Lotnictwo - Warszawa

Studia w Warszawie

lotnictwo

Odkryj lotnictwo w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

14.02.2023

Lotnictwo studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Lotnictwo w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku lotnictwo w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Warszawie lotnictwo możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie (Wydział Zarządzania i Dowodzenia ASW) oraz Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechaniczny, Energetyczny i Lotnictwa PW).
 

Opis kierunku

Lotnictwo to studia, dzięki którym można zdobyć wszechstronną wiedzę związaną ze statkami powietrznymi. W praktyce oznacza to uczestniczenie w szeregu zajęć ścisłych. Studenci lotnictwa muszą bowiem doskonale opanować zagadnienia z przedmiotów ścisłych takich jak matematyka czy fizyka. W programie kształcenia nie może także zabraknąć zajęć związanych z zarządzaniem ruchem lotniczym.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku lotnictwo w Warszawie dają szansę otrzymania precyzyjnego wykształcenia. W praktyce oznacza to więc, że ich absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie w instytucjach związanych z lotnictwem, centrach zarządzania kryzysowego czy w instytucjach związanych z planowaniem transportu.

czytaj dalej wszystko o Lotnictwo - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek LOTNICTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Lotnictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie lotnictwo jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Mechanika i projektowanie maszyn stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku mechanika i projektowanie maszyn

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lotnictwo w Warszawie?

W przypadku rekrutacji na studia lotnicze w Warszawie największe znaczenie będzie mieć wynik, jaki uzyskasz podczas egzaminów maturalnych z dowolnie wybranego języka nowożytnego. Oprócz tego będziesz musiał zdecydować się także na zdawanie co najmniej dwóch dodatkowych przedmiotów.

Możesz wybierać spośród informatyki, geografii, WOS-u, matematyki, czy historii. Pamiętaj, że najwięcej korzyści przyniesie ci wybranie poziomu rozszerzonego dla części z przedmiotów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Lotnictwo w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOTNICTWO?

Dziś możliwości naszych podróży są nieograniczone. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu człowiek nawet nie marzył o tym, że w zależności od fanaberii będzie mógł się znaleźć w dowolnie wybranym miejscu na ziemi. Współcześnie jest to możliwe za sprawą nieustannego rozwoju lotnictwa. To właśnie dzięki niemu możemy eksplorować świat i czerpać radość z podróży. Warto podkreślić, że lotnictwo to bardzo ogólne pojęcie, pod którym kryje się zespół działań związanych z statkami powietrznymi.

Dzieli się ono także na dwie podstawowe grupy, ponieważ wyróżniamy lotnictwo cywilne oraz wojskowe. Dodatkowo to jeden z tych obszarów gospodarczych, który ma ogromny potencjał – dziś powstaje mnóstwo nowych lotnisk, przez co też rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę. Specjaliści do spraw lotnictwa zajmują różnorodne funkcje od zarządzania po obsługę terminali i płyt lotniskowych. Jeśli i ty chciałbyś kształcić się w tym perspektywicznym obszarze, to wybierz studia na kierunku lotnictwo.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku lotnictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lotnictwo w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia lotniczne nie należą do tych grup kierunków, które rozpoczniesz na każdej dowolnie wybranej uczelni. Pamiętaj, że ośrodki akademickie, kształcące w tym obszarze, powinny spełniać wszelkie niezbędne wymogi. Dlatego też wybierz świadomie i dokładnie przeanalizuj przygotowane propozycje dydaktyczne. Jeśli chciałbyś rozpocząć studia w Warszawie, to również w mieście stołecznym odnajdziesz kierunki właśnie o tym profilu. Znajdują się one w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że kształcić się będziesz pod okiem najlepszych specjalistów.

Kierunki studiów takie jak lotnictwo mają bardzo rozbudowany program kształcenia, ale żaden z przedmiotów nie znalazł się tam przypadkowo. W charakter twojej nauki wpisane będzie zgłębianie przedmiotów ścisłych oraz tych, które źródła mają u nauk społecznych. Przygotuj się zatem na zajęcia poświęcone między innymi różnym odmianom zarządzania. Czekać będą na ciebie także dwie atrakcyjne specjalizacje, dzięki którym twoje umiejętności nabiorą bardzo wąskiego charakteru. Będziesz mógł bowiem kształcić się w zakresie:

  • organizacji lotniczych 
  • zarządzania ruchem lotniczym

Ile trwają studia na kierunku lotnictwo w Warszawie?

Studia na kierunku Lotnictwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Lotnictwo w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LOTNICTWO?

Sektor związany z lotnictwem nieustannie się rozwija. W praktyce oznacza to, że na aktualnym rynku zatrudnienia wciąż potrzebni są specjaliści, którzy będą dbać, by te transformacje przebiegały w sposób najlepszy dla użytkowników ruchu lotniczego. Uczelnie w Warszawie dostrzegają te trendy i robią wszystko, by przygotowywać do pracy najwyżej klasy profesjonalistów. Studia na kierunku lotnictwo zagwarantują ci dodatkowo konkretny fach, dzięki któremu nie będziesz musiał się obawiać o swoje zatrudnienie.

Pamiętaj jednak, że twoje sukcesy zawodowe będą skutkiem nie tylko wiedzy i umiejętności. W tym zawodzie liczą się także naturalne predyspozycje (zdolność do logicznego myślenia, czy działanie pod presją czasu). Swoją karierę zawodową będziesz mógł rozpocząć w:

  • wszelkich podmiotach gospodarczych
  • instytucjach publicznych administracji rządowej
  • ośrodkach zarządzania kryzysowego

 

To ty sam zadecydujesz, czy twoja praca związana będzie z lotnictwem wojskowym, czy cywilnym.

Gdzie studiować na kierunku lotnictwo w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: jako specjalność na Politechnice Warszawskiej oraz Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek lotnictwo w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek lotnictwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie (Wydział Zarządzania i Dowodzenia) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Politechnika Warszawska (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Lotnictwo w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Lotnictwo Warszawa studia i stopnia

Lotnictwo Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Lotnictwo Warszawa studia stacjonarne

Lotnictwo Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku lotnictwo w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
nanoinżynieria
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia