematyki, czy biologii i chemii. Jakie specjalistyczne przedmioty znajdziesz także w siatce programowej? Można wśród nich wymienić:

  • ochronę radiologiczną
  • pracownia radiofarmaceutyków
  • obrazowanie medyczne

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FIZYKA MEDYCZNA - ZASTOSOWANIE FIZYKI W BIOLOGII I MEDYCYNIE WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZYKA MEDYCZNA?

Uczelnie w Warszawie robią wszystko, by zagwarantować swoim studentom jak najlepsze wykształcenie, dzięki któremu będą oni mogli znaleźć pracę odpowiadającą im oczekiwaniom. Dodatkowo branża medyczna nieustannie potrzebuje specjalistów, którzy czuwać będą nad zdrowiem obywateli danego państwa. Rośnie zapotrzebowanie nie tylko na personel medyczny, lecz także na specjalistów z zakresie chemii oraz fizyki medycznej. Dlatego też studia na kierunku fizyka medyczna pozytywnie kształtować będą twoją karierę.

Jako absolwent tego kierunku znajdziesz pracę w szeroko rozumianym sektorze medycznym. Czekają na ciebie:

  • laboratoria diagnostyczne
  • pracownie radiologiczne
  • szpitale
  • ośrodki specjalistycznej opieki zdrowotnej

 

Jako fizyk medyczny możesz zajmować się także projektowaniem specjalistycznego sprzętu diagnostycznego i obrazowego. Twoje umiejętności pozwolą ci na dogłębną analizę sygnałów w diagnostyce klinicznej. Pamiętaj, że twoja kariera może rozwijać się także na gruncie międzynarodowym.

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia inżynierskie w Warszawie

Politechnika Warszawska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)