Kosmetologia - Toruń

Studia w Toruniu

Kosmetologia

Odkryj kierunek Kosmetologia w Toruniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

21.02.2023

Kosmetologia studia Toruń 2023 | woj. kujawsko-pomorskie

Studia na kierunku Kosmetologia w Toruniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku kosmetologia w Toruniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Toruniu rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 20 września 2023 r. | Kosmetologia Toruń - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Toruniu kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK) w trybie stacjonarnym (dziennym).
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Toruniu na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia.
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. 

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia - Toruń

Zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu jest kierunek KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia w Toruniu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • fizyka i astronomia

 

Studia medyczne w zakresie kosmetologii uchodzą za jedne z najbardziej obleganych. Kandydatów jest bardzo wielu, ale liczba miejsc jest ograniczona. Musisz zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, musisz zdawać dodatkowy przedmiot na poziomie rozszerzonym. Do wyboru masz: biologię, chemię, fizykę i astronomię, fizykę, matematykę, geografię, informatykę. Pamiętaj, że w przypadku kierunku kosmetologia potrzebne jest zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdzi Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Toruniu

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Toruniu?

1. Dla kogo ten kierunek?

Jak mawiała Coco Chanel, „nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane”. Zabiegi kosmetyczne mają na celu to zaniedbanie zneutralizować w najwyższym stopniu, dlatego są nakierowane nie tylko na skórę zdrową, ale przede wszystkim na skórę chorą bądź z jakimś defektem. Szereg zabiegów i różnych poziomów pielęgnacji mogą brzydkie kaczątko zmienić w łabędzia.

Kandydaci na studia medyczne w zakresie kosmetologii powinni żywo interesować się tematyką Beauty. Ważne, abyś nie miał problemów z przedmiotami ścisłymi, bowiem to na nich opierają się treści medyczne i te z zakresu kosmetologii. Studenci muszą wykazywać się empatią, cierpliwością i komunikatywnością. Jeśli odnajdujesz w sobie te cechy, rozważ studia kosmetologiczne.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku kosmetologia w Toruniu realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Toruniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Kierunek kosmetologia w Toruniu możesz realizować przede wszystkim na Wydziale Farmaceutycznym na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika lub w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości (TWSP) im. Księcia Kazimierza Kujawskiego. Uczelnie w Toruniu dążą do zapewnienia kandydatom na studia wielu możliwości pracy i rozwoju.

 

4. Praca po studiach

Studia w Toruniu na kierunku kosmetologia oferują swoim absolwentom bardzo wiele możliwości. Studenci przygotowywani są do pracy w firmach kosmetycznych, w laboratoriach kosmetycznych i zakładach odnowy biologicznej, w gabinetach kosmetycznych, w działach kosmetycznych aptek ogólnodostępnych.

Absolwenci w pracy zawodowej współpracują z lekarzami dermatologiami i lekarzami medycyny estetycznej, zajmują stanowiska specjalistów w placówkach odnowy biologicznej oraz specjalistów w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki. W firmach kosmetycznych pracują w działach dystrybucji i sprzedaży kosmetyków lub w działach odnoszących się do szkoleń i kontroli. Mogą także prowadzić własną działalność gospodarczą lub pracować w instytucjach naukowo-badawczych.

 

5. Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • biologia i genetyka,
 • historia kosmetologii,
 • wprowadzenie do chemicznych surowców kosmetycznych,
 • kosmetologia pielęgnacyjna,
 • kosmetologia upiększająca,
 • farmakologia z toksykologią,
 • wprowadzenie do naturalnych surowców kosmetycznych,
 • technologia form kosmetyku i zasady GLP,
 • podstawy alergologii,
 • propedeutyka chirurgii plastycznej,
 • etyka zawodowa,
 • psychologia
 • i wiele innych.

 

Zajęcia prowadzone są we współpracy z jednostkami klinicznymi, takimi jak dermatologia, chirurgia plastyczna, rehabilitacja. Studenci zdobywają niezbędną wiedzę do podjęcia pracy w zawodzie. Jest to wiedza także medyczna, odnosząca się do funkcjonowania człowieka, stąd takie przedmioty jak anatomia czy fizjologia. Studenci zapoznają się ze składami kosmetyków, uczą się jak tworzyć kosmetyki, a także zgłębiają wiadomości odnoszące się do efektów alergicznych. Niezbędne umiejętności pozwalają im na przeprowadzenie efektownych zabiegów Beauty. Studenci rozwijają również zdolności komunikacyjne i językowe, co umożliwia pracę w różnych sektorach, zarówno publicznych, jak i prywatnych, w kraju i za granicą. Nie ulega wątpliwości, że kierunek kosmetologia w Toruniu jest dla pasjonatów, dlatego, jeśli dostrzegasz w sobie predyspozycje, by rozwijać się w tym zakresie, pomyśl o rekrutacji.

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Toruniu?

Studia na kierunku Kosmetologia w Toruniu, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia w Toruniu na kierunku kosmetologia podzielone są na dwa komplementarne cykle kształcenia. Oznacza to, że możesz je realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Pierwszy stopień trwa sześć semestrów, czyli trzy lata, i kończy się egzaminem licencjackim, który upoważnia absolwentów do podjęcia pracy w zakresie kosmetologii.

Stopień drugi to dwuletnie studia magisterskie. Cztery semestry edukacji uzupełniającej kończą się egzaminem magisterskim. Studia magisterskie poszerzają wiedzę zdobytą na studiach licencjackich. Warto podkreślić, że studia drugiego stopnia może rozpocząć absolwent zarówno pierwszego stopnia kosmetologii, jak i innych studiów pokrewnych, które także krążą w zakresie nauk medycznych lub branży Beauty.

