Zarządzanie środowiskiem - Poznań

Zarządzanie środowiskiem - Poznań

Zarządzanie środowiskiem - Poznań

Studia w Poznaniu 

zarządzanie środowiskiem

Odkryj zarządzanie środowiskiem w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.12.2022

Zarządzanie środowiskiem studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku zarządzanie środowiskiem w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku zarządzanie środowiskiem w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w trybie stacjonarnym. 

 

Opis kierunku

Ekologia to jedna z najważniejszych idei, która przyświeca współczesnym ludziom. Bardzo ważne jest, by kształtować nowych specjalistów w zakresie ochrony środowiska, którzy będą mogli działać od strony badawczej, czy administracyjnej. Podczas studiów można m.in. zgłębić wiedzę na temat gospodarczych i prawnych aspektów dbania o przyrodę, czy nauczyć się tego, w jaki sposób pozyskiwać i interpretować dane środowiskowe.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Osoby, które ukończyły kierunek, nie powinny mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia w administracji publicznej (w instytucjach, zajmujących się ochroną środowiska). Absolwenci mogą również pracować w jednostkach naukowo-badawczych, czy firmach konsultingowych.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie środowiskiem - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek zarządzanie środowiskiem

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Zarządzanie środowiskiem stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek zarządzanie środowiskiem w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku zarządzanie środowiskiem w Poznaniu, powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których na przykład należą: biologia, geografia, fizyka lub informatyka.

W przypadku studiów drugiego stopnia, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych o podobnym profilu nauczania.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie środowiskiem w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM?

W dzisiejszych czasach dbanie o otaczające nas środowisko naturalne stało się niezwykle popularne i potrzebne. Już miliony ludzi na całym świecie zaangażowało się w działania ekologiczne, chociażby poprzez zmianę codziennych nawyków i przyzwyczajeń, co samo w sobie może mieć realny wpływ na funkcjonowanie naszej planety. Jednak, aby uzyskać zadowalające efekty i mieć większa wiedzę na temat środowiska i całego ekosystemu, potrzebni są specjaliści posiadający przygotowanie do podejmowania działań związanych z tym obszarem. Ich kształceniem zajmuje się kierunek zarządzanie środowiskiem w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia zarządzanie będą osoby o zainteresowaniach z obszaru nauk społecznych, humanistycznych czy administracyjnych. W przypadku kierunku zarządzanie środowiskiem warto posiadać wiedzę związaną z geografią, biologią oraz telematyką przyrodniczą. Jeżeli spełniasz te warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie środowiskiem możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie środowiskiem w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako że studia zarządzanie w Poznaniu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów, to coraz częściej można je znaleźć w ofercie poznańskich uczelni. Kierunek zarządzanie środowiskiem możesz obecnie realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie te mogą się poszczycić długą i bogatą tradycją, a ich ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia , które otwiera wiele zawodowych drzwi.

Program kształcenia na tym kierunku skupia się głównie wokół treści związanych z naukami geograficznymi, biologicznymi, społecznymi, ekonomicznymi czy gospodarczymi. Studenci mają okazję rozwinąć zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i zyskać cenne umiejętności praktyczne, między innymi podczas wyjazdów terenowych czy specjalistycznych warsztatów. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów, takich jak:

 • kartografia i topografia
 • fizyka i chemia Ziemi
 • prawo w ochronie środowiska
 • podstawy organizacji i zarządzania
 • zasoby i ochrona biosfery

 

Ponadto, jako student będziesz uczęszczał na lektorat z wybranego języka obcego, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM?

Uczelnie w Poznaniu kształcą doskonałych specjalistów, którzy bez problemu odnajdują się na obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku zarządzanie środowiskiem, zdobędziesz wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, w trakcie studiów zostaniesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnorodnych instytucjach i firmach proekologicznych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z:

 • biurami projektowymi,
 • organami badawczo-naukowymi
 • firmami konsultingowymi

 

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik oddziałów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego, a także instytucji zajmujących się ochroną i monitoringiem środowiska naturalnego. Po zdobyciu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego, będziesz miał możliwość zatrudnienia w edukacji w zawodzie nauczyciela przyrody i geografii. Dobrym rozwiązaniem jest także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do uzyskanego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie środowiskiem w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie środowiskiem w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek zarządzanie środowiskiem:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie środowiskiem w Poznaniu

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM - ważne informacje

zarządzanie środowiskiem studia

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie środowiskiem Poznań studia i stopnia

Zarządzanie środowiskiem Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie środowiskiem Poznań studia stacjonarne

Kierunki ochrona środowiska w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu


 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie