Lotnictwo - Warszawa

Lotnictwo - Warszawa

Studia na kierunku lotnictwo w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Lotnictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie lotnictwo jako specjalność / ścieżka kształcenia

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Mechanika i projektowanie maszyn stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku mechanika i projektowanie maszyn

15.01.2024

Lotnictwo studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Lotnictwo w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Lotnictwo - Warszawa
Studia na kierunku lotnictwo w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku lotnictwo w Warszawie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 6 września 2024 r. | Lotnictwo Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku lotnictwo możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie (Wydział Zarządzania i Dowodzenia ASW) oraz Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechaniczny, Energetyczny i Lotnictwa PW).
 

Opis kierunku

Lotnictwo to studia, dzięki którym można zdobyć wszechstronną wiedzę związaną ze statkami powietrznymi. W praktyce oznacza to uczestniczenie w szeregu zajęć ścisłych. Studenci lotnictwa muszą bowiem doskonale opanować zagadnienia z przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka czy fizyka. Uczestnicy zajęć zapoznają się również z szeregiem zagadnień związanych z zarządzaniem ruchem lotniczym. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów, takich jak m.in. podstawy prawa i przepisów lotniczych, infrastruktura lotniskowa, podstawy obronności, aerodynamika i konstrukcje lotnicze czy bezzałogowe systemy powietrzne.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku lotnictwo w Warszawie dają szansę otrzymania precyzyjnego wykształcenia. W praktyce oznacza to, więc, że ich absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie w instytucjach związanych z lotnictwem, centrach zarządzania kryzysowego, czy w instytucjach związanych z planowaniem transportu. Absolwenci dobrze odnajdują się również w urzędach obsługujących organy centralnej administracji rządowej np. w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Często zajmują również stanowiska związane z doradztwem w kwestiach współpracy cywilno-wojskowej w lotnictwie.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lotnictwo w Warszawie?

W przypadku rekrutacji na studia lotnicze w Warszawie największe znaczenie będzie mieć wynik, jaki uzyskasz podczas egzaminów maturalnych z dowolnie wybranego języka nowożytnego. Oprócz tego będziesz musiał zdecydować się także na zdawanie co najmniej dwóch dodatkowych przedmiotów.

Możesz wybierać spośród informatyki, geografii, WOS-u, matematyki, czy historii. Pamiętaj, że najwięcej korzyści przyniesie ci wybranie poziomu rozszerzonego dla części z przedmiotów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOTNICTWO?

Dziś możliwości naszych podróży są nieograniczone. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu człowiek nawet nie marzył o tym, że w zależności od fanaberii będzie mógł się znaleźć w dowolnie wybranym miejscu na ziemi. Współcześnie jest to możliwe za sprawą nieustannego rozwoju lotnictwa. To właśnie dzięki niemu możemy eksplorować świat i czerpać radość z podróży. Warto podkreślić, że lotnictwo to bardzo ogólne pojęcie, pod którym kryje się zespół działań związanych z statkami powietrznymi.

Dzieli się ono także na dwie podstawowe grupy, ponieważ wyróżniamy lotnictwo cywilne oraz wojskowe. Dodatkowo to jeden z tych obszarów gospodarczych, który ma ogromny potencjał – dziś powstaje mnóstwo nowych lotnisk, przez co też rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę. Specjaliści do spraw lotnictwa zajmują różnorodne funkcje od zarządzania po obsługę terminali i płyt lotniskowych. Jeśli i ty chciałbyś kształcić się w tym perspektywicznym obszarze, to wybierz studia na kierunku lotnictwo.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku lotnictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lotnictwo w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia lotniczne nie należą do tych grup kierunków, które rozpoczniesz na każdej dowolnie wybranej uczelni. Pamiętaj, że ośrodki akademickie, kształcące w tym obszarze, powinny spełniać wszelkie niezbędne wymogi. Dlatego też wybierz świadomie i dokładnie przeanalizuj przygotowane propozycje dydaktyczne. Jeśli chciałbyś rozpocząć studia w Warszawie, to również w mieście stołecznym odnajdziesz kierunki właśnie o tym profilu. Znajdują się one w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że kształcić się będziesz pod okiem najlepszych specjalistów.

Kierunki studiów takie jak lotnictwo mają bardzo rozbudowany program kształcenia, ale żaden z przedmiotów nie znalazł się tam przypadkowo. W charakter twojej nauki wpisane będzie zgłębianie przedmiotów ścisłych oraz tych, które źródła mają u nauk społecznych. Przygotuj się zatem na zajęcia poświęcone między innymi różnym odmianom zarządzania. Czekać będą na ciebie także dwie atrakcyjne specjalizacje, dzięki którym twoje umiejętności nabiorą bardzo wąskiego charakteru. Będziesz mógł bowiem kształcić się w zakresie:

  • organizacji lotniczych 
  • zarządzania ruchem lotniczym

Uczelnie w Warszawie - kierunek lotnictwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie (Wydział Zarządzania i Dowodzenia) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku lotnictwo w Warszawie?

Studia na kierunku Lotnictwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Lotnictwo w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LOTNICTWO?

Sektor związany z lotnictwem nieustannie się rozwija. W praktyce oznacza to, że na aktualnym rynku zatrudnienia wciąż potrzebni są specjaliści, którzy będą dbać, by te transformacje przebiegały w sposób najlepszy dla użytkowników ruchu lotniczego. Uczelnie w Warszawie dostrzegają te trendy i robią wszystko, by przygotowywać do pracy najwyżej klasy profesjonalistów. Studia na kierunku lotnictwo zagwarantują ci dodatkowo konkretny fach, dzięki któremu nie będziesz musiał się obawiać o swoje zatrudnienie.

Pamiętaj jednak, że twoje sukcesy zawodowe będą skutkiem nie tylko wiedzy i umiejętności. W tym zawodzie liczą się także naturalne predyspozycje (zdolność do logicznego myślenia, czy działanie pod presją czasu). Swoją karierę zawodową będziesz mógł rozpocząć w:

  • wszelkich podmiotach gospodarczych
  • instytucjach publicznych administracji rządowej
  • ośrodkach zarządzania kryzysowego

 

To ty sam zadecydujesz, czy twoja praca związana będzie z lotnictwem wojskowym, czy cywilnym.

Gdzie studiować na kierunku lotnictwo w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: jako specjalność na Politechnice Warszawskiej oraz Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek lotnictwo w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Lotnictwo w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Lotnictwo Warszawa studia i stopnia

Lotnictwo Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Lotnictwo Warszawa studia stacjonarne

Lotnictwo Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku lotnictwo w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Lotnictwo w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Lotnictwo w miastach

Nadchodzące wydarzenia