Kosmetologia w Toruniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kierunku kosmetologia w Toruniu?

Studia medyczne w Toruniu w zakresie kosmetologii zapewniają swoim absolwentom bardzo wiele możliwości pracy i rozwoju. Absolwenci zatrudniani są w firmach kosmetycznych, laboratoriach kosmetycznych i zakładach odnowy biologicznej, w gabinetach kosmetycznych, w działach kosmetycznych aptek ogólnodostępnych, w hotelach, w ośrodkach rekreacyjnych, w których absolwenci pełnią funkcję nie tylko specjalistów od różnego rodzaju zabiegów Beauty, ale również kierowników bądź menedżerów, w Spa&Wellness czy też w salonach kosmetycznych.

Absolwenci kosmetologii zajmują różnego rodzaju stanowiska. Pracują jako specjaliści w placówkach odnowy biologicznej, specjaliści w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki, pracownicy działów kosmetycznych w aptekach, przedstawiciele firm kosmetycznych czy farmaceutycznych, specjaliści do spraw szkoleń w dziedzinie Beauty, otwierają także własne działalności gospodarcze w sektorze Beauty.

Studenci są przygotowywani do współpracy z lekarzami dermatologami czy lekarzami medycyny estetycznej, w trakcie całego toku kształcenia dowiadują się jak wykonywać zabiegi kosmetyczne i prawidłowo stosować kosmetyki w celu pielęgnacji i upiększania klientów i klientek. Absolwenci zajmują się promocją zdrowia, prowadzą salony piękności lub salony odnowy biologicznej, kontynuują karierę naukową i dydaktyczną lub rozpoczynają karierę naukowo-badawczą. Kierunek kosmetologia w Toruniu zapewnia bardzo wiele możliwości także w zakresie działań medialnych lub współpracy z wydawnictwami. Jeśli interesujesz się branżą Beauty i odznacza Cię wysokie poczucie estetyki, tego typu kierunek może być właśnie dla Ciebie. Nie zwlekaj, rozpocznij przygotowania i zarejestruj się na studia!

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Toruniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oferuje 60 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia w Toruniu

 

czytaj dalej uczelnie w Toruniu

 

Kosmetologia studia stacjonarne - uczelnie w Toruniu

 

Kosmetologia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Toruniu

 

Uczelnie w Toruniu - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Farmaceutyczny w Bydgoszczy) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kosmetologia w Toruniu?

Kierunek kosmetologia w Toruniu uchodzi za jeden z najbardziej popularnych wśród kierunków z zakresu nauk medycznych, a szczególnie intryguje zwłaszcza osoby, które żywo interesują się tematyką Beauty. Aby uniknąć rozczarowań w przyszłości, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy w zakresie Twoich zainteresowań mieszczą się zagadnienia związane z wizażem, stylizacją i pielęgnacją ciała i urody?
 • Czy w przyszłości pragniesz dbać o piękno swoich klientów i eksponować piękno ludzi?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że na jedno miejsce jest bardzo wielu chętnych, a liczba osób, które zostaną przyjęte, jest ograniczona. Właśnie dlatego musisz postarać się o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, musisz zdawać dodatkowy przedmiot na poziomie rozszerzonym. Do wyboru masz: biologię, chemię, fizykę i astronomię, fizykę, matematykę, geografię, informatykę. Maksymalnej ilości punktów może dostarczyć Ci udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Laureaci i finaliści zdobywają najwyższe miejsca na listach przyjętych. Spróbuj swoich sił na przykład w Olimpiadzie Matematycznej, Olimpiadzie Biologicznej lub w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym im. Antoniego Swinarskiego.

Pamiętaj także o tym, że w przypadku kierunku kosmetologia i innych pokrewnych studiów medycznych potrzebne jest zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdzi Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu potrzebnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje z reguły świadectwa dojrzałości, podania i oświadczenia, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, kserokopii dowodu osobistego, zdjęć do legitymacji, zaświadczeń lekarskich, a także zaświadczeń odnoszących się do uzyskania wysokich wyników w olimpiadach i konkursach, jeśli brałeś w nich udział. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Toruniu.

 

STUDIA W TORUNIU - ważne informacje

kierunki studiów w Toruniu

studia w Toruniu

 

KOSMETOLOGIA - ważne informacje

kosmetologia studia

kosmetologia studia online

studia medyczne w Toruniu

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia w Toruniu?

Uczelnie w Toruniu przedstawiają korzystną ofertę kierunków studiów medycznych.

Kamila, studentka trzeciego roku studiów licencjackich na kierunku kosmetologia, stwierdziła:

To był bardzo dobry pomysł. Studia są niezwykle ciekawe i obejmują kwestie, które najbardziej mnie intrygują. Pragnę dbać o moje ciało, ale i ciało innych ludzi, zapewniać im najwyższy poziom pielęgnacji, ponieważ na to zasługują. Jeśli branża Beauty to coś, co Cię kręci, spróbuj sił w procesie rekrutacyjnym.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Toruń studia i stopnia

Kosmetologia Toruń studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Toruń studia stacjonarne

Kierunki medyczne w Toruniu

Rozwiń

4 Uczelnie w Toruniu

Może zadajesz sobie pytanie, czy Toruń jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do tego miasta, wybierając wśród kilku uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują toruńskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Toruniu


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia