Studia prowadzone jako ścieżka dydaktyczna interdisciplinary studies on social change: mediterranean and other european borderlands realizowane są przez doświadczonych wykładowców, którzy prowadzą badania w zakresie zagadnień poruszanych w trakcie studiów.
Program zajęć to interdyscyplinarna ścieżka dydaktyczna, która przygotowuje uczestników do podjęcia przyszłej pracy zawodowej w obliczu konkurencyjnego rynku zawodowego. W trakcie licznych przedmiotów realizowany jest też obowiązkowy moduł językowo-kulturowy. Do wyboru jest język włoski, hiszpański lub angielski.
Dodatkowo kształcenie wyróżnia się wysoką indywidualizacją – to studenci mogą wybierać z oferty dodatkowych seminariów, wykładów czy warsztatów. W efekcie program zajęć będzie dopasowany do zainteresowań konkretnej osoby.
W siatce zajęć uwzględniono przede wszystkim tematykę różnych wymiarów współczesnych oraz przyszłych kryzysów, zmian społecznych i tożsamości, bezpieczeństwa, wojen hybrydowych czy globalnych zagrożeń dla zdrowia publicznego.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku interdisciplinary studies on social change: mediterranean and other european borderlands możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Uczelnie w Warszawie w ramach studiów prowadzonych na kierunku interdisciplinary studies on social change: mediterranean and other european borderlands kształcą absolwentów o wysokich umiejętnościach obejmujących interdyscyplinarne podejście do kultury oraz zmian społecznych.
Absolwent wykazuje się również rozbudowanymi kompetencjami językowymi, które może wykorzystać przy przetwarzaniu danych. Wie jednocześnie, jak przygotować prace pisemne o charakterze popularnonaukowym oraz inne teksty skierowane do różnych odbiorców.
Korzysta z podstawowych technik numerycznych w celu uporządkowania oraz prezentacji danych w odniesieniu do badań społecznych.