Bioetyka - Warszawa

Bioetyka - Warszawa

Studia na kierunku bioetyka w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Bioetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

15.01.2024

Bioetyka studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku bioetyka to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Bioetyka - Warszawa
Studia na kierunku bioetyka w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku bioetyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Filozofii UW).
 

Opis kierunku

Bioetyka to interdyscyplinarne studia z pogranicza nauk społecznych, filozofii czy nauk biologicznych i medycznych. Dziś bowiem galopujący rozwój cywilizacyjny stwarza wiele możliwości, ale i budzi niepokój. Czy każde działanie podejmowane przez naukowców jest etyczne? Studenci spróbują znaleźć odpowiedź między innymi na to pytanie. Poznają oni również genezę bioetyki, nieobce staną się dla nich pojęcia związane z antropologią medycyny. W trakcie kształcenia cenny będzie również rozwój kompetencji miękkich, podejmowania krytycznych analiz czy interpretacji działań naukowców, lekarzy itd.

 

Praca po studiach

Absolwenci bioetyki znajdą zatrudnienie w instytucjach sektora zdrowia, ośrodkach badawczych czy komisjach bioetycznych i etycznej ds. doświadczeń na zwierzętach. Odnajdą się także w świecie dziennikarstwa, zajmując się tematami związanymi z problematyką naukową i bioetyczną. Ponadto, pracują również w jednostkach administracji oraz w instytucjach zajmujących się ochroną zdrowia i praw pacjentów. Część absolwentów podąża za akademickim powołaniem, zostając nauczycielami.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bioetyka?

Studia na kierunku bioetyka zostały stworzone z myślą o osobach, które kształcenie I stopnia mają już za sobą. W praktyce oznacza, że jeśli będziesz chciał rozpocząć swoją przygodę z bioetyką, powinieneś posiadać już tytuł licencjata lub nawet magistra z pokrewnej dziedziny.

Jak wyglądają studia na kierunku bioetyka w Warszawie?

Jak wyglądają studia na kierunku bioetyka w Warszawie?

Dziś jesteśmy świadkami nieustannego rozwoju nauk medycznych i biologicznymi. Przed naukowcami pojawia się wiele wyzwań – także tych etycznych, które są bezpośrednio związane z ich pracą. Dlatego też dziedzina taka jak bioetyka cieszy się coraz większą popularnością i stała się też jedną z wielu propozycji kształcenia przygotowanych przez warszawskie ośrodki akademickie.

Bioetyka jest dyscypliną o interdyscyplinarnym charakterze i zajmuje się analizą etycznych działań w obrębie nauk medycznych i biologicznych. W praktyce oznacza to, że nauka na tym kierunku najwięcej satysfakcji przyniesie osobom, których zainteresowania oscylują wokół refleksji społecznych, filozoficznych czy psychologicznych.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku bioetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

Studia w Warszawie na kierunku bioetyka zostały zaadresowane do osób, które mają już na swoim koncie jeden z tytułów świadczących o ukończeniu jednego z etapów kształcenia wyższego. Bioetyka w Warszawie ma bowiem charakter studiów II stopnia. Studenci kształcą się przez dwa lata. Mają do wyboru wyłącznie studia stacjonarne. Zajęcia odbywają się wtedy regularnie od poniedziałku do piątku. Korzyści płynące ze studiów stacjonarnych wiążą się również z brakiem potencjalnych opłat za czesne, jeśli studenci kształcą się na uczelni publicznej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia II stopnia na kierunku bioetyka najczęściej mają charakter uzupełniający. Oznacza to, że ich studenci otrzymują dodatkową wiedzę i kwalifikacje, dzięki którym ich wykształcenie będzie mieć komplety charakter. Dotyczy to również kierunku takiego jak bioetyka.

Wiedza, jaką otrzymają studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia, oscylować będzie wokół terminologii związanej z bioetyką oraz towarzyszącym im współczesnym problemom oraz perspektywom teoretycznym i badawczym. Studenci poznają najważniejsze pojęcia, problemu, teorie i metody socjologii i antropologii medycyny.

Warto przyjrzeć się również umiejętnościom, jakie otrzymają studenci. Można zaliczyć do nich identyfikację, interpretację oraz analizę problemów i konfliktów etycznych, które występują. Studenci potrafią dostrzegać kulturowo-społeczne praktyki nauk biomedycznych oraz wiedzą, jak badać je przy użyciu wybranych metod i różnorodnych technik badawczych z zakresu dyscyplin społecznych.

Uczelnie w Warszawie - kierunek bioetyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Warszawski (Wydział Filozofii UW) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku bioetyka w Warszawie?

Studia na kierunku bioetyka trwają 2 lata (studia II stopnia).

Bioetyka w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku bioetyka w Warszawie?

Dziś dyscyplina jaką jest bioetyka cieszy się coraz większą popularnością. Oznacza to w praktyce, że jej absolwenci nie powinni obawiać się o swoją zawodową przyszłość. Czeka na nich wiele instytucji, które aktywnie przyglądają się wszelkim działaniom podejmowanym w obrębie nauk biologicznych oraz medycznych. Obecnie towarzyszy nam także coraz większa świadomość społeczna. To przekłada się zatem na zapotrzebowanie specjalistów do spraw bioetyki.

Możliwe funkcje i role zawodowe dla absolwentów tego kierunku:

  • nauczyciele etyki;
  • dziennikarze;
  • członkowie komisji bioetycznych;
  • kliniczni konsultanci etyczni itd.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

BIOETYKA - ważne informacje

bioetyka studia

studia biologiczne i przyrodnicze w Warszawie

studia biologiczne i przyrodnicze w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bioetyka Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bioetyka Warszawa studia stacjonarne

Bioetyka w Warszawie

Popularne kierunki humanistyczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia